Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetemben adott egy...

A világegyetemben adott egy létező számú részecske, amikből felépül minden vagy folyamatosan keletkeznek újak?

Figyelt kérdés
Csak gondolkodtam és ez is feljött és nem tudtam magamnak válaszolni. :)
2015. júl. 5. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt van, amit én nem értek: Amikor a világegyetem létrejött, a nagy bummal, akkor vagy már minden ma is létező ag. jelen volt, és ez a mennyiség azóta sem változott, ez esetben egy fekete lyuk meg is semmisítette volna az egészet, vagy ahogy távolodott, fokozatosan nőtt benne az anyagmennyiség, de akkor ugyanolyan sűrű lenne, és ma is növekedne ez a mennyiség, de ahogy ma az univerzum tágul, az anyag távolabb kerül egymástól = nem keletkezik új anyag. Ez egy paradoxon.
2015. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondanám, hogy új tömeg nem keletkezik.

Anyag <-> energia átalakulások vannak.

2015. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Első: már miért semmisítette volna meg egy fekete lyuk az egészet?
2015. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha most az univerzum ag. át (az összeset) egy gombostűhegynyi pontba sűritenénk, mint amennyi térfogata az akkori nagy bumm utáni univerzumnak volt, akkor kurvä nagy feka lyuk jönne létre. Ha úgy nézzük, hogy a mostani világ anyaga = a régebbi világéval. Ezért paradoon, bocs ha nem túl érthetően írtam le, nagyon meleg van.
2015. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha meg nem lenne ugyan annyi, hanem egyre több lenne, nem ritkula az univerzumon belüli ag. annak tágulásával.
2015. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Ez így sem stimmel... az univerzum keletkezésekor nagyon nem olyan körülmények álltak fenn, mint, ha most egy pontba sűrítenénk az univerzum anyagát. És pontosan azon körülmények miatt nem alakult ki akkor sem fekete lyuk. Nincs itt semmiféle paradoxon, az univerzum akkor éppen robbanásszerű tágulásban volt, ami miatt nem tudott fekete lyukká összeroppanni.
2015. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(E=m*c*c)
2015. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tehát akkor végülis simán lehet, hogy egy pár részecském anno egy dinoszauruszé vagy egy növényé volt? :)
2015. júl. 13. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos.

Mivel a részecskék keverednek...

2015. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!