Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kínaiaknak miért olyan a...

A kínaiaknak miért olyan a szemük, és az arcuk, mint amilyen?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a kínaiaknak, és a japánoknak másmilyen a szemük állása. Más az arcuk formája. Egy bizonyos arcforma ami minden kínaira és japánra jellemző. Miért sötét színű az összes kínainak és japánnak a haja színe? (ebben nem vagyok biztos, de szerintem az összesnek sötét a haja színe amelyik nem albínó, vagy valami ilyesmi.)


Miért alakult ez ki náluk az evolúció során? Az éghajlat, és az ottani hőmérséklet miatt?

PÉldául gondolok ilyenre: Ha sokat süt a nap akkor úgy változik a szemhély állása hogy a nap fényeit ne engedje a pupillába... (tudom ez egy primitív példa, de most ez jutott eszembe)


Köszönöm a válaszaitokat, előre is.


2009. dec. 13. 20:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 14. 20:21
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nálunk ez a helyzet: apukám magas, szőke, kék szemű, fehér bőrű, anyukám alacsony ázsiai. 170 cm-es, barnásfekete hajú lettem, széles az arccsontom, zöld mandulaszem mongolredővel, enyhén kreolos bőr. Tesóm fiú, ő kb 195, vastag, kékesfekete hajú, fehér bőrű, barna szemű, szintén mongolredővel, viszonylag europid szemformával.
2009. dec. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm.

szóval általában a kettő közötti átmenet, de lehet vagy ez vagy az is.

2009. dec. 16. 21:46
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A genetika törvényei szerint lehet ez, vagy az is.

Mint ahogy egy egrid és egy europid kapcsolatából is születhet teljesen "fekete" és teljesen "fehér" gyerek is. Mint az a közelmúltban többször is megtörtént.

De sokkal gyakoribb a kettő közti valamilyen átmenet.

2009. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 BTB5 válasza:
az osztálytársam apukája magyar, az anyja pedig kínai. igazábol tök normális a szeme, bár az egyik egy kicsit húzottabb, mint a másik.
2017. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!