Ikerparadoxon elmélet úgy is igaz hogy csak a Földön lévő tesvér és az űrhajón lévő testvér létezik? Vagy szükséges még egy harmadik kitüntetett pont is?
Itt letölthetsz egy előadást, amiben elmondják az ikerparadoxont. [link]
De röviden: Amíg az űrhajóban ülő testvér távolodik állandó sebességgel, addig mindkettő szerint a másik öregedik gyorsabban. Amikor a testvér hazafelé jön, akkor is mindkettő szerint a másik öregedik gyorsabban. Az űrhajós akkor nyert időt, amikor az űrhajója megfordult, mert akkor már nem volt állandó a sebessége. Más szóval inerciarendszert kellett váltania: egy távolodóról egy közeledőre. Ekkor történt az a disznóság, hogy a Földön maradt testvér számára sok idő telt el, az űrhajós számára viszont alig.
Jajj 63% os te vagy az aki mindíg arról akarod meggyőzni az embert hogy idődilatáció nincs.
Mondd nehezedre esik a yutubba beütni az ide vonatkozó kísérleteket , vannak olyanok is ahol a GPS műholdak fiatalodását mutatják be hogy mittomén egy hét alatt annyit fiatalodnak hogy 9m t tévesztenének ha nem lenne visszakorigálva (most mondtam egy számot nézz utána)
Az azelőző meg túlbonyolítja ,nincs ilyen hogy megfordító nem-inercia rendszer . Ha az az ikerpár soha nem fordulna vissza csak állandóan nagyobb gyorsulási azaz gravitációs erők hatnának rá mint a testvérére akkor is fiatalabb lenne. Az időlassulásod semmi mástól nem függ csak a téged ért összes gravitációs gyorsulástól ezt pedig úgy tudod elérni hogy mozogsz másképp nincs gyorsulás kivéve ha melléd teszik a jupitert az is belassítana de akkor szólj az ikerpárodnak hogy teleportáljon el addig messzire tőled hogy csak téged érjen a g hatás így vagy sebesség növeléssel csökken az órajeled ami minimuma 0 lenne 1cén ahogy a foton ezt meg is csinálja , számára nem telik az idő így ő 0s alatt tesz meg 600 billio fényév távolságot.
Ha ráültetnéd a tesódat egy fotonra akkor ő is egy 0 idős rendszerré válna azaz egyszerre lenne az univerzum minden pontján ezáltal végtelen idődilatációt szenvedve,te nem hogy halott lennél mire találkoznátok hanem egymilliószór fel is támadhatnál NA ezért nincs értelme 1c re inercia rendszert ültetni és a természet sem engedi meg hogy akár csak egy atom rátapadjon a fotonra és száguldozzon.
remélem világos :)
Miért ne lenne? Eleve nincs is harmadik megfigyelő definiálva a paradoxonban.
Az ikerparadoxon tömören megfogalmazva azt jelenti, hogy ha több megfigyelő mozog a téridő két adott pontja között (tehát egyszerre indulnak a tér egy adott pontjából és egyszerre érkeznek egy másikba), akkor a leghosszabb sajátidő mindig az inerciális vonatkoztatási, azaz nem gyorsuló rendszerekben telik el. Minden más, nem inerciális, azaz gyorsuló rendszerben ennél rövidebb idő telik el, vagyis a találkozáskor ők fiatalabbak lesznek a nem gyorsuló társaiknál. Tehát nem igaz, hogy ne lehetne megkülönböztetni egymástól a megfigyelőket gyorsulás szerint, hiszen itt épp ez számít, ez okozza a különbséget! A gyorsulás nem relatív, hanem abszolút olyan értelemben, hogy nem lehet Lorentz-transzformációval úgy eltüntetni, mint a sebességet. Egy inerciális rendszerhez képest gyorsuló rendszer minden más inerciarendszerhez képest is gyorsuló.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!