Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a dinoszauruszok nem...

Ha a dinoszauruszok nem haltak volna ki, mi akkor is ki tudtunk volna fejlődni?

Figyelt kérdés
Szerintem akkor is ők uralnák a földet és eltiportak volna, minden fajt !!!

2015. júl. 27. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Akkor valószínűbb, hogy közülük került volna ki előbb-utóbb egy értelmes faj. Nem lehetetlen, hogy akkor is fejlődtek volna az emlősök - de biztos nem ilyen gyorsan és látványosan. Ember még biztos nem lenne, de talán még majom sem.
2015. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
63%

Szerintem a dinoszauruszok közül, nem igazán fejlődött volna intelligens faj, megkell nézni látunk-e beszélő csirkét, hiszen ők állnak legközelebb, hozzájuk.

Valószínűleg nem fejlődött volna ki ember, sőt szerintem még nagyobb emlős sem, pont a dinók kihalása volt az ami lehetővé tette, hogy a kis rágcsálók elkezdjenek nőni. Aztán egyszer csak megjelentek a főemlősök.

2015. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor valószínűbb, hogy közülük került volna ki előbb-utóbb egy értelmes faj."

Én ezt nem tartom valószínűnek. Valójában a mai ember kialakulásának sem volt túl nagy esélye. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy bolygó egész életében létre kell jönnie egy "értelmes" fajnak.


A kérdésre: A modern ember kialakulásához sok körülménynek kellett egybeesnie, és még a véletlen is közrejátszott. Ha máshogy alakul a föld története, akkor senki nem tudja, mi történt volna. Ha létre is jött volna egy intelligens faj, nem biztos, hogy azonos lenne az emberrel, sőt talán a majomszerű ősünk sem fejlődött volna ki, hanem egy másik ágból alakult volna ki intelligens faj.


Szóval szerintem kicsi az esélye, hogy intelligens faj lenne ma a Földön, és még kisebb, hogy az pont az ember lenne.

2015. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
#2-es megelőzött, kb. ugyanazt írtam le. :)
2015. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem... Köszönöm az eddigi válaszokat !!! :)
2015. júl. 27. 22:08
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
nem tudtunk volna!!! csak azért tudtunk, mert a reptoidok (az emberhez hasonlóan intelligens faj) uralták akkor a világot, de amikor látták, hogy jön egy meteorid, nem tudták már megállítani, így úgy határoztak, nyomtalanul elhagyják e világot, hogy a mai ember ne tudhassa, hogy léteznek, és töröltáék a földi civilizációjukat. A nibirura költöztek, amely egy földtípusú bolygó volt. Majd addig fejlődött a technológiájuk, amíg el nem tudtákl rejteni az egész bolygót, kiemelni a térből és időből, és átteleportálni az asztrál-síkra. Azóta, már tudják, hogy léteznek az emberek, de számítottak is rá, hogy 1× még lesz a főldőn élet, s emlősök lesznek azok, de már nem érdekli őket, legalábbis érdekli, de most azért nem jönnek vissza, mert nem megfelelő a klíma, éppen ezért a reptoid titkosügynökök állruában és barack obama és titkosszolgálat formájában az emberek élére kerül politikus hírnévvel, hogy aztán maguk alá vonva az emberi fajt mesterségesen elérjék, hogy az ember felmelegítse a bolygót, azasz globális felmelegedést hozzon létre, ezért nevelik és programozzák a fogyasztói társadalmat, majd ha visszajönnekmmert, jólesz nekík a klima, levágják az emberi fajt, mint a disznyót, és elfoglalják újra a földet, mert túl sok energiába kerülne a nibiru-t az asztálsíkról, újra, kiteleportálni, s azt napkörüli pályára állítani, mert túl nagy.
2015. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
UI, a reptoid egy gyíkkal közeli rokonságban álló faj, nagyon jó a regenerációjuk, és a hüllők csoportjába tartoztak a földön, amikor csak hüllők éltek szinte, akkor fejlődtek ki.
2015. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
69%

Legnagyobb eséllyel nem. Túl jó kaja lett volna az ősünk nekik.

De ott egy kis esély, hogy éppen a nagy fenyegetettség turbózta volna az evolúciónkat.

Ha emlős őseink túlélték volna az evolúciót a dinók mellett, valószínűleg a kifejlődő értelmes emlősfaj "keményebb csávó" lett volna nálunk.

2015. júl. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%
Nem hiszem. Vannak olyan tudósok aki szerint az a meteor nem véletlenül találta el a földet 64000000 éve. Az űrlények oldották meg így, mert az emberek kifejlődését akadályozták. Lehet, hogy ők fejlesztettek ki minket, de a dínók keresztül húzták számításaikat. Az viszont szerintem téves elképzelés, hogy eltiportak volna minden fajt. Addig is éltek a Dínókon kívül más fajok. Ha nem jött volna a meteor, akkor érdemes abba is bele gondolni, hogy nálunk gyengébb és kevésbé intelligens állatok is éltek a dínók mellett. Még az is lehet, hogy mi pusztítottuk volna ki őket. Amennyit rontottunk a természeten és pusztítottuk azt...
2015. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
88%
Az a baj, hogy a keményebb csávóság nem használ az intelligens élet kialakulásához, ha az embert hasonlítod egy ragadozóhoz, nem véletlen, hogy 1v1-ben még mindig mi húzzuk a rövidebbet. Ez nem egy döntés, ugye az evolúció nem így működik, de nagyjából ez: vagy nagy fejet nagy aggyal tartasz fenn, vagy nagy izomzatot. Amikor az előemberek pl. "feltalálták" a tűzet, akkor egy idő után nagyon felszaladt az intelligencia, hogy miért, mert a sült hús miatt kisebb állkapocs/izomzat kellet, lett hely a nagy agynak.
2015. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!