Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez az örökmozgó - áramfejleszt...

Ez az örökmozgó - áramfejlesztő működhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbiakban belinkelt örökmozgó működhet? A végén megmutatják szétszedve is.


[link]



2016. jan. 24. 18:37
1 2 3 4
 21/34 Tislerics Máté ***** válasza:
58%

Aki úgy gondolja, hogy az örökmozgó megépítése lehetséges, az mennyen át az Ezotéria kategóriához!


Ja, előtte meg jól pontozza le ezt a hozzászólásomat! :D

2016. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Igen van köze a belinkelt cikknek a témához. Folyamatosan bővül az ismeretünk és jönnek rá a tudósok, kutatók újabbnál újabb dolgokra. Olyan jelenségeket tudnak megvizsgálni amiket 20-50-100 éve nem tudtak. Új információ pedig új vagy éppen teljesen másfajta következtetéshez vezethet, ami egy újabb vizsgálatnak lehet az alapja. Így dőlnek meg korábban felállított fixnek vélt dolgok. Egyik ilyen dolog miért ne lehetne az olyan áramfejlesztő építése ami több energiát állít elő mint amennyit befektetünk. Azért gondolom azt, hogy ez lehetséges lehet mert vannak olyan erőforrások amik folyamatosan rendelkezésre állnak csak valami frappáns módon ki kellene használni őket. Például a gravitáció+mágneses erő. Egyik hat az egyik irányba, a másik meg hathat a másik irányba úgy, hogy nekünk semmi energiát nem kell befektetni. Egy szerkezet ami ügyesen kombinálja a kettőt ("örökmozgó") csak-csak mozgásba hozható olyan módon, hogy az csak akkor álljon meg ha pl. elkopnak az alkatrészek. Utána már csak meg kell csapolni ezt a mozgási energiát és voálá.
2016. jan. 29. 21:32
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne minket győzködj, hanem fogd magad és keress egy nagy halom pénzt a fizika egy általánosan elfogadott tételének megcáfolásával!

Hajrá, drukkolok!

G.

2016. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
47%

Ki ne ismerné az energiatételt. Ámde ha figyelmesebben olvasgatjuk a fizika könyveket, találunk furcsaságokat. Például a Nobel-díjas Feynman Mai fizika III. című könyvében említ egy kivételt. Pontosabban egyetlen lehetséges kivételt az energiamegmaradás törvénye alól. Erről adott ki egy művet Vajda János radarmérnök is, "Energiatétel sérülése hullámterekben" címmel. Ő gyakorlatban is megbizonyosodott az elmélet helyességéről, méghozzá megawattos radarteljesítmények esetén, hogy a mérési hiba teljesen kizárható legyen. Nekem személyesen is sok mindent elárult. És bizony leesett az állam, mert azt gondoltam hogy a műszaki főiskoláról kikerülve újat nem fog senki mondani és mutatni. Tévedtem, mert az élet több érdekeset mutatott mint az iskolapad.

---

Tudjuk hogy minden energiaképlet tartalmaz egy négyzeten lévő paramétert. Ha ezt a paramétert minimum két tagból összegezzük, akkor többletenergiához jutunk. Ennek matematikai oka van. Például nézzük két azonos hullám összegzését:

[link]

Tudjuk hogy az eredő amplitudó a+b lesz.

De az eredő energia az nem lesz egyenlő E + E = 2E összeggel, ha az egyik hullám energiája E. Mert az energia képletében négyzeten van az amplitudó!

a² + b² < (a + b)² = a² + b² + 2ab

Látható hogy a jobb oldal egy +2ab taggal nagyobb, ez okozza a többletenergiát. Vagyis a két hullám eredő energiája nagyobb lesz 2E-nél.

A kémiában ismert a szinergetikus hatás, amikor két anyag hatása sokkal nagyobb mint ha külön-külön hatnának. Hát a fizikában is van ilyen.

Sok példát lehetne mondani. Például a gerelyhajító futás közben hajítja el a gerelyt. Mert ekkor egy v1 futási és egy v2 dobási sebesség összegződik. A szerb Milkovic, a kettős inga megalkotója is írt minderről. Ezzel analóg a mágnesmotorok, ahol egyszerre sok mágnes hatása okozza azt hogy sok-sok kerületi sebesség összegződjön, lásd Perendev.féle mágnesmotor.

Elektromos esetben meg I áramok szoktak összegződni. Ez van négyzeten a W = ½L·I² vagy a W = I²·R·t energiaképletben. Leggyakrabban rezgőköröket szoktak gerjeszteni, amikor a rezgőköri és a gerjesztő áram összegződik. Ilyen Akula083 generátora is. De az, ahogy az összes többi Free Energy Transformer is alkalmaz egy olyan trükköt is ami megakadályozza a keletkező energia visszahatását a meghajtó oldalra. Szokták magyarosan energia egyenirányítónak is nevezni, nemzetközileg meg inkább úgy mondják hogy a rendszer nem reciprokális, egyszerűbben fogalmazva a szekunder oldal alig hat vissza a primer oldalra.

A rezgőkörök gerjesztése az ami izgalmas terület lehet. Például az Akula generátornak ígéretes jövője lehet, persze az más kérdés hogy az emberi társadalom hogy áll hozzá.

A szabadenergia feltalálói is hasonló cipőben járnak ahogy az ókori bagdadi galvánelem megalkotói is lehettek. Az ő munkájuk is csak "nemrég" terjedt el és ma már bárki vehet a boltban kémiai áramforrásokat. Kérdés hogy a szabadenergia generátorok ideje mikor jön el. Lehet hogy itt Magyarországon is megélünk még 50 fokos nyári hőséget is, de az emberiség még akkor is ragaszkodni fog a klímaváltozást okozó energiaforrásaihoz. (És az energiamegmaradás törvényéhez).

2016. jan. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
65%
Egy elektromágneses hullám energiáját így számoljuk ki: E=f*h=(h*c)/λ , ahol f a frekvencia, λ a hullámhossz, h a Planck állandó és c a fénysebesség. Te talán egy másik képletet ismersz ennek a számolására, mert én itt egy fia négyzetes tagot sem látok.
2016. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
86%

# 25: Nekem Vajda János is mutatott egy főiskolai jegyzetből egy képletet amiben az E is és a H is a négyzeten volt. Tehát két tényező is.

De jelezd az észrevételed a Katonai Főiskolának, ahol a jegyzetet írták és kiadták. :)) Sőt, a Nobel-díjas Feynmannak mondd ne nekem, mert ő is azt a képletet írta fel a Mai fizika III-ban amit Vajda János.

2016. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

No de a kérdésben szereplő mágnesmotor hogyan működik?

A Bedini, Adams, Müller féle motoroknál két áram, a mozgási indukcióval keletkező áram és a tekercs kikapcsolásakor keletkező áram összegződik.

Ha a videón szereplő motor működik, akkor annál is két áram összege lehet a lényeg.

2016. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Az én műveletlenségem, de ki az a Vajda János? Gondolom nem a költőre gondolsz.

G.

2016. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

# 28: Nagyon nem érdekelhet a téma ha nem gúgliztál utána:

[link]

2016. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nem az érdekel, hogy mit írt, hanem valami írás róla, hogy (amint már feltettem a kérdést) ki ő? Semmit nem találtam, te mivel ismered, jobban tudod, hogy mit keress.

G.

2016. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!