Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért adóztatja nálunk a...

Miért adóztatja nálunk a kormány a napelemeket? Van valami turpisság a dologban?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 19:25
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
0%
Bövebben?
2017. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Mármint a napelemes rendszerben. Valami spéci megoldással valami nagy nagy spórolás kihozható csak nem akarják, hogy az emberek széles körben erről tudjanak? Máshol éppen támogatják orrba szájba az alternatív környezetbarát megoldásokat.
2017. márc. 6. 19:54
 3/53 anonim ***** válasza:
68%
Nem turpisság van a dologban, hanem kibaxás. Ha valaki feltesz egy jól méretezett rendszert, akkor eltünteti a rezsit (villany. gáz, fűtés). Ha nincs rezsi, akkor azon nincs ÁFA, nyereségadó, stb, ezzel megszűnik az állami bevétel. Ezek a rendszerek 8-10% éves megtérülést hoznak, a banki mínuszos, és az állampapír 1-2% hozamával szemben. Itthon kb. már 12 ezer rendszer van, ez azért már elég nagy bevételkiesés, hogy piszkálja a hatalom csőrét.
2017. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
63%

Ezek azok a témák, amelyeket ki lehetett volna guglizni.

Először is ez nem adó, csak a népnyelv hív mindent sarcnak. Ez hálózathasználati teljesítménydíj. A fogalomnak szintén utána tudnál nézni, ajánlatos megérteni, hogy mire szolgál.

Az kétségtelen, hogy ennek bevezetése - bár ez inkább nem bevezetés, hanem a támogatás céljából nem érvényesítés megszüntetése, nem növeli a támogatást. Azonban az átlagháztartást fedező fogyasztás még mindig mentesül alóla.

Ezen kijelentés: " Máshol éppen támogatják orrba szájba az alternatív környezetbarát megoldásokat." például Németországban már nem igaz. Ők is rájöttek arra, hogy így, ahogy eddig ment, nem mehet tovább. Miért? Az is kiguglizható.

2017. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
13%
10 év alatt veszélyes hulladékká válik a napcella.
2017. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, ez nem igaz. A mai darabok 25-30 évre vannak kalibrálva.

A kérdésre válaszolva. Mo az államok közötti vezetékeken befelé több elektromos áramot szállít. Hogy mennyit, azt előre meghatározott számítások alapján tervezik meg. Ha most hirtelen minden háztartás elektromos áramot kezdene feltölteni nappal, este pedig visszavételezné azt, ez a kiszámíthatóság megszűnne. Nem lehetne megtervezni, mert a nap nem vonható felelősségre, ha április elsején megtréfál minket, és bäszik sütni. A magyar erőművek nincsenek felkészítve kiugró teljesítményigények tolerálására. A nemzetközi vezetékeken meg nem csapolhatjuk le kényünk-kedvünk szerint.

2017. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
12%
Semmi mérgező nincs benne a legnagyobb része üveg meg szilícium. Akár meg is ehetnéd.
2017. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
Ezen kívül nem lenne szükség Paks2-re, vagy csak kis részben, ha használnánk az alternatív energiákat. Ezért nincs támogatás szinte egyiken sem, viszont adó az van rajtuk.
2017. márc. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
64%

Környezetvédelmi termékdíjnak hívják - elvileg Uniós irányelv:

[link]


"Semmi mérgező nincs benne a legnagyobb része üveg meg szilícium. Akár meg is ehetnéd."

Azért az előállítása nem annyira környezetbarát:

* [link]

* [link]

* [link]

2017. márc. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
66%

"Ezen kívül nem lenne szükség Paks2-re, vagy csak kis részben, ha használnánk az alternatív energiákat. "

Mint a #6-os hozzászóló utalt rá: a villamos hálózat nem rángatható az időjárás hektikussága - amikor fúj a szél/süt a nap termelünk energiát, amikor nem, akkor meg nem - szerint (és sajnos nincsen tengerpartunk, nagy sivatagjaink, nagy esésű folyóink, hogy relatíve folytonos legyen a termelés üteme).


Ehhez a megújuló energiaforrást hasznosító erőművek mellé gyorsan bevethető csúcserőművek - víztározós erőmű (tessék csak gondolni Bős-Nagymarosra!), gázerőmű vagy esetleg importáram - kellenek a kieső kapacitás pótlására.


A villamos energia-termelésnek - főként az iparnak - szüksége van olyan alaperőművekre, amelyek folyamatosan termelnek, nem függnek az időjárástól. Ilyenek a hőerőművek, vagy az atomerőművek. Jelen esetben nekünk van 4 reaktorunk, amelyeknek lejár az életkora, úgyhogy cserélni kell, a kieső kapacitást pótolni kell (számítva a megnövekedő villamosenergia-igényre) - erre fog szolgálni Paks2. Persze jó lenne a 4. generációs (Paks2 3+-os) atomerőmű (az még biztonságosabb lenne elvileg, de még sok üzemeltetési tapasztalat nincs, meg drágább), vagy a fúziós erőmű (50 év mire talán elindul az első, energiát termelő erőmű) - de azok még a jövő zenéi.

2017. márc. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!