Miért adóztatja nálunk a kormány a napelemeket? Van valami turpisság a dologban?
"A megújuló energiaforrások nem csak a gazdasági támogatástól függnek"
Valóban.
De támogatni AKKOR IS kellene!
És a támogatás legeslegelső lépcsője PONT AZT jelenti, hogy NEM ADÓZTATJUK MEG!
Megismétlem a kérdést: tudja BÁRKI pontosan, mi lesz az az adó (illetve más fogalmazás szerint rendszerfenntartási díj), mekkora a mértéke, amit a most márciustól beüzemelendő házi naperőművekre kivetnek?
Senki?
Akkor mi a f---n megy a lázadás?
:D
#42: Az pedig ez:
"Most egy újabb adót eszeltek ki, hogy a március 31-e után engedélyeztetett háztartási méretű kiserőművek (például napelemek és szélturbinák) után elosztói teljesítménydíjat, vagyis hálozati használati díjat kell fizetni, ha azok 4 kW-nál nagyobb csúcsteljesítményűek. (10/2016 MEKH rendelet 16.§)"
Forrás: [link]
A rendelet elérhető itt: [link]
"Mert bőven elég, ha VAN ilyen adó. Mindegy, mekkora... azt amúgy is könnyen lehet emelni, akár a 10-szeresére. Előszörre nehezebb megszavazni, aztán az emelése már gyerekjáték."
De NINCS ilyen adó.
Hálózat-fenntartási díj.
Szóval senki nem tud semmit, de azért lázadozzunk.
Azt sem tudjuk, hogy ez a bizonyos "adó" egy Ft/kg tétel lesz-e napelem vásárláson (gyanítom, hogy nem), vagy egy havi fix (összegben vagy százalékban) plusz az áramdíjon, azt sem tudjuk, hogy mennyi lesz ez, de dögöljön meg a kormány.
Emberek, ti tényleg minden uszítást megesztek?
Van elég TÉNY, amin lehet háborogni, itt még egy darab tény nincs, de már plafonon van mindenki.
Mindenki nyugodjon le a p...ba.
Apám nagynénikéje jut eszembe, akinél be van vezetve a víz, több százezres a nyugdíja, de olyan sóher, hogy esővizet iszik meg azzal öblíti le a vécét, aztán háborog, hogy a nullán álló vízórája mellett is kell hálózatfenntartási díjat fizetnie.
Nem kell minden xart elsőre bezabálni a médiából.
Továbbra is az a véleményem, hogy a megújulókat TÁMOGATNI kellene.
A támogatás legegyszerűbb, legolcsóbb és leginkább az idegeket kímélő módja pedig az, hogy NEM vetünk ki rá sarcot. Semmifélét!
Mert ugye tudod, hogy ha kiveted, akkor azt nyilván is kell tartani (bürokrácia), ellenőrizni is kell (újabb bürokrácia), ezeket ugye fizetni is kell, ami szépen lejön a díjból, stb. Van, ahol a díj többsége erre megy el.
Nem értem.
AKAROD támogatni a megújulókat, vagy NEM akarod? Esetleg GÁTOLNI akarod az elterjedését?
Ha akarod, akkor ennek ez a legegyszerűbb, legolcsóbb, leginkább bürokráciamentes módja.
Nem fog ő annyi energiát termelni, hogy romba döntse az elektromos műveket, és ráadásul normális helyeken ezt az állam kompenzálja nekik.
Arról nem is beszélve, hogy a "hálózathasználat" azért sokszor azt jelenti, hogy az illető megtermeli a szomszédoknak az energiát, amit így nem kell 100 km-ről odaszállítani, tehát még jól is járt a villamos művek.
Hogy állam bácsinak jelenleg mit van pénze támogatni, az más kérdés (és ne kezdjünk itt megint stadionozni, mert állatira sok stadion kijönne ám egy ilyen támogatásból).
Maga az áramszolgáltató meg ugyebár profitorientált, így nem fog ajándékba adni semmit. Neki spec közel sem akkora nagy biznisz, ha valaki otthon termel.
Persze, államilag rá lehetne kényszeríteni a szolgáltató cégre, hogy nyelje be a veszteséget, de pont azok várják el ezt az államtól, akik a rezsicsökkentések miatt meg diktatúráról meg a piacba jogtalan beleszólás miatt köpködnek?
Szóval ne álljunk neki konyhapolitizálni a dolgon, amint kézzel fogható adatok lesznek ennek a díjnak a mértékéről, el lehet majd vitázni rajta, addig totál értelmetlen hőzöngés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!