Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1990-ig tényleg azt hitték,...

Zsebvirág kérdése:

1990-ig tényleg azt hitték, hogy csak a Föld Napjának vannak bolygói?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket HVG-n és nem értettem mi az az exobolygó majd rákerestem Wikipédián és akkor döbbentem le, hogy 1990-be fedezték fel az 1. naprendszeren kívüli bolygót. Komolyan azt hitték, hogy a végtelen mennyiségű csillagok közül csak ennek az egynek van bolygója? :D

2014. okt. 12. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elhitték, hogy máshol is van bolygó, de csak akkor fedezték fel az elsőt.
2014. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felvedezték azt jelenti, hogy mérésekkel tudták igazolni, hogy ott van. A bolygókat ilyen távolságból nem lehet látni, ezért más módon kell őket keresni. Ameddig egy bolygót se találtál még addig nem tudhatod, hogy minden 100 vagy csak minden 10000. csillagnak van-e bolygója. Pedig ez nagy különbség.
2014. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hittek ilyet, csak nem volt rá bizonyíték. A tudomány meg így működik: van egy hipotézis, és azt próbálják alátámasztani.


Feltételezték, hogy más csillagnak is van bolygója, de anélkül, hogy ez bizonyítanák, ez csak egy féltételezés, egy hipotézis. Majd bizonyítják, és ekkor (vagyis, igazából elmélet, hiszen voltaképpen akkor tény, ha odamentünk és leszálltunk rá - de hatalmas a valószínűsége, hogy azok bolygók.)

2014. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Régóta tudják már, hogy az univerzumban rengeteg naprendszer van, azt is valószínűsítették (kvázi tudták), hogy a legtöbb csillagnak vannak bolygói.

Csupán technikai okokból 1990-ig nem tudtak megfigyelni ilyen bolygókat.

De attól még nem hitték azt, hogy nem létznek.

2014. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Akkor is tiszta volt, hogy más csillagoknak is lehetnek bolygói. Azóta csak az változott, hogy most már bizonyítékkal TUDJUK, hogy vannak exobolygók és azt is, hogy a csillagok körül a bolygók keletkezése sokkal gyakoribb, mint saccoltuk. 1990-ig a tudomány azt gondolta, a bolygó nélküli csillagok a gyakoribbak, de most már úgy néz ki, bolygóval rendelkezőből van több.
2014. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!