Mi korlátozza le az információterjedési sebességet a fénysebességre? Miért? Fekete lyukakban van-e modell a gyorsabb terjedésre?
nem fizikus válasz :)
szerintem a kvantumösszefonódás bizonyítottan fénysebességnél gyorsabb információterjedést tesz lehetővé
a tehetetlen és relativisztikus tömeget meg nekem is külön tanították de minden alkalommal hozzátették hogy jelenleg minden képletből az jön ki hogy ezek nagysága egyenlő
viszont a különböző megközelítés miatt két dologként kezelik mert attól hogy most bármilyen számítással mindig ugyanaz az érték jön ki rájuk nem jelenti azt hogy később nem találunk egy olyan esetet amikor különbözni fognak
# 22: Te idekevered az áltrel alapjául szolgáló kísérletet, amit Eötvös csinált, de mi másról beszélünk. Persze igazat írsz, emiatt sincs értelme relativisztikus tömegnövekedésről beszélni.
A kvantum-összefonódás pedig tényleg kísérteties távolhatás (Einstein után szabadon) viszont ahhoz, hogy információt továbbítsunk fénysebességnél gyorsabban, na ahhoz nem használható. Ha érdekel esetleg, akkor majd leírom, esetleg más hogy miért nem.
# 19: Igazad van természetesen, csak nem akartam gammázni, így a reciprokát elneveztem f-nek. Feltételezzük amit mondasz, szóval v sebességgel mozog a részecske hozzánk képest. A válasz röviden hogy amint c-hez közeledünk nehezedik a gyorsítás. Klasszikus szemlélet mellett, mivel erre vagy kíváncsi: hibás a képleted, kiintegrálva más az eredmény, a mozgási energia E = m*γ - m lesz (c itt egységnyi, és EM gyorsítás van, mert egyébként a dolog messzire vezet). Ettől függetlenül amit utóbb írsz, a helyes képletből ugyanúgy következik (energia megmarad köszöni szépen, és végtelen kéne belőle c-hez). m₀-ról viszont ne beszéljünk, csak m és kész :D illetve a transzformációk miatt lehetőleg nem beszélünk mozgási energiáról és energiamegmaradásról, csak impulzussal együtt.
Nem kell leírnod, hiszen már le van írva...
Én ezt szoktam ajánlani:
> [link]
tl;dr: térszerűen elválasztott mérések esetén is fennáll az energia- és az impulzusmegmaradás, de ezt a méréskor egyik oldal sem tudja, csak ha összevetették az adatokat.
Ja és az E = m*γ - m képletből szintén látszik, hogy félrevezető a relativisztikus tömegnövekedés fogalma:
M = m*γ = m + E szóval csak az energiája növekedett a részecskének, a tömege nem, hiszen az állandó.
Ahol energia alatt azt értjük, ami a lendületet adja, és amivel a test gravitál.
Tömeg alatt meg a nyugalmi energiát értjük.
A vak is látja, hogy egy testnek nem nő a tömege ha gyorsítjuk.
#22 vagyok
és köszi érdekelne
lehet az információnak van valami tudományos meghatározása
de számomra az hogy akár több ezer fényév távolságból a mi időpillanatunkban meg tudjuk mondani mi a helyzet az elég gyors információterjedés :)
# 26: így van, te ismered a témát de más nem
# 28: olvasd el amit dq kolléga linkelt, aztán kérdezz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!