Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tyúkhúr talajba szakadt...

A tyúkhúr talajba szakadt gyökere még életképes, kihajthat még, vagy kihal?

Figyelt kérdés

Tehát ha a tövénél fogva kihúzom, de nem jön ki teljes mértékben, akkor a talajban maradt hajszálnyi gyökerei elhalnak-e már? Illetve ha a közepén a szár alatti még vastagabb gyökér szakad bele?


No mert szeretném mechanikusan kiirtani (kizárólag vegyszermentesen), és nem tudom mennyire leszek eredményes. A magjait még nem szórta el. Mert azt viszont tudom, hogy magról iszonyúan továbbszaporodik...


Pl. van a gyermekláncfű... Arról közismert, hogy ha beleszakad a répa alakú gyökere, akkor az újra kihajt, sőt elágazva fog kihajtani.

Na ez érdekelne, hogy a tyúkhúr, aminek teljesen más a gyökere, az is ilyen jól életben marad, mint a gyermekláncfű, vagy nem?


Biológusok ne tartsák vissza magukat! :)

Köszi!



2014. ápr. 10. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A tyúkhúr gyökerén nem képződnek hajtásrügyek. Viszont a talajban folyamatosan kelhetnek ki addig ki nem kelt magvai, mert elfekvőek, azaz évekig elvannak a talajban kikelés nélkül..
2014. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tyúkhúr igen előkelő helyen áll a túlélési ranglistán.

Ha úgy téped ki, hogy csak hajszálnyi gyökerei maradnak, akkor valószínűleg elpusztul, különben kihajt.

Ha egyetlen hajtáscsúcsa is a felszínen vagy felszín közelében marad, akkor nagyon gyorsan újra megerősödik. És a telet simán átvészeli. Nagy hidegben visszafagyhat valamennyire, de mikor jön egy kis felmelegedés, akkor megint növekedésnek indul.

2014. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Amennyiben vannak a környéken valakinek tyúkjai, ha kölcsönad párat, akkor pár nap (vagy a mennyiségtől függően pár hét) alatt teljesen eltüntetik. Egyik kedvenc csemegéjük. A tyúkhúros részt meg körbe lehet keríteni, hogy csak azt egyék. Vagy venni is lehet 2-3 tyúkot erre a célra. Aztán eladható vagy levégható (v. megtartható). Ez teljesen vegyszer- és fáradtságmentes megoldás. : )
2014. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van fantáziád Utolsó! Nem rossz! :))

Kikölcsönözhetném Juci néni tyúkjait. :)

Csak nem kompatibilis a kutyámmal. :)


Maradok a kézi megoldásnál. :)

És köszi a válaszokat, úgy tűnik megerősítettetek az elgondolásomban.

2014. ápr. 11. 12:06
 5/5 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Akkor a megoldás egyértelmű: kutyacsere. :)

Egyébként tapasztalatból mondtam ezeket, nem pillanatnyi elmezavarból. :) Nekem is rengeteg tyúkhúr volt, mielőtt vettem volna tyúkokat. Mostanra csak utóbbiak maradtak. :)

De teszek rá még egy lapáttal: a tyúkhúr ehető! :) Vaank fenn a neten receptek is. De csak a fehér virágú a tyúkhúr. A kék és piros virágú az más, meg ne edd, mert mérgező! :))

2014. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!