Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miben hisztek? -evolúció...

Miben hisztek? -evolúció -Isten -valami más (ha ez akkor fejtsétek ki)

Figyelt kérdés

olvastam hogy az evolúcióra szemernyi esély van csupán,nagyon jól el is volt magyarázva azzal hogy ha egy vak embernek odaadnak egy rubik kockát,hogy rakja ki ahhhoz 120 milliárd mp kellene,de ha egy másik ember igennel vaggy nemmel felelhet a kérdéseire akkor csak xy mp....Tehát az evulúciónak (ha van is egyátalán) sokkal több időre lett vna szüksége ahhoz hogy minket ide eljuttasson mivel ez is csak véletlen próbálkozások sora (mármint az evolúció)



lehet hogy kicsit zavaros:)


2009. nov. 30. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Evolúcióban.

Amit olvastál az egy klasszikus indoklás, csúnya elvi hibával, ugyanis az evolúció adaptív. pl egy kalapból kéne kihúzni a evolúció szó betűit, mindezt találomra. Ha egymás után kihúzol 8 betűt pl az abc összes betűjéből, akkor tényleg kicsi az esély, csakhogy az evolúció adaptív, vagyis esetünkben a jó betűt megtarthatod. Ha pl kihúzol egy E betűt, akkor azt megtarthatod, így pedig ha kiszámolod máris nem kell olyan nagyszámú próbálkozás.

2009. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
semmiben. szerintem semmi nem létezik, de az evolúciónak sincs semmi értelme.
2009. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Én a levesben hiszek. Valójában mind egy nagy asztrális levesben kavargunk. Ennyi
2009. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

evolúcióban.

az első válaszolóval értek egyet.

még annyit tennék hozzá,hogy a természetet nem szabad lebecsülni..(hogy túl kevés ideje volt..)

2009. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
54%

igen! én is a levesben hiszek!

nézzétek csak! ->>>

[link]

2009. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a Repülő Spagettiszörny teremtette a világot és minket is.


( [link]

2009. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
zarojelet ki kell venni a vegerol : )
2009. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Az evolúció nem hit kérdés. Egy tudományos elmélet, ami mára sokat alakult Darwin óta és rengeteg közvetlen és közvetett bizonyíték van rá. Ez nem fantáziálás, hanem a világon végzett megfigyeléseink egy olyan összegzése, amivel a témába vágó majdnem minden jelenséget magyarázni tudunk. Eddig még nem találtak cáfoló bizonyítékot és amíg ez így marad, addig az evolúciót igaznak tekintjük.


Az Istenhit teljesen más lapra tartozik. Isten létezése sose cáfolható, ezért mindörökre kívül esik a természettudományok látókörén, ezért nem kéne egybemosni a kettőt. Aki ezt csinálja, az mind kókler, hogy rosszabbat ne is mondjak, és az önérdeke vezérli.


Egyébként hiszek istenben, és tudom, hogy az evolúció milyen körben igaz.

2009. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

amit ez első írt, nyugodtan elfelejtheted.


hogy a példánál maradjuk, igen, eldöntheted, hogy a húzott betút visszarakod-e vagy sem, csak éppen nem tudod, hogy milyen szót kellene kirakni.


egyrészről a un. fejlődés nem előre determinált dolog, ezért nem tudod, hogy milyen szót kellene kirakni, másrészt egy adott tulajdonság megjelenése és annak hasznos voltának kiderülése időben akár évszázadokkal vagy évezredekkel eltérhet egymástól. azaz, ha megtartasz egy betűt, akkor lehet, hogy csak jóval késöbb használod fel.


a példa inkább úgy néz ki, hogy van egy kalapod náhány millió betűvel, abból húzkodsz, egyszerre lehet nálad mondjuk tíz és közben folyamatosan ki kell raknod egy szöveget, amit te találsz ki, de (nyilván) értelmesnek és összefüggőnek kell lennie.

2009. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Az evolúcióban nem hit kérdése. Tonnányi bizonyíték szól mellette, laborban, ellenőrzött körülmények közt is végbemegy.
2009. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!