Mikor lesz desztillált a desztillált? :D
Vannak növények amiket desztillált,vagy eső vízzel kell öntözni. Ha kiforralom a vizet,akár vízforralóban, vagy fazékban, az már desztillált lesz?
Nem értek ilyesmihez, ezért ne nézzetek le...
Kedves Kérdező!
A desztillált víz az desztillálástól lesz: elforralod a vizet, és a gőzt lekondenzálod. Azaz újra folyadék állapotba juttatod.
Figyelem! A desztillált víz élő sejtekre gyakorolt hatása VÉGZETES! Ugyanis deszt. víz hatására a sejtek megduzzadnak, kipukkadnak (a magyarázat az ozmózis).
Ha kiforralod a vizet, az forralt víz lesz, távozik belőle széndioxid és elpusztulnak a baktériumok benne. De ennyi.
Gondolom, ezt is te kérdezted meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..
Folytathattuk volna ott is... Mindegy.
Lényeg: KIZÁRT, hogy növények öntözésére valahol is deszt. vizet alkalmazzanak. De ha nagyon kell, vehetsz ioncserélt vizet (de minek?).
Megjegyzem, az esővíz természetes desztillált víz. Bár nitrogén-oxidokat, és némi port kimos a levegőből, összetétele közelebb áll a desztillált vízhez, mint a csapvízhez.
A desztillált víz akkor végzetes, ha injekció formájában adják be valakinek. Akkor teljesül amit PencroftTivald említett.
- - -
Hogyan szerezhetsz olcsón desztillált vizet?
A mélyhűtő rekeszről lekapart dér, tiszta edényben felolvasztva öntözésre alkalmas. Laboratóriumi alkalmazásra, már nem annyira.
Ha a vizet kiforralod, és leszűröd vagy hagyod ülepedni és a tetejét óvatosan leöntöd, akkor a benne lévő állandó+változó keménységből a változó (hidrokarbonát) keménységtől szabadultál meg. Ez kiülepedik a forralóedény aljára idővel, és körülbelül a fele a vízben lévő teljes keménységnek.
Virág öntözéshez, ha kertes házban laksz, gyűjts esővizet. Vagy nagyáruházak autós osztályán 5 literes kiszerelésben is van nem túl drágán ioncserélt víz. [Vasalóba, autó-hűtőbe, viráglocsoláshoz, akvarista vízlágyításhoz...]
Nem viseli el a meszes talajt sok dísznövényünk, köztük az Erica-félék (rododendron, azálea, ciklámen). Nem jól díszlenek ilyen körülmények között a begóniafélék és a hortenzia sem. Meszes talajban csak néhány évig él meg egy szép, kis termetű díszfánk, az Acer palmatum. A gyümölcsök közül mészkerülő a szamóca, az áfonya és a gesztenye. Szóval jogos a kérdésed!
Amúgy nem értem #1 válaszoló idegenkedését a desztillált vizes öntözéstől, hiszen, ahogy a #2-es válaszoló is helyesen írja, tisztább levegőjű környéken maga a jóisten is desztillált vízzel locsol.
A desztillált víz fogyasztásának "végzetes"-sége pedig egyszerű urbanlegend. Jól hangzik, de nem igaz. Nyilvánvaló, hogy a táplálkozással, zöldségekkel és gyümölcsökkel bevitt ionokhoz képest elenyésző és lényegtelen, hogy a víz, amit fogyasztok mennyi iont tartalmaz. Nyilván az íze miatt lényeges, de élettani hatása miatt lényegtelen.
"Megjegyzem, az esővíz természetes desztillált víz. Bár nitrogén-oxidokat, és némi port kimos a levegőből," - Magyarán NEM desztillált víz.
Persze, lehet, hogy "konyhanyelven" az esővíz közel áll a deszt. vízhez.
"A desztillált víz akkor végzetes, ha injekció formájában adják be valakinek. Akkor teljesül amit PencroftTivald említett."
Valamint: "A desztillált víz fogyasztásának "végzetes"-sége pedig egyszerű urbanlegend. Jól hangzik, de nem igaz. Nyilvánvaló, hogy a táplálkozással, zöldségekkel és gyümölcsökkel bevitt ionokhoz képest elenyésző és lényegtelen, hogy a víz, amit fogyasztok mennyi iont tartalmaz." - A sejthártya féligáteresztő hártya. Meg úgy a bélfal is. És a sejtplazmát tekinthetjük egyszerűen sóoldatnak a folyamat szempontjából. Ez esetben a már említett ozmozisnak nevezett jelenség miatt ( [link] a deszt víz nagyjából korlátlanul tud beáramlani a sejtekbe, akár azok kipukkadásához is vezetve.
Nem véletlen, hogy a laboratóriumi sejttenyészeteket sem deszt vízben tárolják.
S az sem véletlen, hogy ha alaposan megnézzük, az összes "desztvízkúrás" áltudományos baromság ott kezdődik, hogy végy egy pohár desztvizet, aztán rakj bele legalább 1 kanál sót... Azaz mégsem deszt vizet fogyasztanak a végén.
Természetesen azzal egyet értek, hogy nem minden növény tolerálja a kemény csapvizet.
Kedves PencroftTivald!
Ha lenyelsz egy üveggolyót, és a nyelőcsöveden keresztül a gyomrodba kerül, majd a bélrendszeredbe, és végül a széklettel távozik - ez az üveggolyó sohasem került a szervezeteden belülre!!! Mindig a szervezeteden kívül maradt, nyálkahártyákkal elválasztva a szervezeteden belüli dolgoktól.
Hasonlóképpen a desztillált víz is lenyelve a gyomrodban összekeveredik egy kis előzőleg elfogyasztott étellel, és már nem desztillált víz!
"Nem véletlen, hogy a laboratóriumi sejttenyészeteket sem deszt vízben tárolják."
Na erről, a bevezetőmben leírtak miatt, hogy a deszt.víz lenyelve közvetlenül a sejtekre, a sejtek közötti térbe kerülne, és azok ozmotikusan bármilyen viszonyba is kerülnének a desztillált vízzel, erről természetesen szó sincs!
Én nem inni akarom a desztillált vizet,hanem van egy Vénusz Légycsapó növényem, és azt javasolják,hogy desztillált vagy esővízzel öntözzem,mert az ioncserélt víz nem jó neki. Most abban a földben van,ahogy megvettem,ez egy évig kb kitart így. Tápanyagokat meg havonta adok neki egyet kettőt, hiszen a rovarokból kapja, nem szabad tápoldatozni.
Köszönöm a válaszokat! Mellesleg ez az első kérdésem, a másikat nem én kérdeztem. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!