Számodra mi következik abból a tényből, hogy a világegyetemnek nincs vége?
Minden, amiről embernek tudomása van, véget ér valahol. Az univerzumban a csillagrendszerek bármilyen irányba indulnánk el egyenes vonalban, egymást követnék végtelenített sorozatban. Mindegyik után következik egy másik fizikai tárgy, anyag, aminek tömege van.
Ha minden más véget ér, de az univerzum soha sehol nem ér véget, elgondolkodtat-e benneteket arról, hogy mindaz, amit valóságnak hiszünk, az tényleg valóság-e ?
( az összehajló tér-időről majd később)
Szerintem gömb alakú a világegyetem és valami optikai illúzió lehet ha a széléhez közeledsz :D
Egyébként hosszúságilag ha nincs vége azaz végtelen,világvége még eljön egyszer.
Az univerzum hűl a hidrogén pedig véges,a csillagok pedig "por"felhőkből jönnek létre.
Egyébként mindenki egy csillagból van,atomok így a vas és a szén is csillagok elpusztulásakor jön létre,tehát mindenki és minden csillagból van de amikor a hidrogén elfogy nem jön létre már több csillag,először a nagy csillagok aztán a közepes csillagok mint a mi napunk,és pár milliárd év múlva pedig a kisebb csillagok is kihunynak és mivel már ilyenkor megállt a csillagfejlődés az univerzumban csak sötétség lesz,nem lesz fény így ez lesz a vége.
De még jó pár trillió évünk van csak rossz hogy milyen szép és egyszer vége.
Egyébként szerintem nem látjuk az univerzum végét,egyszerűen akkora teleszkópok kellenének hogy nincs rá keret,ha a holdra tennénk mondjuk egy 200m-es átmérőjű távcsövet akkor sok mindent megtudnánk az univerzumról illetve a végéről már ha van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!