Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a dinoszauruszok és a más ilyen lényeknek a kutatása totál felesleges?

Figyelt kérdés

Egy csomó állatfaj van kihalóban, és erre a tudósok hatalmas pénzeket ölnek bele a rég meghalt állatok csontjainak kiásába.

Pénzkidobás, míg a japánok legálisan vadásznak bálnára, míg tombol a tigrisek orvvadászata és olyan fajok halnak ki, mint a panda vagy a tonhalak. Mi értelme van?


2014. dec. 29. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Valóban a mai veszélyeztetett állatok védelme előrébb kell, hogy legyen a sorrendben, de azért az őslénykutatásnál vannak jóval feleslegesebb dolgok is, amikből inkább elvonhatnánk a pénzt, mint abból. Szerintem pl. ilyen a divatipar. Vagy a történészet.
2014. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A ponró ipar is "felesleges", mégis a legjobban fizető szakma.

Valakinek ez a vágya, ebből tud eredményeket felmutatni, más meg abból, hogy megmondja, miként fejlődött ki néhány állat.

2014. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A múlttal törődni annyi, mint megadni magunkat a sorsnak. Számomra nem eredmény, hogy kiásnak egy millió éves fogat, ami bármi lehet.

Közben meg az utolsó galapagosi óriásteknős meghal.

2014. dec. 29. 12:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy érzed felesleges, én tudom, hogy nem az.

Nagyon általánosítasz, azok akik a mamutcsontokat kiássák, és ilyesmire költenek igyekeznek a még élő állatfajokat is védeni.

Pontosan azok veszélyeztetik a ritka állatok fennmaradását, akik nem látják a biodiverzitás, és a kutatások jelentőségét.

2014. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jó, milyen válaszokat kaphatunk egy megkövült csontból? Semmit, érted! Halottakat kutatunk, miközben valaki melletünk haldoklik.

2050-re minden nagytestű emlősfaj kihal. Na, nem baj. Majd ott állunk egy múzeumban az utolsó elefánt kitömött holtteste előtt, és majd elgondolkodunk, hogy volt e értelme kiásni a brontosaurust? Miközben halomra ölték az elefántokat Afrikában!

2014. dec. 29. 12:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki a múltat elfelejti, azt sokszor egymás után és könnyen be lehet csapni :)
2014. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Figyelj, azokat a fajokat egy globális természeti csapás irtotta ki. Az a normális, hogy ha semmi sem hal ki nyugodt környezetben.

És erre most mi van? Már lassan kihalási hullámnak nevezi ezt, ami most folyik.

2014. dec. 29. 12:11
 8/18 Szirty ***** válasza:
100%

"A múlttal törődni annyi, mint megadni magunkat a sorsnak."


A múlttal nem törődni annyi, mint tapasztalatok nélkül rohanni a falnak.

2014. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Aki nem ismeri a múltat, annak jövője sincs.

Ezen nem változtat az, hogy fasirtban vagy töri-tanároddal.

#1 Válaszadó! A divatipar megadóztatása viszont jó ötlet. Aki nem járkál - 40° körüli télben az fizessen jó sokat egy szőrmebundáért!

2014. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak éppen a kihalt fajokkal többet megtudunk az éghajlatváltozásokról, és azok hatásairól, a régi bioszféra kutatásával jobban kitágítjuk az ismereteinket a mai bioszféráról is.


Nem is beszélve arról, hogy a régmúlt fajok kutatása rendkívül fontos az evolúcióbiológia számára is, aminek a fejlődése szintén nagyon sokat segíthet a mai fajok megóvásának is.


De egyébként tényleg: miért a kutatóktól sajnálod a pénzt? Engem speciel sokkal jobban idegesít, amikor egy idióta bedrogozott suhanc széttör egy több tízmilliós kocsit, vagy pl elverik a pénzt valóságshowra - az ilyen pénzekből, amik itt elmennek, rengeteg kutatást lehetne finanszírozni. De pl az sem zavar szinte senkit, hogy a Földön a fegyverkezésbe több ezerszer több pénzt költünk, mint amennyit kutatásra... A fegyverekre költött pénzt pl belenyomnánk a fúzió kutatásba, lehet hogyan tizenpár év alatt valóban környezetbarát módon tudnánk előállítani energiát, és jelentősen csökkenne az emberiség hatása a környezetre - és kellő mennyiségű olcsó energiával pl az űrkutatást is keményen lehetne fejleszteni, amivel pl a bányászatot is átrakhatnánk az űrbe - ezzel szinte teljesen tehermentesítenénk a bolygónkat.


De nem, a dinoszauruszok kutatása tényleg nagyon probléma, mint ezek, nem?

2014. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!