Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogyan lehetne...

Napfonat kérdése:

Szerintetek hogyan lehetne megoldani az élő szervezetekre káros hatású elektromágneses hullámok problémáját?

Figyelt kérdés

Különböző kutatások szerint az emberi tevékenységgel, a technológiai fejlődéssel járó elektromágneses "szmog", vagy szennyezés hatással van az agy által kibocsátott e.m. hullámokra, a szívverésre, valamint a méhek globális pusztulására, a költözőmadarak vagy cetfélék össze-vissza mozgására.

Az alábbi linken egy másfél órás, angol nyelvű dokumentumfilm boncolgatja ezt a témát.


http://www.youtube.com/watch?v=QV9dhGv_tTs



2014. júl. 12. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Azok közül az elektromágneses hullámok, amik az ember által okozott „szmoghoz” tartoznak (rádióhullámok, a váltakozó áram által keltett mágneses tér,…) egyedül a közvilágítás az, aminek tényleges hatása tud lenni az élő szervezetekre, azok molekuláira. Az összes többi gyakorlatilag sehogy NEM TUD kölcsönhatni a szervezeteddel. Szóval ezek a kutatások a mobiltelefonok/váltóáram káros hatásáról és a többi elég gyenge lábakon állnak. (És most tényleg nem a mobilcégeket/erőműveket akarom reklámozni, sőt buzdítom a társaságot, hogy feleslegesen ne járassunk nagy teljesítményű elektromos eszközöket, hiszen az áram nagy részét szén elégetésével nyerjük, ami tényleg nem tesz jót.) Az agy által kibocsátott elektromágneses hullámok se jelentősek.


A többi sugárzás meg, amit nem az ember okoz, az meg nyilván itt volt jóval korábban is, és már hozzászoktunk, még ha azok tényleg károsak is tudnak lenni (például a szervezetedben levő radioaktív izotópok (főleg kálium) bomlásából intenzívebb sugárdózist kapsz, mint a paksi erőműben dolgozók a reaktortól).


Szóval hogy őszinte legyek, körülbelül a közvilágításban látok problémát, nem szeretem, ha éjjel a szemembe süt egy lámpa, de annak lekapcsolásából még nagyobb problémák lennének, kénytelen vagyok megszokni vagy megszökni előle. Egyik se lehetetlen dolog.


Összegezve tehát nem ebben látom a problémát. Sokkal inkább a városok terjeszkedésében, az erdők irtásában, az édesvizek szennyezésében, vagy a széndioxid kibocsátásban. Ezek mind-mind ténylegesen nagyobb gondokat okoznak, első körben az állatoknak, később feltehetőleg az embereknek is. Ezek ellen tényleg lehet tenni is. Már pusztán azzal, ha kevesebb meleg vizet használunk a fürdéshez.

2014. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Röviden: sehogy, mert amilyen nem ionizáló elektromágneses sugárzást kibocsájtanak az ember által használt eszközök, azok semmilyen/elhanyagolható hatást fejtenek ki a környezetre.


Az Országos "Frédéric Joliot-Curie" Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet állásfoglalásai a témában az Egészségügyi Világszervezet alapján:

[link]

[link]

2014. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Itt lényegében 3 féle probléma létezhet:

- sérült mikrohullámú sütő -> szerviz.

- mobiltelefon -> ne használd nagyon sokat, vagy használj kihangosítót.

- távvezeték -> nem menj 20 méternél közelebb hozzá.


Ennyi.

Bármelyik másik készülék veszélytelen ebből a szempontból.

2014. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Azért ez a téma nem ilyen egyszerű.

A 2Ghz-es mikrosütő mikrohullámú sugárzása nem ionizáló sugárzás mégis tudna kárt tenni az emberben.

Gondolom elhiszed.

Az hogy hatása van az emberre nem feltétlen azt jelenti hogy ionizálja az ember atomjait illetve széthasítja a szerves molekulákat.Elég az hogy hatása van rá és az nem feltétlen hasznos.Elég ha zavarja az idegrendszert például.

2014. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

De a mikrohullámú sütő sugárzása az miért a szmog kategória? Az nem vesz körül minket, nem olyan, mint a füst a városban, hogy mindenki szív tőle. Inkább olyan, mint a sütőből kifröccsenő olaj, ha rossz a mikrosütő. Persze, vigyázni kell vele, de ma már jól összerakják őket.


Hogy a mobiltelefon EM sugárzása káros lenne, azt továbbra sem hiszem. A folyamatos fecsegés többet árt a hosszas mobiltelefonálásnál, mint a telefon sugárzása.


A távvezetéknél is elég annyi szabály, hogy ne fogdosd, ha nem muszáj, mert megb*sz az áram, de ez megint a kifröccsenő olaj kategória. Attól az 50 Hz-es sugárzástól, amit az csinál semmi bajod nem lesz. Ha már itt tartunk, azt is megjegyezhetjük, hogy ne szerelj vizes kézzel konnektort, ne dobáld a hajszárítót a fürdőkádba, meg ne a hálószobában játssz a gyufával.


Röviden tömören: ez az elektromágneses szmog egy ökörség, amit az áltudósok terjesztenek, hogy sok pénzt le tudjanak húzni a buta emberekről kamu árnyékoló biszbaszok kiépítésével.

2014. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"Azért ez a téma nem ilyen egyszerű. "

Pedig egyszerű. Csak a konteós, ezoterikus oldalak szeretnék ezt túlmisztifikálni, és az emberek félelmeire alapozva eladni a sugárzásvédő zoknikat, kenőcsöket, sugárzáscsökkentő étrend-kiegészítőket.


"A 2Ghz-es mikrosütő mikrohullámú sugárzása nem ionizáló sugárzás mégis tudna kárt tenni az emberben. "

Igen ám, csak az milyen teljesítményű? Több száz watt - egy 2,4 GHz-re méretezett Faraday-kalitkába zárva. Ha nem dugod be a fejed (kezed, lábod, akármid) a mikróba, normális működési feltételek közt nem lehet tőle bajod.


[link]

2014. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A belinkelt videón brit kutatók és tudósok beszélnek az EM sugárzások emberre és állatra káros hatásairól. Nem áltudósokról van szó. A filmben szó van 7,83 Hz-es Schumann-rezonanciáról, ill. arról, hogy a mesterségesen gerjesztett EM sugárzás mennyire károsan hat az agyműködésre, szívműködésre, a vándormadarak és méhek tájékozódására, és nagyon hosszasan sorolja az EM szennyezettség felelősségét olyan fajok megfogyatkozására, mint a méhek, pillangók és különböző madárfajok.
2014. júl. 13. 00:20
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

"A belinkelt videón brit kutatók és tudósok"

Aha, brittudósok - ez az újságírói gyakorlatban egyfajta szitokszónak számít (ha valamilyen értelmetlen kutatási témáról cikkeznek az mindig úgy kezdődik, hogy "brit tudósok...": [link] [link] ).


És hiába a brit tudósok, attól ez még egy szenzációhajhász áltudományos Youtube-videó, nem szakmai publikáció.

2014. júl. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a színvonaltalan index.hu mániát. Emberek, ilyen szar honlapra hivatkoztok ti? Miféle címeket talál itt az ember?
2014. júl. 13. 00:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első angol tudós, akit megtaláltam a videóban (8:54), és a nevét kiírták: Ingrid P. Dickenson, az alternatív gyógyítás területén „speciális tanácsadó”. Elektromágneses szennyezés konzulens, jártas a színterápiában (WTF?), az álomterápiában, az elektrokristály-terápiában, valami Föld-légzést talált ki, és jól tud gyerekeket átb*szni. Forrás: [link]


A következő név, amit találtam (15:13): Normann Carrick, a Google-keresés első oldalán nem találom, a videóban a „Brit Méhtenyésztők Szövetségének” tagjaként van feliratozva. Szóval nem hangzik tudósnak. Én autóklub tag vagyok, mégse tudom, hogy hogyan kéne összerakni egy autómotort, főleg nem próbálom oktatni erről az embereket.


Közben idézet a filmből, hogy „a legkisebb változás a Föld mágneses terében is összezavarja a méheket”. Megjegyzés a Föld mágneses tere az évezredek során néhányszor már megfordult, meg egy egy erőteljesebb napkitörés az már túltesz a legkisebb változáson.


Peter Hore (22:01), valóban tudós, kutat ilyen területen: [link]

Denis Henshaw (22:08) hasonlóan. [link]

Erről beszélnek: [link]

A gyorsan váltakozó mágneses mező időátlagban nincs különösebb hatással ezekre a molekulákra, ahogy az iránytűd is jól működik még a városban is. Persze nagy egyenáramú dolgokhoz közel már ne bízz benne annyira. (Lásd metróvezeték.)


Alistair Philips (25:10): első találat a név + HPA keresésre: [link]

Itt valaki csúnyán oltja, hogy a Powerwatch nevű cég termékeit árulja családoknak csupán 50000 Ft értékben (vagy nem tudom, hogy adják most pontosan a 175 angol fontot). Pénzéhes … Inkább hagyjuk.


31:26-nál van egy névtelen (legalábbis én nem láttam kiírva a nevét, mikor beszélni kezdett) beteg ember. Ha szétnézel, magad körül is sok tényleg segítségre szorulót találsz, és akár egy kis beszélgetéssel is tudsz nekik segíteni, nem kell kikapcsolni mellettük az áramot. Ő is a Powerwatch termékeit reklámozza. 34:43-nál ugyanez nőben.


36:37: Graham Lamburn, Powerwatch.


41:15: David Coggan, MTHR. Itt azt írják, hogy megállapította, hogy a mobiltelefonok nem okoznak agydaganatot: [link] (De lehet, hogy nem tudok angolul.) A videóban is azt mondja, hogy ezt szerinte kutatni kell. Végül is ezzel nem veti hátra a tudományt, sok kutatás van, ami látszólag nem vezet sehova, aztán mégis kijön belőle valami érdekes, de ez szerintem nem azok közé tartozik, viszont az embereket megnyugtatni hasznos volna, ha nem csak egy félinterjút vágnának be tőle a filmbe.


41:25, Dr. Roger Coghill, bioelektromágnesség-kutató (ez már gyanús), a személyes oldalát nem találom, inkább nem nyilatkozom róla többet.


44:07-nél jön egy sürgősségi orvos… Nem akarom leírni az orvosok szakértelmét, viszont nem szoktak nagyon mélyen belemenni a fizikába.


Valaki lecsekkolhatná a többi a pofát is, én álmos vagyok már. Viszont már volt két-három emberke, aki túl sok szerepet kapott a filmben, semhogy annak tudományos volta elégségest érdemelne nálam. Szegény kémiaprofokat sajnálom, hogy ilyenekbe rángatták/vágták be őket…

2014. júl. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!