Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia autodidakta módon. Hogyan?

Kémia autodidakta módon. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rendkívül érdekel a kémia, kifejezetten izgalmasnak tartom! Ugyanakkor 28 évesen már van szakmám, diplomám, nem akarom oktatási rendszerben átképezni magam, és dolgozni se akarok ilyen területen, de mégis szeretném megtanulni a kémiát, annak is a gyakorlati oldalát leginkább.


https://www.youtube.com/watch?v=58Ve69s0qD0&


Kb a videón látható szint elsajátítása lenne a cél. Mint mondtam, oktatási rendszeren kívül, tehát se kémiai diplomát, se gyorstalpaló tanfolyamokat nem akarok, inkább a megfelelő könyvek, tankönyvek, interneten fellelhető minőségi leírások érdekelnek, esetleg videók.


Köszönöm a válaszokat (olyan válaszokat ne írjatok, hogy nem lehet, nem ajánlott, stb, és egyéb trollkodástól is kíméljetek. Köszönöm)



#tanulás #kémia #szintézis #szerver kémia
2014. okt. 14. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul:

[link]

[link]

[link]

[link]

KÉMIA KÍSÉRLETEK

https://www.youtube.com/channel/UCTjqFmr-6r_KoGT1NFA9OOg

[link]

[link]

Tanulói leckék

[link]

Digitális tankönytár

[link]

2014. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:

Én pedig mégis azt írom, hogy nem lehet.

Ez már jóval meghaladja az emelt kémia szintjét is, bőven az egyetemi tananyagok témaköre. Az egyetemi szerves kémia nagyon nehéz, mivel teljesen más szemlélet szükséges hozzá mint a szervetlenhez, és teljesen más, mint a 9-10. osztályban leadott "basic" szerves kémia.

A videóban látható reakcióegyenletek között vannak nagy figyelmet igénylőek (pl. a nitrálás). Emellett pedig egy ilyen szintű átalakítást elméletlen levezetni borzasztó nehéz, ugyanis jó érzék kell az induktív- és mezomer effektusok hatásainak becsléséhez (ha ezt a csoportot beviszem akkor a túloldali meggyengül, ezesetben metahelyzetben levő H-atom támadható lesz a szubsztituenssel ésatöbbi). Én vegyészmérnök vagyok, azonban férfiasan be kell valljam, a sok évi szerves kémia után sem sikerült ráéreznem erre.

2014. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.-es, köszönöm, pont ezért is gondoltam úgy, hogy amit a tankönyvekben láttam, nem az, amit én keresek :) Ha vegyész-mérnökként is kihívás az ilyen, akkor ez bizonyítja, hogy az oktatásban nem találom meg azt, amit keresek...
2014. okt. 14. 18:32
 4/5 Silber ***** válasza:
Eukleidész után kis módosítással: "A tudományokhoz nem vezet királyi út."
2014. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megküzdök én érte, programozni is autodidakta módon tanultam, nincs vele baj, de a kémiánál több a zsákutca :D Mint a 2-es válaszoló írta is, egészen más a szerver mint a szervertlen kémia, stb, vegyész mérnökként sem biztos, hogy tudni lehet az ilyeneket, stb.. Egyszerűen egy normális iránymutatás, vagy megfelelő szakirodalom kéne, ahol keírják a hogyanokat, buktatókat gyakorlati megközelítéssel...
2014. okt. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!