Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A teleszkóppal miért nem...

A teleszkóppal miért nem lehet látni olyan csillagokat, szupernovákat, amelyek fénye még nem jutott el hozzánk?

Figyelt kérdés
Miért nem elég az, ha pl egy szupernova abba a részbe jut el, amelyet a teleszkóp már tud vizsgálni?
2010. febr. 1. 01:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2010. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Még egy dolog nem világos, de a kép azért már összeállt.

Még ez lenne:

"és ez a lényegesebb - azt a távolságot, amit az objektum által kibocsájtott foton meg tudott tenni a kibocsátás pillanata, és a vizsgálat pillanata között, fetéve, hogy az objektum és a vizsgálat helye közti távolság kisebb ennél."


Minek van ott az a feltétel?


Tudom, hogy szőrszálhasogató vagyok, de tényleg zavar, ha nem értem egy olyan dolog valamely részét, amely érdekel.

2010. febr. 1. 22:34
 23/27 dellfil ***** válasza:
Csak annyit jelent, hogy amióta az objetum világít, eljutott valameddig a fénye. Ha mi észlelők ezen a távolságon belül vagyunk, akkor belül vagyunk a "vizsgálhatósági távolságon" és láthatjuk az objektumot.
2010. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Már értem, köszi szépen!


Ehhez esetleg nem tudsz hozzászólni?

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Persze csak ha van kedved hozzá:)

2010. febr. 1. 23:44
 25/27 anonim ***** válasza:
Hozzászóltam :)
2010. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Örülök.:)


Ma kerültem ismét gépközelbe, és merült fel még ahhoz kapcsolódóan pár kérdésem.


De már így is nagyon szépen köszönöm a segítséged.

2010. febr. 9. 21:01
 27/27 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2010. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!