Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A föld jelenlegi atombomba...

A föld jelenlegi atombomba készlete egy helyre sűrítve mekkorát robbanna?

Figyelt kérdés
Mihez lehet hasonlítani, ha az összes felrobbanna egy időben egy helyen? Gondolom a földből semmi sem maradna. Elérne a robbanás a holdig? Vagy esetleg tovább?
2016. aug. 22. 16:09
1 2
 1/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Kicsit túlbecsülöd az atombombák erejét. Arra tökéletesen alkalmasak, hogy az emberiséget kiírtsák, de a Földnek, mint bolygónak a világon semmi baja nem lenne akkor sem, ha az összeset egyszerre robbantanánk. Meg sem érezné. A meteor becsapódásakkr, ami kiírtotta a dinoszauruszokat, több mint egymilliárdszor (!) akkora energia szabadult fel, mint a Hiroshimai atombomba felrobbanásakor. Az összes atomfegyverünk együtt sem több, mint egy hangyacsípés egy ilyen meteorbecsapódáshoz képest, és az sem tett semmi kárt a bolygóban, egy a bolygó méretéhez képest pattanásnyi kráteren kívül.
2016. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisebb megyényi területen újra kellene rajzolni a térképet, de ennél jóval nagyobb kataklizmákat is túlélt már a bolygó.


A Földön most lekerekítve kb. 15000 nukleáris robbanófej található.

[link]


A dinoszauruszok kipusztításával vádolt meteorbecsapódás energiája több mint egy milliárd hirosimai atombomba energiájával ér föl.

[link]

2016. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2016. aug. 22. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért az előző hozzászólóak alábecsülik picit. Jó, a bolygó nem robbanna fel, de könnyen lehet, hogy a dinoszauruszokéhoz hasonló mértékű kataklizmát szenvedne el a bolygónk. Ha túl lépünk a "sima atombombánál" és veszünk egy valamivel nagyobb fegyvert, egy hidrogénbombát, azaz ezesetben nem egyet, hanem az összes atom- és hidrogénbombát, akkor azért kapunk már egy szép nagy robbanást... Az orosz "Cár" ( [link] ) felrobbantásakor a szeizmikus lökéshullámok 3x kerülték meg a földet (!!!)... Na már most van a Cárnál nagyobb is már, és nem kevés.. Igaz, azokat még nem robbantották fel sose, ezért még a Cár a legnagyobb amit valaha felrobbantottak.. A nagyobbakat már nem merik..
2016. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: és ha ezeket mind összeszedjük még mindig több nagyságrenddel alatta leszünk annak a bizonyos meteornak. Amúgy azt senki nem tagadta, hogy az élővilág ezt brutálisan megsínylené - szóba sem jött. Arról beszélünk,hogy a Föld, mint bolygó, tudod, ez a nagy szikladarab, észre sem venné az egészet. Nem az élővilága, hanem a bolygó.
2016. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Na már most van a Cárnál nagyobb is már, és nem kevés."


Nincs nagyobb. Egyszerűen nem éri meg - nincs értelme még akkorát sem csinálni, nemhogy nagyobbat.


Kis számolás: a Hiroshimát leterítő atombomba kb. 15 kilotonna hatóerejű volt, a Cár-bomba pedig kb. 50 megatonna - vagyis kb. 3000x nagyobb robbanást produkált, mint a hiroshimai. De a hiroshimai is ledózerolta csaknem a komplett várost, egy akkor kb. negyedmilliós várost. Ha most ledobnának mondjuk Londonra egy hiroshimai atombombát, a központot ugyanúgy megsemmisítené, London lényeges pontjait működésképtelenné tenné, tehát bőven elérné a célját. Ha egy mondjuk 100x nagyobb hatóerejű hidrogénbombát dobnának le, akkor a külvárosi részeket is romba döntené. Ha egy cár-bombát dobnának le rá, akkor sem csinálna nagyobb pusztítást, hiszen a hatóerő jó része már csak a London (most csak mondtam egy sokmilliós népességű világvárost, akármelyik másikat is említhettem volna New Yorktól Sydneyig) külvárosain kívüli prérin pusztítaná el az erdőket, mezőket. Érted már? Egyszerűen nincs akkora város a bolygón, amelyet egy néhány megatonnás hidrogénbomba ne tudna működésképtelenné tenni, ergo nincs értelme sokszáz vagy sokezer megatonnás robbanóerejű bombákat gyártani. Ráadásul minél nagyobb robbanóerejű egy nukleáris bomba, annál nagyobb a tömege, vagyis annál nehezebben tud lavírozni a robbanófejet szállító rakéta, annál könnyebb is észlelni, eltalálni, működésképtelenné tenni.

2016. aug. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
Egy ekkora erejű robbanásnál már számolni lehet láncreakciókra is, gondolok itt a törésvonalak mentén létrejövő rengések felerősödésére, alvó vulkánok, szuper vulkánok kitörésére és ezek utóhatásaira. Természetesen én is úgy vélem, hogy magát a bolygót nem különösebben érintené a dolog csak az élővilágot, azt viszont akár el is törölhetné, vagy bakteriális szintig vethetné vissza.
2016. aug. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Bizonyára másképp értelmeztük a bolygó sorsát... Én a rajta lévő élővilágot is bele értem, ezért nem értettem egyet azzal, hogy a bolygót különösebben nem érintené. Amúgy meg óriási meteoritok ellen, és egyéb okokból van még cárhoz hasonló bomba. Az emberek nem csak egymás elpusztítására készítettek nukleáris fegyvert, bár a köztudatba kizárólag csak ez maradt. A föld sorsa tehát az lenne, h bár mint sziklabolygó, nem tűnne el, de a ma ismert csaknem összes életforma néhány kivételével kipusztulna, főleg ha a légkörben szétterjedő radioaktivitást is figyelembe vesszük. A mélytengeri élővilág csaknem érintetlen maradna... A robbanás rengeteg port juttatna a légkörbe, valószínűleg évekre eltakarná a napot, néhány növényfajon kívül majdnem minden növény is kipusztulna. Szóval kár volt lehurrogni, mert én is jót írtam, ti is, csak a kérdést szűkebb csillagászati értelemben értelmeztétek, én meg tágabb ökológiai értelmezésben.
2016. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem óhajtok egy végtelen vitába ragadni, de az én tudtommal sincs a mai napig a Cár-bombánál nagyobb teljesítményű bomba. Az ok egyszerű, nincs rá szükség.

A nukleáris hadi taktika a kisebb erejű, kis szennyezési területű, pontosan célzott pusztítás irányába ment, a fejlesztések a méretek és tömeg csökkentését szolgálták (meg tényleg azt, hogy a célzott támadási területen kívül minél kisebb körben tegyék lakhatatlanná a támadott területet.

Már az atom-nagyhatalmak is tudják, hogy a nukleáris fegyver globális szinten visszaüt a bevetőjére is.


És (talán sajnos) egyáltalán nincs még semmiféle meteorvadász nukleáris fegyver. Ötletek vannak ,megvalósítás nulla. Ami tervek vannak ,azok a meglévő, hadi célú robbanófejekre alapulnak.

Itt egyébként van a szakértők közt is vita, egyesek szerint a meteorvédelmi célokra a nukleáris fegyverek alkalmatlanok. A hosszú távú pályamódosító módszerek hatásosabbak lehetnek, egy úgymond utolsó pillanati védekezésre meg a nukleáris fegyverek is vagy túl gyengék, vagy az egy meteorbecsapódás helyett nagy területi pusztítást csinálnának a töredékek.

2016. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
100%
@9: mondjuk ez az egész attól függ, hogy Bruce Willis épp ráérne-e.
2016. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!