Brown gázzal töltöttem meg egy 10 liters bag in box zacskót. Ezután rákötöttem egy csövet, amelyet bevezettem egy félig vizzel telt müanyag flakonba, ahova belebuborékolt. Onnan szintén kijött egy cső, amelyen tovább haladt a gáz. Hm?
Nem nagyon értek a kísérletekhez, de nem lehet, hogy a biztonsági szelepet rosszul kötötted be?
Az emberi tüdő, nyomáskülönbséget kihasználva működik.
Képzeld el hogy a zacskó a tüdő, a súly a rekeszizom, a cső pedig a légút.
Na most, a zacskóban alacsonyabb volt a nyomás mint ahol a szabad ba került a gáz, ezért visszahúzta, nem lehet, hogy a súly amit rátettél elmozdult róla?
Szerintem ügyelj rá, hogy folyamatosan nyomja a zacskót.
Viszont, azt írtad, hogy volt biztonsági szelep.
Mindenképpen ellenőrizd a szelep működését.
Még annyi, hogy ha valami kis elkényeztetett tinigyerek vagy, akit érdekel a kémia, akkor hagyd a g:cibe, mert kinyírni magad.
Persze ha hozzá értő vagy akkor ez rád nem vonatkozik.
Szia.A biztonsági szelep is jól müködött,mert amikor fújtam át rajta a levegőt,átment, de visszahúzni nem tudtam.A súly sem mozdult el,folyamatosan nyomta a gázt.Talán akkor amikor zártam el a lángot a csap segítségével, akkor már nem kapott elég nyomást, és így visszaszívta a lángot?De hogyan tudott visszamenni a szelepen,és hogyan tudott a buborékoltatón át visszajutni a zacskóig?Hisz ahhoz hogy a zacskóig jusson a szikra,által kellett jusson még a flakonban(buborékoltató) levő vizen is.
A tini kort már rág kinóttem, csak hobbyból,kiváncsiságból szeretek kisérletezni.A szakmám sem ide tartozik,de az interneten sokt lehet tanulni ,olvasgatni erről,így fogtam neki.
Az a gond, hogy a sima hidrogén kiszivárog nagyjából mindenből, arra ügyelj, hogy kerüld a műanyag alkatrészeket, mert egyes műanyag velejárója,az elektrosztatikusság, azzal meg ott a szikra is.
A hidrogén meg azért jobban be is gyullad.
A továbbiakhoz sok sikert kívánok. :)
Kicsit unom már ezt a hidrogénes-műanyagos kísérleteket. Pláne úgy, hogy nem magyar nevén nevezed a kísérletedben szereplő gázt. Ti a Brown gázt itthon durranógáznak hívják. Így talán már világosabb, hogy mi történt. Másrészt a tiszta hidrogén a szikrától nem gyulladna meg, mert az égéshez kell oxigén is. Ez a durranógázban (amit gondolom elektrolízissel állítottál elő) pont tökéletes arányban van jelen, tehát a csővezetékben is szépen vissza tud égni, robbanni. A bugyborékoltatón is átnyomta a robbanás. Sokkal biztonságosabb lenne a két gázt különválasztani az előállításkor (hiszen két külön elektródán válik ki, miért is kell összeereszteni azokat?), mert önmagában a hidrogén nem produkálná ezt.
Egyébként meg nem hiszem, hogy ennyi gázt elő tudtál állítani a kertben barkácsolva, úgy, hogy látszólag fogalmad sincs, mit is csinálsz...
Ja, és még valami, a hidrogén valóban átdiffundál sok mindenen, de a műanyagok általában jól megtartják a gázokat (különben nem lehetne lufit csinálni belőlük).
Már ne is haragudj, de aki tanult legalább alapfokú kémiát, az tudja, mi a brown gáz(oxigén és hidrogén keveréke).
Ezért senkit nem kell szavazni.
Nem is én írtam, durrannógáznak, hanem te.
Lényegében kijavítottad saját magad.
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!