Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem fagy le az állatok...

Miért nem fagy le az állatok lába a hidegben, az emberé meg miért, mi a biológiai -fizikai oka ennek?

Figyelt kérdés
Az ember kimegy ,nem is olyan nagy hidegben,elég csak 0 fok és lefagy a keze-lába orra,nem tudja mozgatni,ha nem lenne rajta csizma zokni stb a lába is lefagyna pillanat alatt, de ha beázik a cipő akkor már gond van. De pl akármilyen állat pl madár a csupasz vékony zsír nélküli lábával ül áll a minusz10 ben ,pl áll a kacsa jégen és nem fagy meg. Kutyának ha rövid a szőre ,alig van értékelhető szőr a lábán, a talpán meg semmi és mégis vígan áll a hasig érő hóban meg el is alszik rajta a mínuszokban.

2014. dec. 28. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Az allatok teste jobban alkalmazkodik a hideghez, lelassul a keringes, mashogy erzekelik a hideget. Nekik ez is termeszetes kozeg, mi ezt a kepessegunket elvesztettuk az evolucio kozben.
2014. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pingvin, kacsa, liba:

[link]

2014. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Armand B. ***** válasza:
Az ember alap testhőmérséklete 36,5 körül található az állatoké akár 10 fokkal is magasabb lehet környezettől és evolúciótól függően.
2014. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi biológiailag nem ilyen éghajlathoz alkalmazkodtunk, hanem az afrikai szavannák hőmérsékleti viszonyaihoz. Ehhez az éghajlathoz egy sokkal gyorsabb alkalmazkodási móddal voltunk képesek megbirkózni, az eszünkkel. Csinálunk csizmát, zoknit. :)
2014. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Armand B. ***** válasza:
Ja vársz 100 évet vagy 5 perc alatt csinálsz egy csizmát.
2015. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a cipőhöz meg a meleghez vagy szokva születésedtől fogva. Ennek semmi köze az evolúcióhoz, a génjeid gyakorlatilag pont olyanok, mint annak a 10000 éve élt ősembernek, aki mezítláb vadászott mamutra. Ha most nem kényelmes szobákban nevelnénk a gyerekeinket, akkor gyakorlatilag pont úgy bírná az ő lábuk is az itteni hideget, mint az állatoké. (Persze nagyobb lenne a súlyos/halálos megbetegedések rátája a körükben, de az állatok is rövidebb életűek általában, mint az ember.) A lényeg a lényeg, hogy az evolúció ennél sokkal-sokkal lassabban működik. Majd néhány százezer vagy inkább millió év múlva lesz értelme arról beszélni, hogy az evolúció miatt elvesztettünk valamit.


Hogy nem csak a levegőbe beszélek, tessék egy link:

[link]

„Dmitrij sokszor napokig követte az állatok nyomait, a fiú hihetetlenül ellenállóvá vált, gyakran mezítláb is képes volt a hóban futni, és nagy mínuszokban is az erdőben aludt.”

Ha az indexes linkeket nem szeressük:

[link]

(Ennek az alján vannak részletesebb források is.)

2015. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2014-12-31 14:30-as válaszra reagálva, annak viszont tényleg az evolúcióhoz van köze, hogy az ember gyorsan, akár egy generációváltás alatt alkalmazkodni képes a szavannához vagy a tajgához is. Ezért tudott olyan jól elterjedni a földön.
2015. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!