Földönkívüliek végeztek a dinoszauruszokkal?
Bihary Gábor fizikusnak van egy tanulmánya "Atomháború a harmadkor elején" címmel /dinoszauruszok kipusztulásának kora, kisbolygó becsapódás/. Az ún. becsapódási réteget tanulmányozta (a világon mindenütt jelenlévő kb 0,5 m vastag geológiai réteg) és arra lett figyelmes, hogy a réteg sokkal inkább hasonló a kísérleti atomrobbantások helyszínén megszokotthoz semmint a kisbolygókéhoz, mert kisbolygókban az irídium más fémekkel együtt, "piszkosan" fordul elő, míg atomrobbantásoknál "tisztán".
Utána még vizsgálta az izotóp összetételt. Százalék arányokat vett figyelembe felezési időket stb. és megint arra jutott, ennél meg a xenon miatt, hogy inkább történt atomrobbantás, mintsem meteoritbecsapódás.
A ma elfogadott elmélet szerint nem pusztán a meteoritbecsapódás okozta a kihalási eseményt, hanem több esemény (becsapódás, neutroncsillag, vulkanizmus) egyidejű megtörténése, mert az utolsó dinoszauruszoknál megszaporodtak a rákos megbetegedések és mutációk, amiket nem okozhat meteorit és vulkanizmus, de neutroncsillag igen, de az is azért sántít, mert nem magyarázza a xenont és a "tiszta" irídiumcsíkot. Ez a legújabb elmélet így alapból komplett hülyeségnek hangzik gondoltam én is először, csak az a vicc hogy utána nézve a dolognak úgy néz ki hogy igaz. Természetesen a jelenlegi tudományos paradigmába ez a lehetőség messze nem fér bele, és innét kezdve a dolog agyonhallgatott.
Furcsa kisbolygó az amely szelektiven csak a dinókat, a pteroszaurszokat, a tengeri őshüllőket és az ammoniteszeket pusztitja ki, közben életbenmaradnak az emlősöktől számos hüllő rend is - meg a növényvilág is az egész Földön (hiszen ekkor a kontinensek már alaposan szétváltak egymástól s köztük több száz/ezer kilométeres tenger húzódott.
Persze, kisebb nagobb meteorok/aszteroidák becsapódhattak és lokálisan mindent elpusztitottak, de volt honnan újra benépesedni ezeknek a területeknek. S az is tény, hogy a becsapódási helyeken megtalálhatóak az illető égitest maradványai is. Ebből lehet fantáziálni, de az már nem tudomány, hanem scifi.
Szó mi szó, atomháború végezhetett a dinoszauruszokkal, nyilván nem úgy, hogy szándékosan mészárolták le őket, ők csak járulékos, vétlen áldozatai lehettek két más faj háborújának, mint amikor Vietnámban Agent Orange-al permetezték az erdőket az amerikaiak és kisebb környezeti katasztrófát is sikerült előidézniük. Mennyire reális / irreális ez az elmélet ?
Előre megkérném a trollokat, hogy ne szemeteljék szét a kérdést, ha hülyeséget is írtam volna, normális cáfolatokkal cáfolják a teóriát.
Trolloló, és nyehehe!
Igen, valóban földönkívüliek végeztek a dinoszauruszokkal. A kerbálok voltak. Miután felfedezték az időutazást, rájöttek, hogy ők a homo sapiens gondolat energiáiból születettek. Rájöttek, ha nem csapnak egy aszteroidát a krétakori Földhöz, egy nemlétező idővonalra kerülnek.
Itt a "bizonyíték" egy hiteles videó:
https://www.youtube.com/watch?v=H9fvjKVuULQ
(:D) (:P) (XD)
Elnézést a trollkodásért, de ezt a forrás, és elméletet nem tudom komolyan venni.
A xenon izotóp az egyik kétségem. A xenon nemesgáz, normál körülmények között nem alkot vegyületet. ( Néhány fluoridja ismert, melyek csak különleges körülmények között állíthatók elő, és tárolhatók.)
Szilárd anyagokhoz adszorpció által kötődhet hosszabb, rövidebb ideig.
Több mint 30 xenon izotópot ismerünk. Vannak a meteoritokra jellemző jellemző, természetes radioaktív bomlással képződő izotópok melyek sokáig kimutathatók.
Vannak maghasadáskor képződő, kb. 9 óra, és 12 nap felezési idejű izotópok (Xe131m, Xe133, Xe133m, Xe135)
A másik kétségem, hogy megtalálták a becsapódási krátert a Yucatan félsziget közelében.
Úgy tűnik valakinek el kell magyaráznia, hogyan is volt a kréta végi kihalási esemény.
Valójában egy katasztrófa sorozat volt, amit egy kisbolygó becsapódása indított el.
1) Becsapódik az aszteroid, és a robbanás letarol pár millió négyzetkilométernyi területet.
2)A robbanás következtében néhány millió tonna törmelék, por kerül a légkörbe. A szürkés felhő az egész bolygót beborítja.
A napfény híján a klíma lehűl, a növények nem fejlődnek, sőt jelenős részük elpusztul.
(Mondjuk egy komolyabb atomháború után is lenne "nukleáris tél)
3) A Földet ért erőteljes ütés következtében megélénkül a vulkáni tevékenység. A sorozatban kitörő vulkánok tovább növelik a por mennyiségét a légkörben, és még nagy mennyiségű kén-dioxidot is adnak hozzá.
4) Savas esők.
5) A sötétség, hideg, és savas esők miatt eltűnnek a növényevő dínók fő táplálékát adó növényfajok.
6) A tengeri plankton is erősen megritkul, borul a biológiai egyensúly.
Nem kell a tengeri planktonnak teljesen kipusztulni. Elég ha annyira megritkul, hogy az azt fogyasztó állatoknak több energiába kerüljön az "ebéd" felkutatása, mint amennyi energiát nyernek belőle.
- - -
Még valami. Az atombombák leggyilkosabb "szemete" a stroncium-90 izotóp. Beépül a csontokba, és besugározza a csontvelőt. Ha a kréta-kort egy atomháború zárta volna le, nem biztos, hogy a kis termetű emlősök lettek volna a nyertes túlélők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!