A Föld tekinthető örökmozgónak?
Akkor nyilván nem :)
A Föld sem mozog örökké. Lehet, hogy nekünk néhány milliárd év az örökkévalóságnak tűnik, de kozmikus viszonylatban alig több néhány pillanatnál. Aztán Napunk felfúvódik, és valószínűleg elpárologtatja a bolygót, amelynek jelentős része (ha nem az egész) szétszóródik majd a Naprendszerben. Később lehet, hogy más bolygók, vagy más naprendszerek részévé válik, de mint bolygó megszűnik létezni. Persze ha addig nem találunk valami módot arra, hogy elhagyjuk a hátán ezt a Naprendszert, vagy legalább kijjebb utazzunk rajta, jóval túl a Mars pályáján.
Nem.
A forgás közben a gravitációs erő a Föld anyagában torzulásokat okoz (árapályerők), és ez fékező hatást kelt. Ezáltal a forgási sebesség és a pálya is folyamatosan változik.
Nem, semmilyen tekintetben sem.
Valamint az örökmozgó nem azért örökmozgó, mert "örökké mozog".
Azért örökmozgó mert a hatásfoka 100%-os vagy afeletti.
Attól függ hol vizsgálod ezt a kérdést.
Az iskolapadban nem célszerű örökmozgóról beszélni.
De egy nagy cég által megbízott szabadenergia kutatóként meg csak örökmozgókról szabad beszélni, különben kirúgják az embert. Amúgy a Föld valóban egy példa az örökmozgóra. Ahogy az atommag körül keringő elektron is.
Nem.
Nem csinál energiát a semmiből. Nem tudsz belőle energiát kivenni anélkül, hogy ne csökkenne az energiája.
Annyira örökmozgó, mint egy eldobott kő, csak nincs hova leesnie. :)
"Dehogynem lehet kivonni energiát! A Föld forgása kell az időjárás változásához, a szélenergiához, a Nap energiájának a felfogásához."
Lassul is tőle.
Nem érted. Nem tudsz kivonni energiát úgy, hogy a kivont energia pótlódik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!