Csak én érzem azt, hogy a dinoszauruszok és a más ilyen lényeknek a kutatása totál felesleges?
Egy csomó állatfaj van kihalóban, és erre a tudósok hatalmas pénzeket ölnek bele a rég meghalt állatok csontjainak kiásába.
Pénzkidobás, míg a japánok legálisan vadásznak bálnára, míg tombol a tigrisek orvvadászata és olyan fajok halnak ki, mint a panda vagy a tonhalak. Mi értelme van?
A ponró ipar is "felesleges", mégis a legjobban fizető szakma.
Valakinek ez a vágya, ebből tud eredményeket felmutatni, más meg abból, hogy megmondja, miként fejlődött ki néhány állat.
A múlttal törődni annyi, mint megadni magunkat a sorsnak. Számomra nem eredmény, hogy kiásnak egy millió éves fogat, ami bármi lehet.
Közben meg az utolsó galapagosi óriásteknős meghal.
Te úgy érzed felesleges, én tudom, hogy nem az.
Nagyon általánosítasz, azok akik a mamutcsontokat kiássák, és ilyesmire költenek igyekeznek a még élő állatfajokat is védeni.
Pontosan azok veszélyeztetik a ritka állatok fennmaradását, akik nem látják a biodiverzitás, és a kutatások jelentőségét.
Jó, milyen válaszokat kaphatunk egy megkövült csontból? Semmit, érted! Halottakat kutatunk, miközben valaki melletünk haldoklik.
2050-re minden nagytestű emlősfaj kihal. Na, nem baj. Majd ott állunk egy múzeumban az utolsó elefánt kitömött holtteste előtt, és majd elgondolkodunk, hogy volt e értelme kiásni a brontosaurust? Miközben halomra ölték az elefántokat Afrikában!
Figyelj, azokat a fajokat egy globális természeti csapás irtotta ki. Az a normális, hogy ha semmi sem hal ki nyugodt környezetben.
És erre most mi van? Már lassan kihalási hullámnak nevezi ezt, ami most folyik.
"A múlttal törődni annyi, mint megadni magunkat a sorsnak."
A múlttal nem törődni annyi, mint tapasztalatok nélkül rohanni a falnak.
Aki nem ismeri a múltat, annak jövője sincs.
Ezen nem változtat az, hogy fasirtban vagy töri-tanároddal.
#1 Válaszadó! A divatipar megadóztatása viszont jó ötlet. Aki nem járkál - 40° körüli télben az fizessen jó sokat egy szőrmebundáért!
Igen, csak éppen a kihalt fajokkal többet megtudunk az éghajlatváltozásokról, és azok hatásairól, a régi bioszféra kutatásával jobban kitágítjuk az ismereteinket a mai bioszféráról is.
Nem is beszélve arról, hogy a régmúlt fajok kutatása rendkívül fontos az evolúcióbiológia számára is, aminek a fejlődése szintén nagyon sokat segíthet a mai fajok megóvásának is.
De egyébként tényleg: miért a kutatóktól sajnálod a pénzt? Engem speciel sokkal jobban idegesít, amikor egy idióta bedrogozott suhanc széttör egy több tízmilliós kocsit, vagy pl elverik a pénzt valóságshowra - az ilyen pénzekből, amik itt elmennek, rengeteg kutatást lehetne finanszírozni. De pl az sem zavar szinte senkit, hogy a Földön a fegyverkezésbe több ezerszer több pénzt költünk, mint amennyit kutatásra... A fegyverekre költött pénzt pl belenyomnánk a fúzió kutatásba, lehet hogyan tizenpár év alatt valóban környezetbarát módon tudnánk előállítani energiát, és jelentősen csökkenne az emberiség hatása a környezetre - és kellő mennyiségű olcsó energiával pl az űrkutatást is keményen lehetne fejleszteni, amivel pl a bányászatot is átrakhatnánk az űrbe - ezzel szinte teljesen tehermentesítenénk a bolygónkat.
De nem, a dinoszauruszok kutatása tényleg nagyon probléma, mint ezek, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!