Nem lehetne megoldani az energia tárolásának a problémáját úgy, hogy napelem parkok által termelnék az áramot, az egész földet behálóznák villanyvezetékekkel és amikor pl nálunk éjjel van, akkor az áramot onnan kapnánk ahol nappal van, és fordítva?
Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 19:04
1/8 anonim válasza:
Amit javasolsz az nem tárolás hanem termelés, épp ez a problema.
Ha ez megoldott lenne már rég befogták volna a villámot is.
2/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az,hogy a tárolás problémáját így lehetne kiküszöbölni,vagyis ezzel az elmélettel nincs szükség tárolásra,de lehetséges ez ?
2017. szept. 14. 19:18
3/8 anonim válasza:
Szegény áram elfáradna mire hozzád érne. De inkább el se jutna hozzád. :D
Magát a hálózatot is elég költséges lenne fenntartani, ha egyáltalán kilehetne épiteni és működne.
A napelem park is igen nagy "park" lenne. Elég nagy területnek kellene lennie, hogy a világot ellássa árammal. (Szerintem nem maradna beboritattlan terület a földön és az se lenne elég.)És szintén fent is kell tartani.
+ Ez egyáltalán nem oldaná meg az energiatárolást.
4/8 A kérdező kommentje:
De mitől fáradhat el az áram?Úgy tudom nagy feszültségen lehet gazdaságosan szállítani az áramot.Én több napelem parkra gondoltam és nem csak pl Amerikában és Európában,hanem minden országban a Földön és ahogy a nap vonulna el és sötétedne,úgy segítenék a "napfényben levő " országok a sötétben levő országokat
2017. szept. 14. 20:12
5/8 anonim válasza:
Ehhez feltételezni kéne, hogy a földet egyforma fejlettségű (villamos fogyasztású) népesség homogén eloszlásban népesítse be, ami közel sem így van. Aztán még ott a szállítási veszteség problémája, ami több tízezer km esetén óriási veszteség lenne. A dolog egy kicsit azért működik annyiban Európában, hogy Ukrajnától Nagy-Britanniáig nagyjából össze van kötve az elektromos hálózat, és az erőművek kihasználtságát tudják növelni azzal hogy a napszakokkal összefüggésben lévő fogyasztási csúcsot szétosztják a már csúcsidőn kívül lévő erőművek között. Ezzel kb 3 óra puffer valósul meg, de így is nagy a szállítási veszteség. Jelenleg az a járható út, hogy az alap atomerőművek adják kb a villamos energia 30-50%-át, a többin a könnyebben szabályozható hagyományos erőművek és naperőművek, szélfarmok osztoznak attól függően éppen mi a jobb. Még járható út, amit most a németeknél nyomnak, az hogy kisebb pár kWh kapacitású házi akkupakkokkal kisimítják az adott családi fogyasztó csúcs termelését-fogyasztását. Abból indulnak ki, sok kicsi sokra megy.
6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Ment a lájk.
2017. szept. 14. 20:20
7/8 Szabó Szabolcs 73 válasza:
Azért azt is számításba kell venned hogy a napelemek egyelőre még nagyon nagyon drágák és elég rossz a hatásfokuk. Ha ez a jövőben javulni fog akkor már sokkal hasznosabb az ötlet.
8/8 anonim válasza:
Több probléma is van, a technikaiakra nem vesztegetnék időt, rengeteg kíváncsi ember munkálkodik rajta. Azonban a másik az emberek (országok) összehangoltsága. Itt nem a gazdasági eltérések érdekesek, hanem a szemléletbeliek (bár egy részük a gazdaságiból származik). Egyelőre ilyen méretű emberi együttműködés elképzelhetetlen. A következő száz évre a technikai gondok leküzdését problémamentesnek gondolom, ekkora emberi összefogást kizárok. Már Európa is kész csoda lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!