Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kizárólag desztillált...

A kizárólag desztillált esővizet ivó Amazóniai esőerdőben élő állatok és benszülött törzsek miért nem halnak meg?

Figyelt kérdés

Azt mondják kimossa az ásványi anyagokat a sejetkből (?). Akkor miért mondta a szakértő, hogy egy átlagos ásványvízben 600mg/l ásványi anyag van, amikor a normális 100mg/l alatt lenne, és ha főleg a táplálékkal vesz föl a szervezet ásványi anyagokat a táblázat alapján:


Ásványi anyag/A szervezet napi szükséglete/Szervetlen anyag 1 l ásványvízben/Szerves ásványi anyag 100g termékben

Kalcium/1000 mg/45-220 mg/Sajt 1200 mg

Kálium/2000 mg/90 mg/Szója 2000 mg

Magnézium/300 mg/50 mg/Dió 250 mg

Vas/19 mg/3 mg/Búzakorpa 13 mg

Cink/12 mg/2 mg/Korpakenyér 2 mg

Nátrium/2000 mg/150 mg/Sajt 1300 mg


Akkor miért olyan fontos befolyásoló tényező a víz ásványianyag-tartalma?


2016. dec. 5. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem lesz bajod a desztillált víz ivásától, nem mos ki semmit a sejtjeidből. A csapvíz és ásványvizek ásványianyag-tartalma inkább nagy melegben fontos, mivel ekkor sok sót veszítünk az izzadtsággal és minden visszapótlási lehetőség fontos. Pláne úgy, hogy melegben kevesebbet is eszünk. A táblázatod alapján pedig egy pohár vízzel meg a van a szükséges bevitel (bár nem egyformán szívódnak fel a vízből és a különböző táplálékokból), a felesleg pedig kiürül.

De az ásványi sók adják a víz ízét is, így a desztillált víz tényleg ízetlen és szerintem élvezhetetlen. Ráadásul teljesen felesleges desztillált vízre költeni, mikor a legtöbb helyen a csapból is jó minőségű víz folyik.

2016. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem fontos befolyásoló tényező, csak valamiért elterjedt ez az idióta legenda, hogy a desztillált víz káros. Holott nem az, pont amiatt, amit írsz: nagyságrendekkel több ásványi anyagot viszünk be a szervezetünkbe táplálékkal. Nyugodtan ihatnál desztillált vizet egész életedben, semmi bajod nem lenne tőle, feltéve, hogy étkezel, és nem rendezel több napos koplalásokat.
2016. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, és hogyan szerezhetek desztillált vizet?
2016. dec. 5. 16:22
 4/12 Szimeon ***** válasza:
100%
Vagy vásárolsz, vagy veszel egy pálinkafőző szerkezetet és desztillálsz magadnak. Nem cefrét raksz a masinába hanem vizet, felforralod majd lecsapatod, stb.
2016. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vásárolnék, de azt olvastam a benzinkúti az ioncserélt víz ami elég egészségtelen. A pálinkafőző lapját nehéz úgy fertőtleníteni, hogy a pára a fedéllel érintkezve ne szennyeződjön be.
2016. dec. 5. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hol élsz. Ha nem nagyvárosban, akkor az esővíz gyűjtése egyszerű és olcsó megoldás. (Én Budapesten egyszer megpróbáltam, füstízű volt a víz, pedig egy órát hagytam szakadni, hogy kimossa a levegőt, mielőtt kitettem a tepsit.)


Meg lehet nézni az állatokat: hiába töltesz friss, jó minőségű, tiszta kútvizet a vályúba, amíg sáros pocsolya van eső után, azt isszák. Ösztönösen tudják, hogy az esővíz a legjobb.


Az amazonasi törzseknél azt se felejtsük el, hogy az ő táplálékuk még kb 50x annyi ásványi anyagot tartalmaz, mint a miénk.

2016. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szimeon ***** válasza:
Tökéletesen vegytiszta vizet előállítani nem lehet házilag. A pálinkafőző lapját szépen le kell mosni, le is lehet fertőtleníteni, de azt ne feledd, hogy a víz az üstben felforr és túlnyomás keletkezik. Száz Celsius-foknál magasabb hőmérséklet van abban a térben. Ez igen jó hatásfokkal csírátlanitja a vizet - magyarul mikroorganizmusok nem nagyon maradnak benne.
2016. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kizárólag desztillált esővizet"

Az esővíz nem (teljesen) desztillált. A levegőből kerül bele szén-dioxid a környezetszennyezés miatt kén- és nitrogén-oxid.

[link]


"Amazóniai esőerdőben élő állatok és benszülött törzsek"

Akik nem épp úgy fogyasztják az esővizet, hogy esőzésekkor kitátják a szájukat és várják az "áldást", hanem az eső beleesik valamilyen mélyedésbe (ahol juthat bele már bele némi ásványi anyag), és az ember/állat onnan issza. Illetve tegyük még hozzá, hogy étkeznek is, ami révén további ásványi anyagokhoz jutnak.


"Azt mondják kimossa az ásványi anyagokat a sejetkből "

Kimossa, ha CSAK desztillált vizet fogyasztanál. Viszont RENDES étkezés során jutsz ásványi-anyaghoz.

2016. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megnézném azt, aki valamilyen okból nem eszik pár óráig és eközben desztillált vizet iszik, mert szomjas. A kérdező és az egyik válaszoló nyilvánvalóan úgy gondolta, hogy folyadékot csak táplálkozás után fogyasztunk.

Egy nyári melegben különösen vicces következményei lennének...

2016. dec. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Az esővíz nem (teljesen) desztillált. A levegőből kerül bele szén-dioxid a környezetszennyezés miatt kén- és nitrogén-oxid." - a kérdés az ásványi anyagok kimosódására irányult és az esővízben abból elég kevés fordul elő.
2016. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!