Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy k=1-től n-ig...

Hogyan lehet egy k=1-től n-ig tartó összegsorból a[n]-et megadni zárt alakban 'n' függvényeként?

Figyelt kérdés

Itt van pl. ez az összegsoros képlet : [link]


Ha jól értelmezem a feladattípust, ebből nekem azt kéne megadnom 'n'-t felhasználva, hogy mi van a[k] helyén.


Viszont nekem fogalmam sincs, hogy tudnám ezt megoldani! =(

Valaki tudja, hogy tudnék ennek nekiállni? Hogyan tudnék egy ilyen feladatot megoldani? Kérlek, segítsetek!!!



2014. szept. 7. 15:16
1 2
 11/11 2xSü ***** válasza:
2%

Ott hibáztam, hogy

S[n+1] = S[n] + a[n]

helyett ezt kellett volna:

S[n+1] = S[n] + a[n+1]


Másodszor ott hibáztam, hogy rosszul számoltam ki a 14n + 17-et, mert a[1]-re itt 14+17=31 -nek kellett volna adódnia. Úgy látszik tudat alatt valahogy érzékeltem a hibát, és nem tudatosan úgy „csaltam” vissza, hogy a helyes eredmény jöjjön ki. :-)


No de ekkor ez jön ki:

a[n] = 14n + 3


Amiből (innen már jól írtam):

a[1] = 17

d = 14

2014. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!