Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogyan lehetne...

Napfonat kérdése:

Szerintetek hogyan lehetne megoldani az élő szervezetekre káros hatású elektromágneses hullámok problémáját?

Figyelt kérdés

Különböző kutatások szerint az emberi tevékenységgel, a technológiai fejlődéssel járó elektromágneses "szmog", vagy szennyezés hatással van az agy által kibocsátott e.m. hullámokra, a szívverésre, valamint a méhek globális pusztulására, a költözőmadarak vagy cetfélék össze-vissza mozgására.

Az alábbi linken egy másfél órás, angol nyelvű dokumentumfilm boncolgatja ezt a témát.


http://www.youtube.com/watch?v=QV9dhGv_tTs



2014. júl. 12. 18:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%

> „Nem értem ezt a színvonaltalan index.hu mániát. Emberek, ilyen szar honlapra hivatkoztok ti? Miféle címeket talál itt az ember?”


Én meg nem értem ezt a Youtube-mániát. Olyan videót is linkelhetnél, hogy egy hülyegyerek petárdát ragaszt a szájára és meggyújtja. Miért kéne ilyenekből tanulni, ezeket komolyan venni? Azért foglalkoztam vele hosszabban, hogy talán téged megmentelek a sok sületlenségtől, és te talán nem fogsz olyan milliókat mágneses sz*rokra elbaszni, amiket értelmesebb dolgokra is költhetnél (lásd valódi orvosságok, vagy a gyermeked iskolázása, vagy akár egy tábla csoki, amit nem fogsz merni megengedni magadnak, ha elszórod az összes pénzed). Mondjuk abból kiindulva, hogy ezt mennyien megteszik, és mennyien azt mondják majd ezekre a hozzászólásaimra, hogy én vagyok a hülye, ez lényegében felesleges volt… Legalábbis csak apró vízcsepp egy háztűzre.

2014. júl. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell túlmisztifikálni a dolgot.

De elbagatellizálni sem.

A két végletet kerülni kell.

A mobilok hívás közben 1W teljesítményt sugároznak ami hosszú távon káros lehet.

A főnököm (Manager) aki sokat telefonal (napi 4 óra) már a sok fejfájás miatt head set-et használ..

2014. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

És az teljesen biztos, hogy a mobiltelefon sugárzása miatt fáj a feje. Értjük. Amúgy az 1 W-nál (aminél általában azért kisebb teljesítménnyel szoktak sugározni a telefonok) már csak a napsugárzásból is sokkal nagyobb teljesítményt nyel el a szervezeted. Ha kifekszel a napra, akár 100 W-nál is többnek teszed ki magad.


Én ehhez tartom magam: [link] – kis valószínűségű, hogy akárcsak csak cseppet is káros, illetve nem bizonyított.

(Valaki az egyéb elektromágneses szmogról valami? Ugyanis a mobiltelefonoktól annak csak egy kis része származik. Nézd meg mennyi hálózati vezeték megy körülötted, mennyi rádióforgalmazás zajlik folyamatosan, WiFik, lámpák,…)


De akkor röviden a lényeg: ha felkeres a Powerwatch, hogy 50 000-ért megment téged ezektől, akkor lehetőleg illedelmesen küldd el őket a francba. Mert egyrészt nem tudják rendesen leárnyékolni a teljes tartományt, másrészt ez tényleg minimális kockázat.

2014. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!