Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy alakul a nagy egyesített...

Tislerics Máté kérdése:

Hogy alakul a nagy egyesített elmélet? (GUT)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami egyesítené az elektrongyengét és az erős kölcsönhatást!

2017. márc. 23. 11:28
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
Az megvan, nem? Csak a gravitációt nem sikerült még belevasalni.
2017. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én addig tudom, hogy voltak javaslatok többféle NEE bevezetésére. De kísérletileg nem sikerült igazolni egyiket sem. Elektronukleáris erő feltételezése, meg ilyenek...


Lehet hogy le vagyok maradva. Sajnos a folyamatosan kopó középszintű angoltudásom, már nem túl alkalmas az ilyen dolgok keresésére a neten! Magyar oldalak között még nem találtam olyat, ami egy általánosan elfogadott NEE-vel foglalkozna.

2017. márc. 23. 13:10
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Hát én is csak hellyel-közzel marginális infókat gyűjtök a témával összefüggő cikkekből, de úgy tudom, hogy már csak a gravitációval van a gond, a húr- és membránelmélet is ezt próbálja belevasalni az x db dimenzióival.
2017. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ozmium42 ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy 2 elmélet hiányzik még. Az elektrogyenge kölcsönhatás elmélete egyesítette az elektromágneses és gyenge kölcsönhatást, de az erős kölcsönhatást nem sikerült belevenni. Ez lenne a NEE. Ha a gravitációt is sikerülne, az a Mindenség Elmélete lenne.
2017. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na most már kicsit belemélyedtem, hogy ne csak homálykodjak, tényleg még egyik sem nyert az NEE-t összehozandó született teóriák közül és egyik sem fed le mindent.

Sőt úgy néz ki, hogy pl. a szuperszimmetria ellen lassan több bizonyíték lesz, mint mellette.

2017. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elektrongyenge kölcsönhatást azt sikerült jól leírnunk, az elektrongyenge és az erős kölcsönhatás egyesítésére létezik hipotézis, amely igazolásra vár. A szuperszimmetria egy elv és igazából semmi sem szól ellene, csak a probléma, hogy nem találják a tudósok az univerzális szimmetria csoportot. A gravitációs kölcsönhatás kvantumos leírása pedig nagyon várat magára a jelenlegi leírások valahol mindig ellentmondásra jutottak. Jelenleg a húrelmélet és szuperhúrelmélet jár a legközelebb a kérdés megválaszolásához, de ez kísérletileg még messze ellenőrizhetetlen.
2017. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!