Hogyan lehet egy fotonnak pillanatnyi helyzete?
És szerinted a lelassított fény a saját szempontjából időtelést eredményez ? Szerintem nem ,mert a lelassított fény is az ő szempontjából 1c vel halad ugyan úgy mint amikor azt állapítjuk meg hogy 300000000 el halad.
Ha a fény a saját szempontjából időt érzékelne akkor nem az eseményhorizontján haladna tehát a fotonról levállna az eseményhorizontja de a műszerek a fotont mint eseményhorizontot érzékelik ergo azt érzékelnék hogy a gázkamrán ugyan úgy keresztül haladt 300000000 el a foton ez kizárja hogy a fény saját szempontjából 1 alá esett . Ezt csak a külső megfigyelők tapasztalták. Ez az én álláspotnom.
"Szerintem ezt úgy kell értelmezni mint amikor a filmekben megállitja az időt és a levegöben tologatják a tárgyakat és amikor újra elinditják megy minden tovább tehát a tárgy számára nem telt el idő de a helyzetét változtatja."
Természetesen a fotont jelképezi a tárgy és aki tologatja a külső megfigyelöt
"A két vonatkoztatási rendszer nem zárja ki egymást?"
Nem, de szigorú értelemben a fénysebesség nem vonatkoztatási rendszer. Azért relativitáselmélet a neve többek között mert pl. az idő múlása relatív.
"Mármint az általános relativitáselmélet szerint fénysebességgel haladva két időpont között eltelt idő 0 (tehát konkrétan a két időpont valójában egy azonos időpont)."
Hogy precízek legyünk ezt a speciális relativitáselmélet mondja. Általános relativitás elmélet szerint ez akkor lehet, ha nincs gravitáció (vagy elhanyagoljuk).
A "két időpont között eltelt idő 0" helyett úgy fogalmaznék, hogy fénysebességgel haladva nincs idő meg tér sincs. Egyébként fénysebesség alatt a fény vákuumbeli terjedési sebességét kell érteni, és nem a fénynek a tényleges terjedési sebességét értjük alatta.
A valóságban a fény sosem halad fénysebességgel, a közegen kívül a gravitáció is befolyásolja a terjedési sebességét, még egy atom gravitációs tere is kitölti a teljes teret aminek gravitációs hatása általában elhanyagolható, de ebben az esetben nem az, a gravitáció ráadásul leárnyékolhatatlan. Ha leárnyékolható lenne abból az következne hogy az árnyékolás segítségével megépíthető lenne az örökmozgó. Energiahasználat nélküli űrhajót lehetne építeni, kicsit hasonlóan mint a vitorlás a szelet használja ki, mi a bolygók gravitációs vonzását hol innen hol innen árnyékolnánk le és úgy haladnánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!