Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 4.3-as pH-jú puffert kellett...

4.3-as pH-jú puffert kellett készíteni, aztán eltolni a pH-t 0.5 egységgel, hogyan kell? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elakadtam egy feladatban.

A feladat első része:


adott

1 M CH3COOH és 1 M CH3COONa


A kettő összesen 10 cm^3.


Savas puffer, tehát Ks = [H+]*c(só)/c(sav)

(Csak azért írtam zárójelbe a sót és a savat, mert nem tudom az alsó indexbe írni őket.)

Ks = 1.74*10^-5


c(só)/c(sav) -> mindkét oldat azonos koncentrációjú, tehát írhatok helyette Vsó/Vsavat is.


A képlet, amivel számolnom kellett, és ahol elakadtam:


1.74*10^-5 = 10^-4.3*10-Vsav/Vsav (ahol a számláló a 10-Vsav.)



Rettentő hálás lennék, ha valaki elmagyarázná, hogy hogy kell ezt megoldani. Nagyon béna vagyok matekból és kémiából is.:(


2013. nov. 14. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát összesen 10 cm3 puffert kell csinálni?

4.3-as pH-nál a hidroxidion koncentráció 5,012x10^3. Az egyforma koncentráció miatt a pufferben összesen 0.01 mol oldott anyag lesz, így a képletet inkább így írjuk át: [H+]=Ks*(nsav/nsó) és nsav+nsó =0.01 mol nsav=x nsó=0.01-x

Behelyettesít, kiszámol.

Ha savval akarod eltolni, akkor ezután [H+]=Ks*((nsav+nsav2)/(nsó-nsav2)) és az előzőhöz hasonlóan megoldható.

2013. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!