Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Az ősrobbanásról mondta egy tudós ebben a videóban:


"Ez az erő olyan hatalmas, hogy a tér egyetlen molekulányi részét képes a tejútrendszer méretére felnagyítani a másodperc milliárdod részének a milliárdod részének a milliárdnyi része alatt"


Ez csak így laikus becsléseim szerint is JÓVAL nagyobb sebességű tágulás mint amit a fény meg tud tenni.



2015. jún. 14. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanás előtt a tér-idő két külön dolog volt. Ha kitudnád szedni a teret a föld és a Szíriusz között, akkor egyből a csillagnál lennél, pedig nem mentél volna fénysebességnél gyorsabban, sőt nem is mozogtál volna.
2015. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

DE tágul a tér.

Amikor felrobbant az ősrobbanás akkor abban a pillanatban a tér is létrejött.

Tehát a tágulás sebessége NAGYOBB mint 300.000km/s.

2015. jún. 14. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
A tér tágulása több ezerszerese vagy milliárdszorosa a fény terjedésének, egy ezred másodperc sem telt el, már naprendszer méretű volt, mi a Naptól számított 3. bolygó vagyunk és 8 perc ide a Naptól a fény terjedési sebessége. A tér tágulását nem lassítja semmi, elvileg, így nem is lassult, de melyik videóról beszélsz? Szívesen elbámulnám én is. :3
2015. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te jóságos ég ennyi ostobaságot válaszolni ,de jó ez a gyakori kérdés minden önjelölt professzor megválaszolja a saját igazát de a fogalmakat sem érti.


Először is a tér egy matematikai fogalom , soha nem volt és ma sincs és nem is lesz ilyen innentől kezdve ne vergődjél annak megmagyarázásával hogy a tér mint egy űrtartalom mekkora méretű és hogy ebben a fény részecske mikor van xyz helyen.


Maga a szétrobbanó anyagok közti távolság prezentálja a matematikai teret. Az anyagnak nem kell tér ahhoz hogy szétrobbanjon hisz maga az anyagok közti távolság definiálja a teret.


NE a primitív ismeretekből indulj ki ez nem egy hanghullám aminek közeg pl levegő kell a terjedéséhez .

A fény szerinted miben terjed ? A semmiben ,úgy hívják vákuum, nincs ott semmi de legfőképp tér mivel az csak egy matematikai segédfogalom.



Ami a fénysebesség meghaladását illeti az ősrobbanásnál nagyon egyszerűen megérthető és nincs ellentmondás ugyanis a fény akkor is pontosan fénysebességgel terjedt ,robbant szét mivel a fény sebessége primitív laikus ismeretek felett semmi mást nem jelent csak hogy maximális terjedési sebesség azaz 1c .


Ha nem esett volna le ezért jelöljük c vel aminek intervalluma 0-1 ,nem pedig ~300 000 Km/h val mert a KM/h egy esetleges leképzése a maximálisan mozgó részecskének .

Km azaz távolság és h azaz óra , távolság és idő magyarul tér és idő külön paraméteren kezelve a valóságban nem létezik mert akkor igaz lenne hogy a tér és az idő fogalma külön választható és akkor nem rágnám itt a számat hogy az első válaszoló bugyutaságot vetett fel.


Márpedig a tér és az idő nem választható külön és soha nem is volt és nem is lesz különválasztható mert térben nem tudsz mozogni idő nélkül és idő nélkül nem tudsz megmozdulni a térben .


Vedd észre hogy a filmben az a parányi idő ami alatt a tejútrendszer létrejött a szétrobbanó anyagra ültetett rendszer idejében értendő.


Ez olyan mint hogy ha ráülnél egy 0,99999...c vel haladó űrhajóra akkor két másodperc múlva 452 ezer fényévre lévő bolygóra is megérkezhetnél . Hogy lehetséges hogy 2mp alatt 452 e fényévnyi utat tettél meg miközben meg sem haladtad a fény sebességét ? :D Házi feladat.

2015. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 házi feladat válasza az idődilatáció ha jól sejtem, de én is csak egy bunkó "önjelölt fizikus" vagyok. De most kérlek magyarázd meg a tér görbületét is. A tér igenis észlelhető, és rugalmas dolog. Példának a fekete lyukak. Ez jutott eszembe a legextrémebb szemléltetés képp. Hogyan írnád le a távolságot ha az adott tárgy a szingularitás mögött, a magába görbülő TÉRBEN van?
2015. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*eseményhorizont mögött


elírás.

2015. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom miről beszélsz amikor olyanokat írsz hogy a tér észlelhető rugalmas dolog .


Biztos láttad a discoverin ahogy egy gumilepedővel modellezik a teret és rajta egy vagsgolyóval ahogy benyomja és akkor az a tér görbülete .


Na most akkor hol és ki érzékelte a teret? Az hogy csinálsz egy modellt ami bemutatja a matematikai "Euklideszi" geometria egyik fogalmát az attól még a valóságban nem létezik .


Tedd fel a kérdést magadnak , mi kell a gravitációs hatás terjedéséhez? mi kell a foton terjedéséhez? Szólj ha kell hozzá valami mert én nem tudok róla hogy kéne hozzá bármi.A tér fogalma különben sem közeg, nem levegő amiben terjed a hang. Ha a tér jelentése 'semmi' akkor miért akarod megmagyarázni a szükségességét az ősrobbanásban kirobbanó anyag számára?


Nem kell azon vitatkozni hogy milyen térbe robbant bele az ősrobbanás és milyen sebességeket sértett meg egy az mert nem sértett meg semmit kettő,nemlétező összefüggést akartok megmagyarázni azzal hogy a térnek előbb vagy utóbb kellett e létrejönnie. Tér soha nem jött létre és nem is fog létrejönni. Az ősrobbanás az anyag létrejöttét úgymond mozgását írja le ,az egy esetleges dolog hogy per pillanat hogyan helyezkednek el egymáshoz képest az univerzumot alkotó anyagi részecskék.


A kérdező elkövetett egy kezdő hibát ,nem vette figyelembe a relativitás elméletét és abszolút idővel számolva sokszoros fénysebességet számolt ki azoknak a mozgó részecskéknek.


Erre mondtam "házi feladat" szállj fel egy qva gyors járműre és anélkül hogy elérnéd a fénysebességet pár mp alatt x ezer fényévre lévő bolygóra eltudsz jutni.


A megoldás az volt hogy minden test mozgásának nagysága fordítottan arányos a test órajelével azaz minél gyorsabban mész a karórád annál lassabban jár. Mivel tudjuk hogy a mozgásnak van felső határa (1c fényseb) ezért tényszerűen adódik hogy az órajelnek is lesz felső és alsó határa . Mivel fordított az arányosság 1c nél az órajel pontosan 0 lesz .


Ha végtelenül megközelíted az 1c t ,99999c akkor az órád végtelenül lelassul így lehetséges hogy 2másodperc alatt a te órád szerint x ezer fényév távolságra is eljuthatsz .


Eközben a földön maradóknak a te lelassult órádhoz képest végtelenül felgyorsult az órájuk ,vagyis te megkaptad az x ezer fényév távolságot 2mp alatt ,eközben a földön totyorgók a fordított arány törvényében megkapták az x ezer évet így teljesen szimmetrikus a dolog és nincs ellentmondás ,törvénysértés stb


Az ikerparadoxon is ezt a jelenséget mutatja be ahol a kevésbé mozgó iker megöregszik a valóban mozgóhoz képest. És nem az a lényeg hogy egymáshoz képest mert akkor mindíg a másiknak kéne megöregednie hanem pont az a lényeg hogy a "c" hez képest . Csak ehez tduni kéne hogy a c nem azt jelenti hogy ~300 000 km/s hanem hogy maximális mozgás.

2015. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Albert Einstein az 1916-ban megjelentetett második, általános relativitáselméletében a tömegvonzás jelenségére más elméleti leírást adott. Az elmélet szerint tömegvonzási erő nem létezik, így az azt közvetítő részecskét sem kell keresnünk. Ehelyett azt kell elképzelnünk, hogy egy test a tömegétől függő mértékben meghajlítja, elgörbíti maga körül a három dimenziós teret. "


Forrás: [link]


Einstein mondá: "A gravitáció a téridő görbülete."


Ezt mi sem bizonyítja jobban mint a kísérlet, amit Einstein végzett. Egy kételkedő tudós társát kérte meg hogy vizsgálja a holdat a napfogyatkozás előtt és után. A mérés eredménye az lett hogy a teljes napfogyatkozás közben a hold körül lévő csillagok pozíciója eltorzult. Ez bizonyítja hogy a gravitáció manipulálja a tömeggel nem rendelkező fény haladási útvonalát. Ezzel a vizsgálattal lett bebizonyítva az elmélete.


Akármit ír le a te matematikai világod, a tér manipulálható dolog, ezért is említettem a fekete lyukat. Ott a leglátványosabb ez a dolog. Gravitáció hatására is módosulhat az idő, mivel ugye a gravitáció a téridő görbülete. :3 Lehet nem vagyok matematikus, de nagy emberek szavaival és logikával tudom cáfolni a perspektíváid. Van pár dolog amit a matekod nem ír le. Például azt hiszed hogy a tér egy matematikai fogalom pedig nem CSAK az. Ez olyan mintha azt mondanád hogy a hullám és a sugár is az. Nem. Univerzális fogalmak.

2015. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én semmi mást nem mondok ,próbálok megértetni hogy a tér az nem KÖZEG.


Mikor olyanokról beszélünk hogy a hold gravitációs tere manipulálja a háta mögött lévő csillagok képét vagyis a fény útját azt csak matematikailag lehet úgy értelmezni hogy a 3D s teret görbítjük torzítjuk meg .


Valójában annyi történik hogy a csillag képe ami egy fény impulzus a hold mellett elhaladva evidens módon eltér az addigi útvonalától mert a hold gravitációs hullámai primitíven fogalmazva eltaszítják azt.


Nem akarok belemenni hogy a gravitáció Newtonnál erő ,Einsteinnél pedig láthatunk rá példát hogy nem erő mert nem is erről szólt a vita de pont ezek a kikalandozások térítik el a mondanivalónk lényegét de ettől még nem lesz egyikünknek igaza és a másiknak nem .


Te egy Euklideszi geometriában magyarázod el a jelenséget , a hivatkozott Einsteini idézetednél Einstein is ezt tette ,ez nem rossz csak tegyük hozzá hogy ez matematikai valóság ,egy térbeli rácsháló amit beláthatsz hogy nem létezik hisz odáig már te is eljutottál hogy görbült terekről beszélsz.


Einstein később már csak arról beszélt hogy a valóság Minkowski téridő amiben csupán objektum párok vannak amiknek viszonyát értelmezhetjük egymáshoz képest. Nem létezik a harmadik objektum vonatkoztatása és nem létezik a közeg amiben mérni kell "3D rácsháló".


Az éterről vitatkozunk ,ezt már ők is megtették.

Az éter helyes értelmezése nem az hogy nincs hanem hogy az nem közegszerű hanem a "c" tehát a mindenkori maximális mozgás ,információterjedés stb értéke képezi a közeget . Ezért mondtam az ikerparadoxont hogy annak is az a feloldása hogy a két objektum nem egymáshoz képest mozog hanem c hez képest (vagyis a c a képzeletbeli rácsháló vagy éter vagy tér nevezd bárminek). Ha nem így lenne akkor nem teljesülne hogy az egyik iker öregszik meg a másik meg fiatal marad mert mindig a másik öregedne meg ami egy ellentmondás.


Tipikus kezdő félreértés mert a hallgatók bemagolják amit fent én is leírtam, viszonyokat csak két objektum között értelmezünk és ez lesz a szent írás innentől kezdve a c mint virtuális közeg már nem is létezik és azt nem is kell figyelembe venni miközben az ökör is c ben fejezte ki az objektum mozgását.


Azért mert a valóságban nem foglalkozunk 1 objektummal attól az még lehet hogy 1c vel halad mert az egy foton, ilyenkor az 1 objektumra azt mondjuk hogy áll hisz tök mindegy hogy áll vagy mozog ha egyedül van és nem fog nekiütközni semminek ,nem esik anyagi kár ,nem halnak meg emberek stb stb . Csak ennek az analógiáján amikor egyesek ezt tovább gondolják és kitesznek olyan kérdéseket hogy mi történik az 1c vel haladó kocsi lámpájánál ha felkapcsolja azt ,vajon meghaladja e az autót még 1 c vel hisz tudjuk hogy a fény c vel halad és képesek rá azt válaszolni hogy meghaladja c vel mert totálisan nincs a fejükben hogy az autó már c vel haladt tehát a felkapcsolt lámpa fénye is c vel halad előre pontosan abban a pozícióban ahol a kocsi van tehát a kocsi és a kibocsátott foton közti sebesség törvényszerűen 0c.

2015. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amiket most mondasz azok alá vannak támasztva és igazak, csak lassan már 2 különböző témáról beszélünk. Ősrobbanásra visszatérve. Idődilatáció felléphetett volna, de idődilatáció nagy sebességgel haladó dolgoknál lép fel, viszont lassító erő nélkül a sebesség nem csökken, így ha az ősrobbanás időtelését dilatációval magyarázod, akkor sehogy nem lenne megmagyarázva hogy miért nem süvítünk majdnem fénysebességgel azon a bizonyos hálón. Ellenben ha úgy tekintünk a térre mint egy változó dologra, akkor már dolgozhatunk azzal hogy a tér nyúlik. Minél távolabb van valami annál gyorsabban tágul bármerre is nézünk, ebből az adódik hogy ha a tér tágul akkor csak nagy mértékekben történik ez látványosan. Minél nagyobb valami annál inkább. Nem tudom, tér mint közeg, ezt így kimondva kicsit én is furcsállom, de bizonyított tény hogy a tér formálódik. Akár matematikai akár más szempontból nézzük.


UI.: A napfogyatkozással a nap gravitációja görbítette a csillagok fényét. A holdé nem mérhető, mert ekkora gravitáció nem elég a látványos torzításhoz. Akkoriban még csak ez a módszer volt a nap vizsgálatához, mert nem volt készülék ami kiszűrné a felesleges fényt. Viszont én még mindig úgy gondolom hogy a tér görbül. Egy tömeg nélküli lényegében... energiára nem hatna a tömegvonzás ha csak nem az éppen formálódó (na igen)közegben helyezkedik el. Ha a gravitáció a tömegvonzás akkor nem vonzza a fényt, ha viszont téridő görbület akkor mindent.


Einstein halála előtt a mindenség elméletén gondolkozott, egy képlet ami leír mindent, gondolom erre gondoltál az egyik részletben. Na ez hosszú utóirat lett. Meg kicsit káosz.

2015. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!