Miért kicsit sem izgatja az emberiséget az a TÉNY, hogy az óceánok átlag hőmérséklete 3 HÁROM AZAZ HÁROM fokkal melegedtek, a szárazföld pedig 1.5 fokkal?
Miért tojik rá, hogy a fölmelegedés üteme is gyorsul és 2015 óta annyi CO2 van a légkörben hogy ha holnap minden CO2-kibocsájtást megszűntetnénk, akkor is melegedne gyorsuló ütemben a hőmérséklet 20 évig és aztuán konstansan tovább mert a folyamat visszafordíthatatlan? Miért halt ki az állatok 63%-a 150 éven belül? Miért láthatatlanok a következmények a profitorientált cégek számára, a kormány számára, ahelyett, hogy előre gondolkodnának minntsem a saját érdeküket néznék? Miért megy el mellette a lakosság, miért nincsenek milliós tűntetések, hisz ha a gyáraknak még érdeke is és tesznek rá nagyívből, a lakosság miért vegetál a témában? Miért vannak még mindig olyanok, akik tagadják a globális felmelegedés TÉNYÁLLÁSÁT, a HIVATALOS STATISTZTIKÁK ÁS AZ ÖSSZES TERMÉSZETTUDÓS ELLENÉRE? Miért vonakodnak a megújuló erőforrásoktól, mesterséges klíma-hűtéstől? Miért írtja ki a lakhelyét tudatosan az emberiség? Miért van az, hogy senki sem szólal föl ez ügyben? Miért olyan nyugodtak, miután ránéznak az emberek a grafikonokra, pl. erre: [link]
Miért mondják olyan biztosan egyesek, hogy a globális fölmelegedés természetes folyamat, anélkül, hogy ránéznének erre a grafikonra? [link]
Vagy erre?
Miért hagyják, hogy fajok pusztuljanak ki, emberek hunyjanak el, éghajlati zónák és évszakok tűnjenek el, miért söprik szőnyeg alá a tényeket, miért hagyják, hogy kontinensek és szigetek olvadjanak el, hogy városok tűnjenek el? Miért mondják, hogy az emberiség legnagyobb problémája az energiaforrás amikor ott van a nap, mint megújuló energiaforrás? A globális fölmelegedés dominó hatás.
Miért a 2. keresési javaslat az, ha beírom a google keresőbe hogy global warming, hogy
"global warming hoax"?!
Az bizonyos, hogy nem a hiszti fog megmenteni minket. (Mint ahogy az is, hogy nem halt ki az állatok 63%-a az elmúlt 150 évben.)
Egyébként meg azért, mert mindig könnyebb a rövid távú előnyt választani, akkor is, ha az hosszú távon bajokhoz vezet. Az emberi természet része. Nem mindenkinél, nem egyforma mértékben, de nagy léptékben nézve a része.
Amúgy klímakonferenciáról hallottál már?
A fajok 63%-a halt ki. Az utóbbi 150 évben. A fajok 4%-a domináns amit ismersz, a többi csak kis létszámban él főleg a mélytengerekben. Amúgy ez egy becslés.
Ja hallottam klímakonferenciáról, és mit tettek? Semmit. Ló*t. Ígérgetések voltak, de semmit sem hajtottak végre belőle, sőt, ha még meg is tették volna, sem ért volna sokat mert késleltetett folyamat, a globális fölmelegedés 20 évre előre le van játszva, és semmit sem ér ha 40%-al visszafogják a CO2 kibocsájtást.
Erre a 63%-ra tudsz valamit küldeni? Ugyanis abszurd adat.
A többire meg: ok, mit javasolsz?
Több okból.
Az egyik a profit. Amiből pénzt lehet kiszedni, azt olyan apróságok, mint a környezetpusztítás és unokáink jövője nem állítja meg. Természetesen érdekükben áll a veszély bagatellizálása is.
A másik a gazdaság tehetetlensége. Rengeteg, iszonyat sok embert foglalkoztató iparág járul hozzá az üvegházhatáshoz valamilyen formában. Ezeket radikálisan leállítani lehetetlen, önmagukban is, de főleg a még több rájuk épülő iparág miatt. Ezeket nagyon lassan lehet csak kivezetni, különben a világgazdaság összedőlése, milliárdos munkanélküliség, éhínség követné.
Ez hatványozottan igaz az óriási népességű fejlődő országokra.
Színtiszta hitetlenség. Sokan képtelenek felfogni a dolog horderejét, főleg a rengeteg médiapropaganda alatt, ami tagadja a jelenség létezését.
És ott van még a bizonytalanság is, a valahol jogos bizonytalanság, hogy TÉNYLEG mi vagyunk-e az ok.
A mostanihoz hasonló radikális felmelegedések a glaciálisok után, között már sokszor fordultak elő, mind az ember megjelenése vagy elterjedése és ezzel hatása előtt, és bizony azok is hasonlóan gyors, láncreakció-szerűen gyorsuló folyamatok voltak.
Kb. 12.000 évvel ezelőtt a tengerszint méterekkel emelkedett pár évtized alatt. És az bizony nem miattunk volt.
Szóval nem hülyeség az a kétely, hogy a mostani globális felmelegedés nélkülünk is ugyanígy létezne. Nem tudjuk, mekkora részben járulunk hozzá. Igen, az időbeli egybevágás a mi iparosodásunkkal és légszennyezésünkkel állati gyanús, de nem perdöntő bizonyíték.
Tulajdonképpen nem az a kérdéses, hogy van-e részünk benne, mert biztos, hogy van. A kérdés az, hogy mekkora. És hogy mi általunk kompenzálható-e egyáltalán.
Természetesen, amíg ezt nem tudjuk biztosan, addig a legrosszabb változat szerint kellene eljárni, azt feltételezve, hogy mi okozzuk az egészet és mindent meg kell tenni ellene.
Csak ezt nem lehet egy asztalra csapással. Ez egy folyamat. És észre kéne venni azt is, hogy ez a folyamat halad. Erről szól az egyre szigorodó emissziós normák sora, az egyre terjedő hibrid és elektromos hajtás, a néhol gyorsan, néhol lassabban terjedő megújuló forrású energiatermelés, az égetést egyre több területen felváltó újrahasznosítás stb.
Lehet rajta vitázni, hogy ez nem elég gyors. A legpesszimistább tudósok szerint az, sőt, már késő is mindez. De nem ez az egyetlen cáfolatlan vélemény.
Az ózonlyuk-problémát egy évtized alatt megállítottuk, pedig arról is azt mondták, száz év alatt sem oldjuk meg.
Tudod, amikor jön az, hogy MINDENKI tegye meg a maga részét, akkor már láthatod is a gondot.
Ha radikálisan hozzá akarsz járulni a globális felmelegedés megfékezéséhez, akkor
1. nem használsz SEMMILYEN belsőégésű motoros járművet, buszra sem szállsz. Nem utazol semmivel kerékpáron kívül.
2. bojkottálod a nem tisztán megújuló forrású áramszolgáltatást (a reklámozott áramtalanítás a standby fogyasztók kikapcsolásával parasztvakítás, kifejezhetetlenül alacsony arányú spórolást ér csak el). Ergo: villamossal, metróval sem jársz, sőt villanyautóval sem.
3. semmilyen terméket nem veszel, ami nem újrahasznosítható
4. nem veszel semmilyen olyan nyersanyagú terméket, amit bármi természetirtás révén állítottak elő, egzotikus fát, legeltetett állat húst, olajipari származék műanyagot, nem újrahasznosított papírt.
Felmérhető, hogy ez mennyire tartható. Persze, mindenből egy kicsit tudsz tenni.
Hát ezt tudja a világgazdaság is tenni. Mindenből egyszerre csak egy kicsit.
Mielőtt érdemben válaszolnék a felvetéseidre álljon itt:
Érdemes megfontolni a benne írtakat, mielőtt nekiállnánk vitatkozni.
dellfil
Ha te nem tudsz tenni ellene, akkor én se, és ha én se, akkor a Béla se. És ha a Béla se, akkor senki se.
Pedig a politikusokra csak mi tudunk nyomást gyakorolni. Nem arra kell szavazni aki nyugdíjra költi a pénzt meg kórházra, hanem olyanra, aki környezetvédelemre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!