Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért adóztatja nálunk a...

Miért adóztatja nálunk a kormány a napelemeket? Van valami turpisság a dologban?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 19:25
1 2 3 4 5 6
 11/53 Wadmalac ***** válasza:
65%

4000 kWh felett van csak díj.

Átlagos lakó-ingatlan ennek felét sem használja.


De gondolj bele, valaki kiépít egy ilyen teljesítményű rendszert, nappal jócskán túltermel, visszatölt az áramszolgáltató rendszerébe, amit jóváírásként megkap, majd amikor éjjel kifogy az akkutelepe, az áramszolgáltatótól vesz fel áramot, adott esetben kevesebbet, mint amit nappal ő beküld a rendszerbe.

Na ezért akkor kevesebbet fizet, mint amennyi visszatérítést kap a nappali betáplálásért.

Végeredmény: az elektromos szolgáltató hálózatra rá van kötve, pénzt keres vele, a rendszert meg használja, nem hogy nem fizetve érte, de még a szolgáltató fizet neki.

Azt hiszem ilyen helyzetben a rendszer fenntartási költség jogos igény a szolgáltatótól.


Persze a baloldali média nagy palávert csap a dolognak, mert féligazságokat beszórni a köztudatba faca negatív reklám.

Azt is elhallgatják, hogy csak 4000 kWh fölött van ez a díj, meg azt is, hogy a teljesen önellátó, tehát áramszolgáltatóra nem rákötött telepekre nem vonatkozik a díj, hiszen nem használják a hálózatot.


Csak megjegyezném, akinek nem használt ingatlanba be van kötve a víz, nulla köbméter fogyasztás mellett is kell fenntartási díjat fizetni.

2017. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, most már csak 1/3 áron veszi meg a szolgáltató a termelt áramot, mint amit ő kér érte.
2017. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom, nagyjából annyiért veszi meg, mint bárkitől. Amit ő kér, abban benne van a hálózati szolgáltató, magyarul a szállítás működési költsége.


Egyébként nem ő kéri. Az árképzést a kormány rendeletei szabályozzák, de elviekben a szabad piac, a termelő és a hálózatszétválasztása, stb, az kimondottan EU-s dolog.

2017. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 Wadmalac ***** válasza:
48%

Jah, relatíve "xar az árfolyam".

De ez jócskán változhat még, ahogy terjed az ilyen lokális áramtermelés és az áramszolgáltató is egyre jobban támaszkodni fog rá.

És ugyebár TÖBB áramszolgáltató van, kialakulhat egy piaci verseny, ami felviszi a vételárat.

EU-nak oda kéne figyelnie ebben is a kartellesedés megakadályozására.

2017. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
Kormányrendeletek szerinti átvételi árak esetén nem nagyon merülhet fel a kartellesedés vádja...
2017. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem államilag max a minimum átvételi árat írják elő, nem hiszem, hogy alulról-felülről korlátos lenne.
2017. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak? Nem erről beszélünk.

Hanem arról, hogy ha a kötelező áron veszi át mindenki, akkor azt kartellesedésnek lehetne nevezni.

2017. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
Lehúzás ez, semmi más. Amíg a napelemes rendszerek részaránya az energiatermelésben nem haladja meg a 20%-ot, addig a hálózatirányítás szempontjából nem jelent problémát a nem teljesen számítható betáplálást. A németek 50% felett tartanak, és a gondok most jelentkeznek, de ezt is tudják orvosolni. Nálunk a háztartási méretű erőművek az 1%-ot sem érik el. Ráadásul ezek a kiserőművek egyenletesen szétoszlanak a hálózaton, ezzel is javítva a stabilitást. Ha minden tíz-húsz házra jut egy 4-10 kW-os erőmű, akkor nem terheli semmilyen módon a hálózatot. mert már a középfeszültségű trafó előtt helyben elfogyasztják a többiek az energiát. A szolgáltató is nyer a dolgon, mert az általam megtermelt, és fizikailag a szomszéd által elfogyasztott energiát nem terheli a kb 30%-os hálózati veszteség. Ezt a 30%-ot tekinthetjük a szolgáltató extraprofitjának, mivel ő a teljes hálózati veszteségekkel kalkulált áron számlázza ki. Úgyhogy bőven befoghatnák a pofájukat. Amik megnyomhatják koncentráltan a hálózatot rendesen, azok a 30 kW fölötti rendszerek. A 200-500kW napelemerőművek most tucatszámra épülnek nálunk, valószínű ezek hálózatra jelentett negatív hatásainak költségeit akarják szétosztani a kisebb (családiházas) résztvevők között. A termékdíjról annyit, hogy azért többszöröse mint az ezerszer szennyezőbb ólomakkumulátoré, mert az főagyas nyilatkozata szerint az akkumulátor életciklusa 5év, a napelemé viszont 30év, és így jön be fajlagosan a ke
2017. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
kettőből ugyanannyi lóvé. Ebből is látszik, semmi köze a termékdíjnak magához a termékhez, vagy hogy mennyire szennyezi a környezetet, csak egy sarc. Különben is ki az az elvetemült aki azt gondolja, hogy a napelemek után most beszedett lóvét félrerakják 30 évig, hogy majd akkor elköltsék a megsemmisítésre. Az egészben az a szép, hogy egykristályos napelem már most teljes egészében gazdaságosan újrahasznosítható. Gyártás során a kristályos technológia nem környezetszennyező. Ami viszont tényleg brutálisan veszélyes, az a harmadik generációs vékony film technológia. Ki is helyezték az összes gyárat Ázsiába. Az a technológia viszont most már teljesen kiszorul, mert egyedül csak az árban tudott versenyezni a kristályossal, de a kinaiak mostanra tettek róla, hogy lemenjenek a béka segge alá az árak.
2017. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 Wadmalac ***** válasza:
70%

Évi 4000 kWh napi 11 kWh-t jelent.

Mindenki nekiülhet kalkulálni, vajon az ő háztartása ennél többet használ-e.

2017. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!