Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a dinoszauruszok nem...

Ha a dinoszauruszok nem haltak volna ki, mi akkor is ki tudtunk volna fejlődni?

Figyelt kérdés
Szerintem akkor is ők uralnák a földet és eltiportak volna, minden fajt !!!

2015. júl. 27. 20:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
"Beszélő csirke" -madár- éppenséggel létezik, sőt egyes papagályfajok meglepő inteligenciát mutatnak. Szingapurban láttam bemutatókat, ahol 10-ig tudtak számolni, illetve különböző alakzatokat illesztetek meglepő sebességgel a megfelelő mélyedésekbe. A narrátor elmondta, hogy az ember kb. 4-5 éves korában képes erre a műveletre. A dínók uralta világban az emlősöknek nem sok lehetősége volt, de 65 millió év alatt akár valamelyik dinóból is kifejlődhetett volna értelmes lény.
2015. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az intelligencia megjelenése törvényszerű az intelligens állatok mindig sokkal sikeresebbek. De annak hogy az ember kialakuljon szerintem az esélye nagyon kicsi. szinte végtelen számú más lehetőség van. mért pont így történt volna?


A madarak közt meg vannak elég intelligens fajok pl a varjak elérhetik egy 4-5 éves gyerek intelligenciáját.

2015. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
30%

Tudni kell, hogy már a mezozoikumban is változatos emlősfajok éltek. Voltak hódszerűek, voltak olyanok, amik a föld alatt éltek vakond módjára, mások a fák lombkoronájában siklottak, egyesek a vidrához hasonló életmódot folytattak. Sőt, volt egy olyan rozsomák méretű emlősragadozó, ami bizony kisebb dinoszauruszokat is elejtett.

Vagy ott van a madagaszkári Vintana, ami akkora volt mint egy mai mormota. És az hatalmas baromság, hogy az emlősök mind egérnagyságúak voltak.

Tehát igen. Nagy az esély, hogy sokkal kisebb verzióba, de megjelenik egy apró főemlős faj, amiből aztán apró emberek fejlődnek ki.

Sőt, pár tízmillió évvel korábban, mint mi, mivel a kihalási esemény nem vetette volna vissza a fejlődést.

És, a dinoszauruszokból is kialakult volna egy intelligens faj. Sőt, már ki is alakult. Nézz utána a hollóknak és a papagájoknak. ;)

2016. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem akkor valószínűbb, hogy valamelyik kistestű Theropoda-dinoszauruszból fejlődött volna ki egy szuperintelligens faj, ha kifejlődött volna, és az emlősök maradtak volna egy "alárendelt" csoport. De azért már fejlődtek akkor is (pl. Didelphodon: kb. 10-15 kilós, borzszerű erszényes, vagy az első patások is 65 millió éve már megvoltak), de a mostani szintre nem jutottak volna el; ahhoz kellett a dínók+ óriási tengeri hüllők kihalása.
2016. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!