Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felfedezték, mérni tudják a...

Felfedezték, mérni tudják a gravitációs hullámokat?

Figyelt kérdés
Akkor lényegében ha a hullámokat mérni tudják, tényleg eljuthat egy idő múlva odáig is a tudomány, hogy a hullámok ellentétét kibocsájtó szerkezetet építenek és létrehozzák az antigravitációs lebegő eszközöket, a légdeszkát pl.? :-D

2016. febr. 20. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy mérni,analizálni, tudunk egy jelenséget és értjük,még nem azt jelenti, hogy képesek vagyunk manipulálni vagy szintetizálni. De nyilván kellenek az ilyen légdeszka és hasonló ötletek ahhoz, hogy a tudomány intuícióját elősegítsék. Meg sokszor az is a probléma, hogy az ember nagyon kicsi bizonyos jelenségekhez. Például hiába ismered a szökőárat és tudsz róla mindent, nem tudod megállítani, noha a fürdőkádban egész jól lehet illusztrálni azt, hogy két ellentétes irányú vízhullám kioltja egymást.
2016. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A gravitációs hullám az tulajdonképpen a téridő hullámszerű változása mely fénysebességgel terjed. Az anyag határozza meg a metrikát vagyis a távolságot definiálja. Dehát két test úgy is közelebb kerülhet egymáshoz, hogy egyik sem végez mozgást hanem a kettő között a téridő metrikája változott meg. Olyan kicsi effektusokról van szó, hogy Einstein azt hitte hogy sose tudjuk majd kimérni.

Newton mondta hogy a gravitáció tömegvonzás és erőssége a tömegsűrűségtől függ. Einstein ennél bonyolultabbat mondott. Ő azt mondta hogy függ a tömegsűrűségtől, energiaáram sűrűségétől, függ a különböző nyírófeszültségektől stb. Newton nem volt, hülye hogy ő azt hitte hogy csak az anyag tömegsűrűsége határozza meg mivel amit vizsgálni tudott ott ez volt a domináns, a többi dolog olyan kis mértékben szól bele hogy nem tudta kimérni. Vagyis lehet olyan fizikai tulajdonságokkal rendelkező anyag mely antigravitál, de ebből nem építhető légdeszka. Az antigravitáció hasonlóan a gravitációval minden anyagra hat csak ez nem vonz hanem taszít. Egyébként ha lenne egy légdeszkád ami antigravitál akkor az ugyanúgy lefele esne mivel nem számít a vonzásának az előjele, kivéve ha a teljes Föld gravitációjával összemérhető lenne az. Viszont az meg veszélyesebb lenne mint egy atombomba mivel ilyen kis helyen ekkora mértékű antigravitáció koncentrálódik.

A gravitáció leárnyékolhatatlan, a téridőnek egy univerzális tulajdonsága. Ha leárnyékolható lenne akkor üzemanyag nélkül lehetne utazni az űrben, úgy irányítva az űrhajót hogy hol itt hol ott árnyékoljuk le és a tömegvonzás miatt haladunk amerre akarunk. Ha leárnyékolható lenne akkor ebből következik, hogy lehetne örökmozgót építeni.

2016. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!