Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valaki köztetek aki jól...

Van valaki köztetek aki jól ért a redoxireakciókhoz?

Figyelt kérdés

Adott egy reakció:

Ag2O (ezüstI-oxid) + H2O2 = 2 Ag + O2 + H2O


Fel kellene írni a redoxireakció során a két redoxi fél egyenletet, és végül a teljes redoxi egyenletet!!


Sikerült felírnom a redukció egyenletét:

Ag+ + e- = Ag (redukció)


Képtelen vagyok eldönteni mi az ami oxidálódik, még a kémia tanárom se tudta megmondani(ráadásul annyival nehezedik a feladat, hogy az egyik esetben -2 oxidációs számú oxigén van, a hidrogén peroxidban meg -1 az oxigén oxidációs száma). Valaki fel tudná írni az oxidáció félegyenletét?? Nagyon hálás lennék érte.


2014. ápr. 15. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Becsapós a feladat, mert valójában mindkét folyamat végbemegy "magától" is. Ezt persze idézőjelben írom, mert az Ag2O fény hatására bomlik, a H2O2 pedig barnakőpor vagy kataláz enzim stb. hatására.

A folyamat tehát így is felfogható:

2H2O2--> O2 + 2H2O

2Ag2O --> 4Ag + O2

Talán így sokat segítettem.

2014. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ezek szerint ez nem egy redoxireakció??

Mert sikerült felírnom a két redoxi félegyenletet (úgy tűnik jó is, mert logikusnak tűnik):


Ag2+ + e- = 2Ag (redukció)

O2- = o2 + e- (oxidáció)

2014. ápr. 15. 16:24
 3/4 A kérdező kommentje:

A wikipédián is láttam, ezek szerint csak redoxireakció:


[link]


"Az Ag2O 200°C felett elemeire bomlik. Redukálószerekkel, pl. hidrogénnel, hidrogén-peroxiddal az oxid könnyen fémmé redukálható"

2014. ápr. 15. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

persze redoxireakció, én nem is állítottam, hogy nem az, de célszerű az egyenlet rendezésénél a két folyamatot különkezelned és a végén egy bruttóegyenletet felírnod. Mint már említettem itt két folyamat játszódik le.

2014. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!