Felfedezték, mérni tudják a gravitációs hullámokat?
A gravitációs hullám az tulajdonképpen a téridő hullámszerű változása mely fénysebességgel terjed. Az anyag határozza meg a metrikát vagyis a távolságot definiálja. Dehát két test úgy is közelebb kerülhet egymáshoz, hogy egyik sem végez mozgást hanem a kettő között a téridő metrikája változott meg. Olyan kicsi effektusokról van szó, hogy Einstein azt hitte hogy sose tudjuk majd kimérni.
Newton mondta hogy a gravitáció tömegvonzás és erőssége a tömegsűrűségtől függ. Einstein ennél bonyolultabbat mondott. Ő azt mondta hogy függ a tömegsűrűségtől, energiaáram sűrűségétől, függ a különböző nyírófeszültségektől stb. Newton nem volt, hülye hogy ő azt hitte hogy csak az anyag tömegsűrűsége határozza meg mivel amit vizsgálni tudott ott ez volt a domináns, a többi dolog olyan kis mértékben szól bele hogy nem tudta kimérni. Vagyis lehet olyan fizikai tulajdonságokkal rendelkező anyag mely antigravitál, de ebből nem építhető légdeszka. Az antigravitáció hasonlóan a gravitációval minden anyagra hat csak ez nem vonz hanem taszít. Egyébként ha lenne egy légdeszkád ami antigravitál akkor az ugyanúgy lefele esne mivel nem számít a vonzásának az előjele, kivéve ha a teljes Föld gravitációjával összemérhető lenne az. Viszont az meg veszélyesebb lenne mint egy atombomba mivel ilyen kis helyen ekkora mértékű antigravitáció koncentrálódik.
A gravitáció leárnyékolhatatlan, a téridőnek egy univerzális tulajdonsága. Ha leárnyékolható lenne akkor üzemanyag nélkül lehetne utazni az űrben, úgy irányítva az űrhajót hogy hol itt hol ott árnyékoljuk le és a tömegvonzás miatt haladunk amerre akarunk. Ha leárnyékolható lenne akkor ebből következik, hogy lehetne örökmozgót építeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!