Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kitudnátok számolni ennek a...

Tamas2000 kérdése:

Kitudnátok számolni ennek a két távcsőnek az nayítását, kilépő pupila átmérőjét és távolságát a lencsétől, fényerejétlátószögét?

Figyelt kérdés

Csak az adatait tudom megadni.

1. a: 10cm átméröjű lencse, gyújtótávolsága 75cm b: 3cm átm. gy.t. 1cm.

a 85cm távolságra b 5cm táv. a prizma 90fok fényútjának változtatása, 5cm táv. b.

2. a: 1cm átm. gy.t. 3cm b:4cm átm. gy.t. 1cm c: 4cm átm. gy.t. 2cm .

a 36cm táv. b 5cm táv. b 3vagy2,5cm táv. b 5cm táv. prizma 5cm táv. c 2,2cm táv. szem.

Jobban meg értitek ha le rajzoljátok 1.10 arányban rajzoltam le vagy is úgy terveztem kockás füzetben könyebb lesz. Köszönöm a válaszokat.



2014. júl. 13. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki, de ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor tanuld meg.

[link]

2014. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De én nme értem ott a nagyítását az objektív fokusztávolságából és az okulár fokusz táv. adja meg de az enyámben töb lencse is van még egy képvisszaállító lencse is van én ezt nem tudom kiszámolni és a látószöget nem értem, ha nagyon meg kérlek kiszámolod léci.
2014. júl. 14. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!