Csak az a szerkezet tekinthető örökmozgónak, amelyik sérti az energiamegmaradás törvényét és emiatt nem működik és nem létezik?
"...Igen ám, de örökmozgó akkor lenne, ha a semmiből előállítana hasznos energiát..."
Ez nem igaz.
Ebbe már egy másik témánál is belekavarodtt valaki.
Egy örökmozgó a beinditásánál kaphat energiát, a neve örök mozgó, tehet a lényeg abban van, hogy ez után az adott energia mennyiséggel hogyan gazdálkodik.
Az örök mozgó lényege és nehézsége, hogy a mozgás folyamán nincs veszteség, szóval mondjuk az induláskor kapott energiát 100%-ban újra és újra visszaforgatja veszteség nélkül, de ilyen az anyagi világban nincs.
A legismertebb fékező erő a súrlódás és ezért van az, hogy a keringő műhold pályakorrekció nélkül egy idő után a földre zuhan.
"Miért nem tekinhető örökmozgónak egy űrben keringő napelem által táplált elektromotor, vagy egy állandóan forgó szélkerék pl a tengerre, vagy a sztratoszférába telepítve?"
mert ahogy leáll a napsütés, leáll a motor. Ahogy eláll a szél, leáll a szélkerék. egyáltalán nem örökmozgók ezek. Kb mintha azt mondanád hogy a bicikli örökmozgó, mert az ember szokta tekerni.
az örökmozgó önmagában semmiféle fizikai törvényt nem sért, csak nincs értelme, mivel azon kívül, hogy "örökmozog", nem csinál semmit.
ha az elindításához szükséges energián kívül plusz energiát akarsz kinyerni belőle, na, az már megsérti a fizikai törvényeket és nem csak gyakorlatilag megvalósíthatatlan, mint a "csak" örökmozgó, hanem elméletileg is.
Minden választ köszönök!
A sztratoszférában, úgy tudom, állandóan és egyenletesen fúj a szél- tehát nincs szélcsend sohasem. A sztratoszféra szélerőműről már 6 évvel ezelőtt is írtak: [link]
A világűrben pedig mindig süt a nap - ( hacsak nem Föld-vagy Holdárnyékba navigálják a műholdat), a mágneses csapágyakon pedig nincs súrlódás. Az elektromotor folyamatos forgásának fenntartását leginkább a napelemek anyagának elöregedése veszélyeztetheti, ami a szélsőséges hőmérsékletekre vezethető vissza. - Plusz a mikrometeoritok, a napszél és egyéb sugárzások.
Egyetértek Nandras első mondatával:
„1.az örökmozgó önmagában semmiféle fizikai törvényt nem sért, csak nincs értelme, mivel azon kívül, hogy "örökmozog", nem csinál semmit. „
Lépjünk tovább azon, hogy a hipotetikus szerkezet, az örökmozgó, a semmiből állítana elő energiát.
Viszont, ha egy szerkezet NEM a semmiből állít elő energiát, hanem a gravitációs energiát mechanikai mozgássá, azt pedig elektromos energiává alakítja, akkor ez már rendben lenne?
"A világűrben pedig mindig süt a nap "
Amíg ki nem huny.:)
Amit leírsz azok praktikusan kimeríthetetlen energiaforrások. Ennyi. Az örökmozgó fogalmát változatlanul felesleges idekeverni.
"...ha egy szerkezet NEM a semmiből állít elő energiát, hanem a gravitációs energiát mechanikai mozgássá, azt pedig elektromos energiává alakítja, akkor ez már rendben lenne?"
amíg a szerkezet önmaga működtetésére felhasznált energia mennyisége nem nagyobb, mint a befektetett energiáé, addig semmi gond, - ez lenne az örökmozgó- de ha plusz energiát akarsz kinyerni, akkor már nem működik a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!