Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit kell tanulnom ahhoz...

Mit kell tanulnom ahhoz teljesen megértsem hogy hogyan működnek a számítógépek a legapróbb alkatrészektől a szuperszámítógépekig?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak elviekben érdekelne, és csak az egyszerűbb gépek, ahhoz nem kell sok.

Ha a tranzisztorokat, a logikai áramköröket vagy a szuperszámítógépeket is szeretnéd tökéletesen érteni, ahhoz is elég 20-30 év tanulás.

2015. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy így. :)

De mondjuk ha konkrétumokat szeretnél, javasolom azokat a könyveket, amelyeknek a címe Digitális technika. Ez egy kicsit ez is, az is, és abból lehetne szerteágazni, ha valami jobban érdekel. Ahogy látom, ilyen jegyzeteket a Google is dob fel.

2015. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönet
2015. szept. 5. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha hardvert tanulsz, akkor arról fogsz keveset tudni, hogy az elemi műveletekből hogy épül fel mondjuk egy böngésző, ha meg szoftvert, akkor arról nem tanítanak semmit, hogy fizikailag mi történik a gépben az utasítás végrehajtásakor. A kettő annyira szétvált itt a nyugati világban, hogy már alig van fehér ember, aki kernel/firmware szintű vagy mikrokontroller-programozással foglalkozna. (Illetve van: az oroszoknál. Lehet, hogy lennének itt meglepetések, ha kitörne a III. Világháború..... ha Putyin vagy a kínai elnök egy gombnyomására a NATO összes digitális eszköze megbénulna...)
2015. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem és melyik két tudományterületet kéne tanulnom?
2015. szept. 5. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok fizikát, hogy a hardvert értsd. Azt is, hogy miért pont olyannak építették, azt is, hogy mi a feltétele a mikroméreteknek, és hogy mi hogyan működik benne.

Sok matematikát, hogy megértsd a szoftver működését, a logikai felépítését, a sokféleségét, és azt, hogy a legalján az elemi műveletek gyakorlatilag egy "igen"-"nem" jelszint váltakozásából épülnek ki.

Sok sok logikát, hogy világos legyen a hardver és a szoftver hogyan hatnak egymásra, miképpen strukturálódnak a legelemibb dolgoktól a legösszetettebbekig. E területen a legfontosabb a széles látásmód, ami feltételezi sok más terület ismeretét, beleértve az irodalmat, zenét, művészeteket és sok mást. A széles látásmódot ugyanis csak az élet minden szegmensének valamilyen szintű ismeretével lehet elérni, semmi más módon nem.

Mindez azonban olyan sok ismeret, ami a teljes mélységekig minden területen, már meghaladja egy ember lehetőségeit. Ezért van az, hogy egy részterületen próbálunk nagyon mélyre (részletekre) lehatolni, és minél távolabb esik egy terület ettől, annál kevésbé ismerjük a részleteket, de annál jobban a többivel való kapcsolatát, annak fontosságát.

2015. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!