Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem ráz meg az áram?

Miért nem ráz meg az áram?

Figyelt kérdés
Nem vagyok villamossági ember, kezdeném ezzel. Nem volt itthon fázisceruzám. Először óvatosan hozzáértem mindkét vezetékhez (földet kizártam)külön-külön, majd mind a kettőt meg is tudtam fogni. Nem rázott meg. Áram volt benne, kipróbáltam égővel. Így nem tudtam meg akkor melyik a fázis. Zokniban voltam, laminált parkettán. Nem kísérletezni akarok, csak nem értem a jelenséget...

2016. febr. 12. 22:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert az áram nem Krisztus, te meg nem vagy varga.
2016. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Wadmalac ***** válasza:
82%

Elmesélem neked a zokni és laminált padló ellentétével hogy is néz ki a dolog.

Egy kempingezés alkalmával kis fémvázas kempingszéken ülve, vizes csempepadlón papucsban megkevertem fakanállal az edénybe na lecsót.

A high-tech szovjet villanyrezsó meg úgy döntött, tol egy testzárlatot.

Hál'istennek a nedves fakanál ellenállása némiképpen növelte a kempingszék közel nulla ellenállását, a strandpapucs gondolom jól szigetelt, így az áramkör a következő módon zárult: a hálózati konnektor és a vizes padló közti ellenállás sor rezsó - nedves fakanál - jobb tenyér - szervezetem - bal here - kempingszék.


Nem tudom, konkrétan így hány volt esett a jobb kezem és bal herém közt (talán ha a fakanál helyett fém kanalam van, már nem tudnám mesélni az élémynt, de életre szóló emlék lett. Főleg, hogy a lecsót felrúgtam a csempés falra.


Hidd el, ez állatira a "do not do it at home" kategória.

2016. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!