Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Antares csillag hol is...

Az Antares csillag hol is láthatö az égen? És lehetnek bolygói?

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A Skorpió csillagkép legfényesebb csillaga, szép piros fénye van neki… Vegyél elő egy csillagtérképet. Szóban nem hiszem, hogy sokkal jobban el lehet magyarázni.


Azt nem tudom biztosan, hogy lehetnek-e bolygói, viszont ezen a listán még nem szerepel. Tehát egyelőre nem találtak körülötte keringő bolygót.

[link]

2014. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Antares a skorpió csillagkép alfája. Most a déli égen van kicsivel a Hold alatt. Valószínűleg elnyomja a Hold fénye.

Töltsd le a Stellarium nevű progit! Én is abból puskáztam ki.

2014. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a Stellarium az egy elég jó csillagtérkép…

Innét letöltheted: [link]

2014. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jún. 12. 07:30
 5/5 dellfil ***** válasza:

Annyit még tegyünk hozzá, hogy vörös óriás csillag, csak kicsivel kisebb átmérővel, mint a Betelgeuse.

A bolygói? Ha vannak is, már nem igazán élhetős helyek. Ha meg a mostani "életzónájában" kering bolygó, az már nem számít. A vörös óriás állapot ugyanis csak pár millió évig tart. Az Antares nagy tömegű csillag. Nem fehér törpe lesz belőle, hanem durr... :) Jó nagy durr. Párszázezer éven belül. :)


dellfil

2014. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!