Egy foszforeszkáló anyag örökké "feltölthető", vagy egyszer elfogynak az elektronok?
Figyelt kérdés
Nagyjából értem a fizikai hátterét, úgyhogy nem muszáj konyhanyelven válaszolni. Az érdekelne, hogy örökké lehet gerjeszteni az elektronokat, vagy egyre kevesebb lesz belőlük, és egy idő után már nem fog világítani, hiába adok neki fényforrást? Mert olvastam valami olyasmit, hogy néhány elektron sugárzásmentesen is visszaeshet alapállapotban, és ilyenkor kilökődik... ez nem teljesen tiszta, de ez azt jelenti, hogy egy idő után mindegyik kilökődik, és nem fog világítani? Egyáltalán létezik olyan, hogy egy atomból "kifogytak" az elektronok?2016. jan. 9. 12:24
1/3 anonim válasza:
Szerintem nem, mert egyreszt nagyon-nagyon sok elektron van egy atomban, es az adott anyag sok milliart atombol all, masreszt a fenyfoton kibocsatasa utan az elektronok elvileg alapallapotra esnek vissza, az S0 allapot vmelyik energianivojara.
2/3 anonim válasza:
Ha kilökődik is pár elektron akkor is minél több kilökődik annál pozitívabb töltésű lesz a test így egyre nehezebb fog kilökődni a többi elektron. Másrészt a test fel is vehet elektront a környezetéből és ez annál könnyebb neki minél pozitívabb.
3/3 anonim válasza:
Elméletileg örökké lehetne gerjeszteni a foszformolekulák elektronjait, de a foszfortartalmú molekulák hajlamosak idővel elbomlani nem "foszforeszkálóképes" molekulákra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!