Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Számodra mi következik abból...

Számodra mi következik abból a tényből, hogy a világegyetemnek nincs vége?

Figyelt kérdés

Minden, amiről embernek tudomása van, véget ér valahol. Az univerzumban a csillagrendszerek bármilyen irányba indulnánk el egyenes vonalban, egymást követnék végtelenített sorozatban. Mindegyik után következik egy másik fizikai tárgy, anyag, aminek tömege van.


Ha minden más véget ér, de az univerzum soha sehol nem ér véget, elgondolkodtat-e benneteket arról, hogy mindaz, amit valóságnak hiszünk, az tényleg valóság-e ?

( az összehajló tér-időről majd később)



2015. ápr. 20. 21:23
1 2 3 4
 11/32 Wadmalac ***** válasza:
Ha a realitás és képzelet határmezsgyéjén billegés ennyire jól esik, olvass Philip K. Dicket.
2015. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

@ 3 : Nem személyednek szólt a szappanoperákra való utalás, hanem a humán fajra, összességében. Kivételek pedig erősítik a szabályt :O)


És azzal mit akarsz igazolni, hogy az "emberi felfogóképesség határait feszegeti ez a dilemma" ? A föld gömbölyű formája is felfoghatatlan volt évezredekig, sőt még meg is gyilkoltak embereket, akik ilyen eretnek gondolatot terjesztettek. Ma meg diliházba zárják azt, aki ragaszkodik a palacsinta formájú föld planétához.


Nem lep meg, hogy te is hárítasz. Mindenki ezt teszi. Én sem foglalkozom ezzel a dilemmával rendszeresen, de mindig meg tud lepni az az elemi erő, ami a figyelmet el akarja terelni, marginalizálja ezt a több, mint különös fennforgást.


Valaki írta itt, hogy úgy hallotta, egy korlátozott távolságig van anyag az univerzumban, aztán csak anyagmentes, üres tér. Ám legyen, de ez az üres tér ha nem ér véget, akkor a valóságérzékelésünket valójában csak fikciónak tekinthetjük. Ha pedig a valóság csak fikció, miért ne lehetne az a valóság, hogy amit az egyes ember a saját percepciójában érzékel, az egy anyagmentes szellemi "tér" csupán ? ( jobb szót nem tudunk rá, így most nevezzük térnek)


Ezt a kérdést valszeg nem is érdemes a fizika, matematika tudományával közelíteni, és megkísérelni leírni, mert a te tudományod eszköztárában nincsenek meg azok az eszközök, amivel fel lehet deríteni a mozgató erőket. Érthető természetesen, hogy amit tanultál hosszú évekig fizikából, matematikából, igyekszel annak keretein belül maradni, és ragaszkodni annak kereteihez, ha már annyi energiát, fáradságot, pénzt áldoztál rá az életedből. Emberi vonás.

2015. ápr. 21. 09:11
 13/32 A kérdező kommentje:

@ 10 : A lufi nem megfelelő analógia ebben a kontextusban. Abban egyetértünk, hogy egy-egy lufira igaz az, amit írtál, de a lufikon kívüli térben lévő világot is érzékelni véljük, ahol minden egyéb fizikailag megfogható dolognak, anyagnak van vége. Minden , ami a lufikat körülveszi véges, akkor is ha a lufi sík lapjai összehajtva egyedileg végtelent alkotnak.


Ha a világűrt ugyanígy összehajtjuk, akkor kaphatunk egy "lufit" eredményül, de az még csak egy világegyetem lesz. Hol a többi univerzum, és mi van azok után ? :o)


Szóval ezt a lufit nem kellett volna erőltetni, bár értem a hárítási szándékot benne. Az erő megjelent :o)

2015. ápr. 21. 09:22
 14/32 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy lehet itt szalonfilozófiával, meg mindenféle spekulációkkal jönni, de semmivel nem visz előrébb a világ megértésében. Nem jelent érdemi előrelépést!
2015. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Én csakis a csillagászattól és a természettudománytól várok érdemi előbbre lépést a világmindenség ismeretével kapcsolatban. Eddig is ez vált be, én így látom.


Persze lehet spekulatív módon is hozzáállni, vagy akár dogmatikusan vallásosan is, csakhogy már számos tárgyi tévedést fedett föl a tudomány azóta, amit a keresztény egyház állított párszáz évvel ezelőtt...


Már csak azért is bízom jobban a természettudományos megközelítésben, mert a tudomány legalább elismeri, ha tévedett...

2015. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"lufikon kívüli térben lévő világot is érzékelni véljük, ahol minden egyéb fizikailag megfogható dolognak, anyagnak van vége"

Kérdező, még mindig nem érted:

SEMMI sincsen ezen a lufin kívül!

Próbáld már meg így elképzelni... és nem is lehet kilátni vagy kimenni belőle, egy irányban sem.


A világunk is pontosan úgy hajlik össze, mint egy lufi - csak 3 dimenzióban. Tudom, hogy ezt nagyon nehéz elképzelni, hogy hogyan hajlik és hogyan lesz végtelen, önmagába záródó egy tér - de akkor is így van. Ki is lehet mérni (mármint belülről, kilépés nélkül), hogy mennyire hajlik egy sík, vagy egy tér.


Ja, és egy kérdést lefelejtettem:

- lehet másik lufi ezen kívül? Hát persze!

2015. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Troll kérdés, ne fárasszátok magatokat.
2015. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, túlbonyolítod a végtelen tér fogalmát. Semmi valóság érzet hasadás nincs ebben. A tengert a partról végtelennek látod. A világűr üres részének sem látod a végét, bármeddig is haladsz. A kör is végtelen, ez egyáltalán nem mond ellent a valóságnak. Nézz meg egy jeggyűrűt vagy akár egy tömítőgyűrűt. Nincs egy pont amire rá tudnád vágni hogy ott a vége. Ha benne kéne utaznod sosem érnéd el a végét. Az anyagtalan világ már csak egy váákuummal teli tér, aminek már nincsenek határai.
2015. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
55%
És a többi univerzum (ha van) akkor egy más valóságban helyezkedik el. Ha van végtelen számú más univerzum akkor van végtelen számú hozzá tartozó valóság. De ez megint csak újabb vitákat vetne fel mivel a mi világunkon túl már tényleg nem tudnánk elképzelni a dolgokat.
2015. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Számok. A számok is végtelenek. Számolj. 1 szám 1 fényévet tesz ki, a fényévet tegyük fel megteszed 1 másodperc alatt mert te vagy a nyan cat. Bármeddig számolhatsz, annak a számsornak sosem lesz vége. Az általunk ismert fogalmaknak igen. Ezer, millió, milliárd, és így tovább de a számsor folyton nőni fog. A végtelen is a világunk része máskülönben nem ismernénk a fogalmat.
2015. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!