A kis deltát az útfüggvények infinitezimális megváltozására használják. Tehát azt jelenti, hogy a hő és a munka nem a kezdeti és végállapot függvénye (nem állapotfüggvény), hanem annak is függvénye, hogy milyen úton jut oda a rendszer. Az energia meg állapotfüggvény, ezért d van előtte. Hogy miért kell erre külön jelölés, azt nem tudom.
2017. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Ez a variáció jele. Nem ekvivalens a d-vel, sőt nagyon is különbözik tőle. Ez azt jelenti, hogy több (különböző kombinációjú ... VARIÁCIÓJÚ) Q-val és W-vel is bekövetkezhet ugyanaz a dU, röviden.
Itt vannak még további magyarázatok, bár azokból sem derül ki semmi.
Talán csak annyi, hogy U2-U1 létezik, Q2-Q1 viszont nem?
2017. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nem kell átbetűzni semmit. Ezt több száz éve így jelölik. Pontosan azért, hogy felhívja a figyelmet arra, amit első leírt.
A belső energia teljes differenciál, a hőmennyiség és munka viszont nem. Amíg az első útfüggetlen a másik kettő útfüggő. A dolog szépsége, hogy két nem teljes differenciál összege teljes differenciált ad. Erre a kutya se gondolna első körben, ha nem d és delta jelölések lennének.
2017. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 dq válasza:
Kb 170 éve jelölik így.
Kb annyira érdekes, mintha két irracionális szám összege racionális lenne. (Különösen ha a δQ úgy van definiálva hogy dU-δW)
Kb annyi értelme van a jelölésnek, mintha az irracionális számokat más karakterekkel jelölnénk. (??)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!