Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kínaiaknak miért olyan a...

A kínaiaknak miért olyan a szemük, és az arcuk, mint amilyen?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a kínaiaknak, és a japánoknak másmilyen a szemük állása. Más az arcuk formája. Egy bizonyos arcforma ami minden kínaira és japánra jellemző. Miért sötét színű az összes kínainak és japánnak a haja színe? (ebben nem vagyok biztos, de szerintem az összesnek sötét a haja színe amelyik nem albínó, vagy valami ilyesmi.)


Miért alakult ez ki náluk az evolúció során? Az éghajlat, és az ottani hőmérséklet miatt?

PÉldául gondolok ilyenre: Ha sokat süt a nap akkor úgy változik a szemhély állása hogy a nap fényeit ne engedje a pupillába... (tudom ez egy primitív példa, de most ez jutott eszembe)


Köszönöm a válaszaitokat, előre is.


2009. dec. 13. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem az a furcsa, hogy a kínaiaknak fekete a haja és sötét a szeme. Inkább mi vagyunk a csodabogarak, hogy szőke, barna hajunk és kék, szürke, zöld szemünk is lehet. Az emberiség fejlődése Afrikából indult ki, onnan vándoroltak át először Dél-Ázsiába, onnan Ausztráliába, illetve Kelet-Ázsiába. Ezután mentek egyes csoportok Amerikába, mások nyugatra, Európa felé. Az éghajlat, a környezet (ha jól tudom, az ázsiai ember vágott szeme a gyakori homokviharok ellen biztosított hatékonyabb védelmet) és más tényezők hatására lettek különbözőek. De ha megnézed, az europidon kívül egyetlen más nagyrassz sem lehet világos hajú, vagy szemű. Ennek oka pedig a jégkorszakban keresendő, úgy 8-10 ezer évvel ezelőtt, amikor kevés volt a táplálék, egyre nehezebb volt zsákmányhoz jutni, és a férfiak jelentős része elpusztult a vadászatok és küzdelmek során. A nők valósággal versengtek a férfiak kegyeiért. Ekkor történhetett valahol Észak-Európában egy genetikai mutáció, és ez a bizonyos szőke, kék szemű hölgy nagyon népszerű lett férfi körökben. Sok-sok gyereket szült, és az ő utódai ma az összes világos szemű, és hajú embere. Legalábbis így szól a legutóbbi tudományos fáma...
2009. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kínaiaknak, hanem az összes mongolidnak (kínaiak, japánok, mongolok, kelet-szibériaiak, kazahok, üzbégek, vietnámiak, thájok, malájok stb).

Ennek oka, hogy a mongolid nagyrassz a Himalájában alakult ki, ahol a magas felföldeken erősebb a napsütés. Így a szűkebb szem és az erőteljesebb szemöldökcsont jobban véd a sugárzás ellen.

Mint minden fajra, az emberre is igaz, hogy magashegységekben a kisebb termet előnyösebb, ezért alacsonyak és szintén a sugárzás elleni védekezés miatt előnyösebb számukra a "sárga" bőrszín és a fekete haj is.


Amúgy a példád helytálló, bár gondolom nem kielégítő.

Nem tudom. Nem vagyok genetikus.

2009. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a "homokvihar-elmélet" azért nem stimmel, mert a sivatagi népek többsége europid, vagy negrid. Illetve Ausztrália sivatagaiban veddo-ausztralid.

A mandulavágású szem inkább a hegyekben volt előnyös

2009. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a szél meg a hideg miatt lehet, ha a hegyekből jöttek ugye. Az eszkimók is ilyenek.
2009. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már értem :D


És ha egy kékszemű világos hajú férfinak és egy kínai nőnek gyereke születik az akkor hogy néz majd ki?

Tudom hogy mindkét féltől örökli a tulajdonságokat, de az milyen amikor a szeme formája kicsit kínais, kicsit meg európais? Valahogy nem tudom elképzelni... Vagy kínai állású szem, és kék színű. Ez is érdekes lenne.

Biztos vagyok benne, hogy már történt ilyen, valaki nem tudna nekem linkelni egy képet egy ilyen gyermekről, vagy az se gond ha már azóta felnőtt. :)

2009. dec. 13. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Julian Lennon (Apja John Lennon, anyja Yoko Ono):


[link]


Bár az apja nem volt sem szőke, sem kék szemű, ő mégis félvér. Valami ilyesmit képzelj el.

2009. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Elég érdekes...
2009. dec. 13. 22:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A sötét szem- és hajszín úgy tudom, domináns, tehát jó eséllyel (amennyiben ő teljesen ázsiai) a haj- és szemszín sötét lesz.
2009. dec. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A szőke hajat eredményező gén recesszív.

Tehát a gyereknek csak akkor lesz szőke a haja, ha mindkét szülőtől a szőke hajat eredményező gént (az egyszerűség kedvéért most nevezzük "szőkegénnek") örökölt.

Azonban ennek nem feltétele hogy mindkét szülője szőke legyen. Egy kínaiban is lappanghat szőkegén a több ezer évvel ezelőtti népességmozgások következményeként (pl. Nagy Sándor hadjárata Közép-Ázsiában) és ez egy másik szőkegénnel találkozva felszínre törhet. Volt már példa szőke ázsiaira is. Igaz ritkább, mint a fehér holló. A Földön kb. két milliárd mongolid él és abból én csak egy szőkéről hallottam, de ebből látszik, hogy nem lehetetlen. Csak az esélye szinte a nullával egyenlő.

De mondjuk egy szőke europid és egy recesszív szőkegént hordozó kínai kapcsolatából már nagyobb esélye van, hogy a gyerek szőke legyen, bár még itt is elenyésző.

Ami a szem állását illeti, az lehet mandulavágású, vagy teljes mértékben "európai" is, bár gyakoribb a kettő közötti változat. Ez nem olyan szűk, mint a mandulavágású, de nem is egészen "európai".

Kb. úgy néz ki, mint azoké a japánoké, akik átoperáltatják a szemüket, hogy hasonlítsanak az europidokra.

A bőrszín szintén lehet "fehér", vagy "sárga", de a leggyakoribb a kettő közötti átmeneti állapot.

2009. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

(Előző vagyok)

Ja, és a kék szemszínt okozó gén is recesszív, bár az nagyobb eséllyel jön felszínre mint a szőke haj, de még annak az esélye sem túl nagy, hogy egy mongolid-europid kapcsolatból kékszemű gyerek szülessen

2009. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!