Ha mindkét kezemben kitartok két zseblámpát ellentétes irányba és egyszerre bekapcsolom, akkor a két fénysugár egymástól 2x fénysebességgel távolodik?
Nem képes???
Speciális kettős rés kísérlet?
Akkor arra mi a magyarázat?
Szóval 0%-ot kaptam...
Akkor elméleted szerint az ellentétes irányba fordított lámpákból kilépő fotonok sebessége a megfigyelő(azaz a lámpát tartó személy) által megfigyelt fénysebessége c/2?
Ez hogy jött ki???
Vörös eltolódás?
Az az úgynevezett lencsehatás miatti hullámhosszváltozást írja le és nem a terjedési sebesség módosulását.
De azt ne mondd nekem, hogy az ellentétes irányú fény nyalábjai c/2-vel terjed. Mint mondtam, inerciarendszer. Két ellentétes irányba haladó foton 2c sebességgel távolodik egymástól, míg a lámpát tartótól c sebességgel.
Akkor mi az ábra, ha 90°-ban indulnak?
Megfigyelőtől c sebességben távolodnak, egymástól √2*c sebességben.
Saját magad állítását ütöd. Azt mondod inerciarendszer független. Foton1 és megfigyelő között c a sebesség, foton1 és foton2(ellentétes irány) között is.
EZ HOGY???
Nem, egymáshoz képest is ugyan úgy fénysebességgel távolodnak
Sőt, ha te fénysebességgel haladnál (ami nem lehetséges), és valaki rád világítana a haladásod irányába, az a fény is ugyan úgy fénysebességgel haladna hozzád képest
Jó mi?:)
Én úgy látom, hogy a két ellentétes irányba induló foton 600ezer km-re van egymástól, 1 mp múlva. Az egyik fotonra ültetett megfigyelő úgy látja, hogy 300ezer km-re van a másik foton 1 mp múlva.
Persze valamiért alap lett, hogy a fényhez nem rendelhető inerciarendszer, pedig rendelhető, csak akkor a fent említett eredményeket kapnád, amivel a jelenlegi fizika nem tud mit kezdeni, ezért hát "megtiltották" ezt.
Nézd meg a fenti példát. Az a mostani állítás. Ennek értelmében a két megfigyelő, eltérő sebességről számol be eltérő inerciarendszer esetén, akkor miért mondjátok, hogy független attól?
Nem.
Az azonos tengelyen ellentétes irányban mozgó objektumok sebességére (tehát a te verziódra) van egy képlet így néz ki (a+b)/(1+ab) ,ez garantálja hogy bármilyen sebességeket adsz össze ilyen esetben soha nem fog 1 fölé menni az érték!
Az aki 2c k ről hadovál hülyeségeket beszél ne hallgass rá.
Azonos irányú sebességek közt továbbra is kivonással kapod meg a különbséget.
Szögeket bezáró sebességeknél a kivonáshoz vagy a rel összeadáshoz figyelembe kell venned a szöget!
De semelyik esetben nem fog 1 fölé menni az érték!
7
Hozzád képest nem haladhat semennyivel mert ha haladna akkor egyszer elérne ehhez pedig gyorsabban kéne haladnia mint te ,de te 1c vel haladsz és ennél gyorsabban még a fény se tud beérni ezért is nem fog soha elérni azaz nem halad hozzád képest semennyivel. Tudod a hozzád képest fogalom az ezt jelenti .
Másrészt kivonással kapod meg az azonos irányú mozgások közti sebességet 1-1=0 cumi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!