Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Földönkívüliek végeztek a...

Földönkívüliek végeztek a dinoszauruszokkal?

Figyelt kérdés

Bihary Gábor fizikusnak van egy tanulmánya "Atomháború a harmadkor elején" címmel /dinoszauruszok kipusztulásának kora, kisbolygó becsapódás/. Az ún. becsapódási réteget tanulmányozta (a világon mindenütt jelenlévő kb 0,5 m vastag geológiai réteg) helyesebben annak izotóp összetételét. Százalék arányokat vett figyelembe felezési időket stb. Egy szónak is száz a vége megállapítása az hogy ezen réteg izotóp összetétele sokkal inkább hasonló a kísérleti atomrobbantások helyszínén megszokotthoz semmint a kisbolygókéhoz, mert kisbolygókban az irídium más fémekkel együtt, "piszkosan" fordul elő, míg atomrobbantásoknál "tisztán". Továbbá megállapították, hogy az akkor elpusztult dinoszauruszok rákos megbetegedésekben és más mutációkban szenvedtek, ezt próbálták neutroncsillag felrobbanásával magyarázni, de az nem magyarázta meg az irídiumot, így jutott el Bihary az atomháborúra. A ma elfogadott elmélet szerint nem pusztán a meteoritbecsapódás okozta a kihalási eseményt, hanem több esemény (becsapódás, neutroncsillag, vulkanizmus) egyidejű megtörténése. Ez a legújabb elmélet így alapból komplett hülyeségnek hangzik gondoltam én is először, csak az a vicc hogy utána nézve a dolognak úgy néz ki hogy igaz. Természetesen a jelenlegi tudományos paradigmába ez a lehetőség messze nem fér bele, és innét kezdve a dolog agyonhallgatott.


Furcsa kisbolygó az amely szelektiven csak a dinókat, a pteroszaurszokat, a tengeri őshüllőket és az ammoniteszeket pusztitja csak ki, közben életbenmaradnak az emlősöktől számos hüllő rend is - meg a növényvilág életben marad az egész Földön (hiszen ekkor a kontinensek már alaposan szétváltak egymástól s köztük több száz/ezer kilométeres tenger húzódott.

Persze, kisebb nagobb meteorok/aszteroidák becsapódhattak és lokálisan mindent elpusztitottak, de volt honnan újra benépesedni ezeknek a területeknek. S az is tény, hogy a becsapódási helyeken megtalálhatóak az illető égitest maradványai is. Ebből lehet fantáziálni, de az már nem tudomány, hanem scifi.


Szó mi szó, atomháború végezhetett a dinoszauruszokkal, nyilván nem úgy, hogy szándékosan mészárolták le őket, ők csak járulékos, vétlen áldozatai lehettek két más faj háborújának. Mennyire reális / irreális ez az elmélet ?



Előre megkérném a trollokat, hogy ne szemeteljék szét a kérdést, ha hülyeséget is írtam volna, normális cáfolatokkal cáfolják a teóriát.


2015. aug. 5. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

" Ez a legújabb elmélet így alapból komplett hülyeségnek hangzik "

Viszont van még érdekesség. pl szodoma és gomora.

2015. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel földön belüli kisbolygó vagy üstökösmag nem lehetett, nyilván földönkívüli volt.
2015. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Furcsa kisbolygó az amely szelektiven csak a dinókat, a pteroszaurszokat, a tengeri őshüllőket és az ammoniteszeket pusztitja csak ki, közben életbenmaradnak az emlősöktől számos hüllő rend is - meg a növényvilág életben marad az egész Földön "

- tekintettel arra a tényre, hogy egy un. hukleáris tél, azaz, amely pl. egy kisbolygóbecsapódás után is jelentkezik, teljes sötétéségét tekintve 3-4 hónapig, masszív eljegesedést tekintve kb. 3 évig tart, igen csekély a valószínűsége, hogy az valamennyi kis testű, hibernálásra képes állatot elpusztította volna, ugyanakkor igen csekély a valószínűsége, hogy a hibernálásra nem képes fajok ezt túlélték volna. A növények számára pedig ez nem különösebben tömegpusztító tényező, ahogy a mélytengeri fajoknak sem.

2015. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Mivel földön belüli kisbolygó vagy üstökösmag nem lehetett, nyilván földönkívüli volt."


*Facepalm* Földönkívüli alatt mindenki EBE-re gondol, nem valami aszteroidára.


" igen csekély a valószínűsége, hogy az valamennyi kis testű, hibernálásra képes állatot elpusztította volna, ugyanakkor igen csekély a valószínűsége, hogy a hibernálásra nem képes fajok ezt túlélték volna."


A krokodilok, teknősök és más, jelenlegi hüllők többsége nem képes hibernációra, csak a kételtűek képesek erre. Meg a modern hüllők közül nem egy nehezebb, "nagyobb", mint egy-egy dinoszaurusz (elsősorban a raptorok), és mégis azok túlélték, ők meg nem.

2015. aug. 5. 19:59
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

"A krokodilok, teknősök és más, jelenlegi hüllők többsége nem képes hibernációra, csak a kételtűek képesek erre. Meg a modern hüllők közül nem egy nehezebb, "nagyobb", mint egy-egy dinoszaurusz (elsősorban a raptorok), és mégis azok túlélték, ők meg nem."

1.Na jó, akkor én most kihaltam?

2.Szerinted miből alakultak ki a mai madarak?

3.Tudjuk hogy troll vagy, de nem jól csinálod.Ezennel kitaszítunk a trilluminatiból!

2015. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

amúgy meg a jelenlegi hüllők többsége azért nem képes a hibernációra mivel nincs rá szükségük és így alakultak, akkor sok minden más volt(elárulom, voltak meleg vérű krokodilok is, sőt a dinoszauruszok inkább voltak madarak mint hüllők!

Egy madár lényegesen több energiát igényel mint egy hidegvérű hüllő, a melegvérűeknek többet kell ennie hogy fent tarthassa teste hőjét tehát egy kis melegvérű madár vagy emlős amiknek testméretük miatt kevesebb táplálék is elég, vagy kisebb-nagyobb kevés energia fogyasztású hüllő(aminek ez miatt szintén elég kevesebb) könyebben fennmarad mint egy nagy melegvérű állat aminek sokat kell ennie hogy életben maradjon), az atombomba ezeket is kipusztatotta volna, szerinted csak a dinoszauruszokra lett volna rossz hatással a radioaktivitás?Akkor madarak miért vannak?

2015. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Nem, a dínók kihalásának egészen más okai voltak!

Az ősemberek éhségükben ellopkodták és felzabálták a dínok tojásait, nem volt szaporulat, sőt még szintentartás sem, kihalás lett a vége!

2015. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Ez ugyan nem tudományos forrás, de érdekes, hogy az úgynevezett Lacerta-interjúban is olvasható egy olyan utalás, hogy két földönkívüli faj atomháborúja okozta ezt az eseményt, emellett az iridium is szóba kerül.
2015. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%

És a Marsot sem hagyhatjuk figyelmen kívül ,aminek északi féltekén szintén atomrobbanást valószínűsítenek!!

Egy felvetés: mi van akkor ha a Mars és a Föld háborúzott egymással és miből van a kisbolygó öv valójában,vajon mi robbanhatott szét?

Érdekes dolgok ezek.

2015. aug. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

"...,vajon mi robbanhatott szét?"

Az alkatrész-raktár polcai sem azért vannak dugig tele, mert ott tárolják a szétrobbant autókat.

A kisbolygó-öv nem szétrobbant, hanem még össze nem állt darabokból áll.

2015. aug. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!