Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem ráz meg az áram?

Miért nem ráz meg az áram?

Figyelt kérdés
Nem vagyok villamossági ember, kezdeném ezzel. Nem volt itthon fázisceruzám. Először óvatosan hozzáértem mindkét vezetékhez (földet kizártam)külön-külön, majd mind a kettőt meg is tudtam fogni. Nem rázott meg. Áram volt benne, kipróbáltam égővel. Így nem tudtam meg akkor melyik a fázis. Zokniban voltam, laminált parkettán. Nem kísérletezni akarok, csak nem értem a jelenséget...

2016. febr. 12. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszer volt a tévében egy fószer akit nem rázott meg az áram, két villára áramot vezetett és kezében fogva úgy sütötte meg a virslit. De ne nagyon vidd túlzásba, lehet hogy csak nagyon száraz volt a bőröd.
2016. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem valami azt súgja, te leszel a következő Darwin-díjas..
2016. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Aztap!cs# mindenit.
2016. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a száraz bőr se valami jó vezető, a laminált parketta meg gyakorlatilag műanyag. így nincs áramkör és áramütés se.


csinálj próbalámpát az égőből, az egyik vezetéket kösd a földelésre, a másikkal keresd meg a fázist.

2016. febr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én azt mondom hogy ne nagyon kísérletezgess áram alatt lévő dolgok fogdosásával nem kifejezetten egészséges dolog.... ha meg nincs fáziscerka akkor vagy hagyd a pi-csába vagy csinálj valami próbacuccot
2016. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bár konkrét válasz nincs, de ha megfogtam a fázist, nem földelt le a laminált parketta, ezért nem rázott meg?
2016. febr. 13. 10:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nem volt elég konkrét?


"a száraz bőr se valami jó vezető, a laminált parketta meg gyakorlatilag műanyag. így nincs áramkör és áramütés se."


Zokniban és laminált parkettán keresztül alulról szigetelve vagy.

Ha tényleg Darvin díjra pályázol meg úgy, hogy egy 50mm^2-es keresztmetszetű vezetékkel bokánál földeled magad. Az tuti megrázó élmény lesz.

2016. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
59%
szia! Ahoz hogy áramütés érjen a testeden végig kell folynia az áramnak. A te esetedben mivel egy szigetelőn álltál a laminált parkettán így nem záródott az áramkör ezért nem is folyt rajtad áram. ha mondjuk hozzáérsz a földhöz és nincs FI-relé a hálózatodban akkor megcsap az áram. Az áramkör egyébként azért a föld fele záródik mivel az erőművekben a 3 fárom fázisú szinkrongenerátorok csillagpontja le van földelve. szóval otthon a föld és 1 fázis között 230V feszültség van. Fázis fázis között viszont 400V
2016. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már kezdem érteni. Mint írtam, nem vagyok villamos ember. Most akkor még azt válaszolja meg vki, hogy pl, hogyan ráz a kerítés, illetve a kilincs, ha belevezetik az áramot, mert ott is szigetelve van az ember, nem????
2016. febr. 13. 19:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen utóbbi kérdésből ítélve még nem kezded érteni. Az előzőekben ugyanis megmagyarázták, hogy a száraz zokni és a laminált parketta miatt nem érzel semmit. Vajon kell-e megkérdeznem, rávezetésként, hogy a kerítés mellett van-e laminált parketta talaj, illetve hogy a cipőben ugyanolyan száraz-e a láb?
2016. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!