Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ikrát rakó halak ősei a...

Az ikrát rakó halak ősei a madarak, az elevenszülőek ősei pedig az emlősök?

Figyelt kérdés

A mi ősünk elevenszülő hal volt? Mikor és hol alakult ki az elevenszülés és az ikra rakás? úgy értem szárazföldön vagy vízben?


Egy elevenszülő halfajta közelebb áll az emberhez, aki szintén elevenszülő, mint egy ikrát rakó halhoz vagy a madarakhoz?



2017. júl. 1. 14:21
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Ás az hogy lehet, hogy az elevenszülő halak és az ikrát rakók hasonlítanak egymásra küllemre, az emberre és a madarakhoz meg nagyon nem hasonlítanak.


És az hogy lehet, hogy az elevenszülő halak hasonlítanak az ikrát rakó halakra kinézetre, az emberre pl meg nem, amikor az elevenszülés egy közös tulajdonságunk. Az ikrát rakóktól meg teljesen különböznek ebben a tulajdonságban, kinézetre meg inkább hasonlítanak egymásra.


Ha úgy ezt e tulajdonságot nézzük, nekem úgy tűnik, hogy az elevenszülő hal az embernek rokona, az ikrát rakó halnak meg távolibb rokona, mint az ember, ha meg a kinézetet nézem, akkor egyértelműen a kt halat mondanám egymásnak közelebbi rokonnak, mint az embert az elevenszülő halnak.

2017. júl. 1. 14:25
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Az elevenszülő hal is ikrából fejlődik csak éppen belül.

Nincs nagy különbség.


A kacsacsőrű emlősről mi az elméleted?

2017. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ezt miért kérdezed?
2017. júl. 1. 14:48
 4/33 A kérdező kommentje:
És akkor pl a delfineknél nincsen köldökzsinór?
2017. júl. 1. 14:50
 5/33 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: miért, a delfin az egy elevenszülő hal? :)
2017. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Hát én úgy tudtam eddig, hogy a delfin is hal.


A kacsacsőrű emlősről nincs elméletem, arról is csak kérdeztem, hogy mi miért hogy van. Honnan tudod, hogy azt is én kérdeztem?


Akkor úgy kérdezem, hogy az ikrás halaknál nincs köldökzsinór? Miből kapják akkor a táplálékot?

2017. júl. 1. 15:35
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

" úgy tudtam eddig, hogy a delfin is hal. "


Bah! Emlős.


"Akkor úgy kérdezem, hogy az ikrás halaknál nincs köldökzsinór? Miből kapják akkor a táplálékot?"


Az elevenszülő halak egy költőtáskában fejlődnek ki, amely más, mint a méh, nincs köldökzsinór


Ezt nem kérdezted még, megelőzlek:

A megtermékenyítés a hímek részéről egy nyúlvánnyal történik, amit nem penis nek, hanem gonopódiumnak nevezünk

2017. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az ikrát rakó halak ősei a madarak, az elevenszülőek ősei pedig az emlősök?"


ez komoly? :D

2017. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 ede1219 ***** válasza:
61%
Hány éves vagy, kérdező?
2017. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
45%

Az emlősöknek nem "halak" az ősei, hanem egyetlen halfaj, méghozzá a bojtosúszós. Ez éppen egy elevenszülő hal volt.

A madarak ősei a dinók - azt nem tudom, ők miféle halaktól származnak, de nyilván többfélétől.

Az, hogy egy hal elevenszülő-e, nagyjából mindegy, mert mind ikrával szaporodik.


Amúgy fordítva írtad ki a kérdést, legközelebb figyelj jobban.

2017. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!