Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományosan hogyan definiálha...

Tudományosan hogyan definiálható az idő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 22:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%
Mindenféle időszámításban van fogalma az időnek. Különben nem lehetne más és más módokon számolni. Teljesen korrekt választ adtam.
2015. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 SwapP ***** válasza:
100%

Valóban. Lehetne úgy is időt mérni, hogy egy 3cm^3 es -2 celsius fokos jég 10 fokon mennyi idő alatt olvad fel. De gondolj bele milyen hülyén nézne ki mindenki egy ilyen szerkezettel a csuklóján, és milyen nehéz lenne kivitelezni. Arról nem is beszélve, hogy a jég elolvad. Sokkal divatosabb az óra, ami körbejár egy adott sebességgel, egy adott területet, és nehezebb is befolyásolni a mérést.


Az idő akkor telik, ha változik valami. Ha minden állna ( kvantum szinten is) akkor nem telne. Ez a változás akármi lehet, termodinamikai is, de akármelyik változást nézzük, az mozgást igényel. Ezért mondtam/mondom, hogy az idő változás, vagy ha úgy tetszik mozgás.

2015. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem értelmezhető a mozgás és az állás idő nélkül, így hát ezekből levezetni az időt nem túl jó ötlet, nem a farok csóválja a kutyát. Ha a világ állna, az idő akkor is telne, csak nem lenne következménye.
2015. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 SwapP ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem teljesen van így. Hasonlíthatjuk a relativitáshoz. Ha minden áll, honnan tudjuk, hogy telik az idő? Az időméréshez pedig kell a mozgás, azaz ha egy ilyen teljesen álló rendszerben akarsz időt mérni, akkor már nem lesz teljesen álló rendszer, mert az időmérő mozog. Ha egyszercsak megszűnne minden mozgás, vele együtt az idő is megszűnne telni.
2015. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Az időméréshez pedig kell a mozgás,"

Illetve nem is a mozgás, hanem valamilyen ok-okozati összefüggés. Én laikus módon úgy fogalmaznám meg az időt, hogy az okok és okozatok közötti összefüggés "erőssége", vagy valami ilyesmi. Tehát ha valamilyen folyamat gyorsabban zajlik le, akkor a benne lévő hatások erősebbek, vagy könnyebben közvetítődnek. (?) Lehet, hogy ezt a kvantumfizika fogja megválaszolni, vagy ha majd kiderül, mi történik a tömeggel a térben való haladáskor, vagy hogy mi is a tömeg. Talán a tér "szerkezetében" van a dolog nyitja, és egy folyamat időbelisége is ott dől el.

Csak találgatok, nem kell ám belém kötni. :))

2015. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 SwapP ***** válasza:
És egy ok-okozati összefüggéshez mire van szükség szerinted? mondj egy olyat, amihez nem kell mozgás.
2015. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Már bocsi, én nem ellentmondtam neked, csak próbáltam általánosítani. A nyitott ajtó ugyanazon oldalát döngetjük.
2015. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 SwapP ***** válasza:

Nem lenne baj, ha ellentmondanál nekem, teljesen szabadon választja mindenki, hogy mit gondol, lehet az valós vagy valótlan, de indoklás nélkül egyiksem ér semmit. én csak kíváncsi vagyok, hogy mi az az ok okozati összefüggés, amihez nem szükséges mozgás.


"Illetve nem is a mozgás, hanem valamilyen ok-okozati összefüggés. "


Ezt ha minden igaz, te írtad, és ezt leginkább úgy tudom értelmezni, hogy van ok-okozati összefüggés, amihez nem kell mozgás.

2015. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e bármilyen hatás, ami nem jár mozgással, bár elgondoltam rajta. Mondjuk úgy, hogy óvatosan fogalmaztam. Illetve próbáltam továbbgondolni, hogy mi is a mozgás, mi történik az anyaggal (vagy energiával), amikor a időben(!) és térben elmozdul. Persze nem tudom a választ, csak filózok.


De mondjuk amikor egy mágneses mező fokozatosan megszűnik, akkor van mozgás? Tudom, erővonalak, stb., de azok mik is valójában? Elmozdul ott valami, vagy a térrel történik valami, amit még nem ismerünk?

2015. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 SwapP ***** válasza:
Van mozgás, mert az mágneses anyagban történik változás, amitől megszűnik. ( pl a ferromágnes a Curie pontig történő hevítése). De ha figyelembe vesszük, hogy a mágneses teret "v" sebességű "e" töltésű elektron hozza létre, kijelenthetjük, hogy egy mozgásmentes univerzumban nincs mágneses tér. Ahogy gravitációs sincs, még mielőtt megkérdezed :D
2015. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!