A projektor (vetítőgép) hogy képes sötét színt vetíteni?
"ahol fehér pixel van, oda fehér fénnyel világít. Ahol fekete pixel van, oda nem világít"
látom tényleg nagyon tanultál fizikát.
Ha annyira okos vagy, akkor tudhatnád, hogy a fehér vetítővászon sehogy sem látszódhat feketében, még akkor sem, ha nem világít oda fény!!
Persze majd a projektor olyan alakban világít, ahol a fény pont kihagyja a betűk körvonalát. Ilyen hülyeséget! Nem azért látom feketének, mert becsapja a szemem, és valójában ez az egész csak a nagy fénykülönbség miatt van! Ne akard ezt nekem bemesélni!
És még én vagyok 6 éves.
Ha nem hiszed amit mondok, akkor érdeklődj után azoktól, akik ilyennel foglalkoznak.
Én is most azt teszem, csak hát sajnos bele szólnak olyanok is, akik nem értenek hozzá, és megvádolnak, hogy nincs annyi eszem mint egy elsősnek. Pedig tény, hogy azoknak nincs, akik leszólják a kérdésem.
Egyrészt: Lesd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=AahqsOnoQ-I
1:05-nél ott egy szép űrfelvétel, és ezt látod:
Mint látod ahol „fekete” a kép, ott a vetített kép feketéje teljesen egyszínű a fallal.
Ha létezne az a bizonyos „fekete fény”, akkor ezt kellene látnod:
Nota bene: nem ezt látod.
> Persze majd a projektor olyan alakban világít, ahol a fény pont kihagyja a betűk körvonalát.
Pontosan. Azért kerül annyiba a projektor, mert pixelenként három tükör – minden színkomponensnek, a vörösnek, kéknek, zöldnek egy – van, amit másodpercenként legalább 24-szer mozgatni kell, így a fény vagy kijut a projektorból, vagy nem. LCD képernyő esetén kicsit máshogy működik, ott folyadékkristályt használnak, de ott is megvan a három szubpixel. Ott elektronikusan szabályozható, hogy egy pixel átlátszó legyen – átengedve a háttérvilágítást – vagy sem – és akkor fekete a képernyő.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
> Azonkívül a fénye szóródna, és így ott is kéne látnom a körvonal fényét.
Mint ahogy itt sem? De látod. És nincs fekete fény, csak egy fehér fény, amit vagy eltakar a kezed, és akkor relatíve a megvilágított területhez képest sötétnek, szinte feketének látod, vagy nem takarja el a kezed, és ott fehérnek érzékeled.
> csak hát sajnos bele szólnak olyanok is, akik nem értenek hozzá
Nem kell hinned nekünk. Bár ebben az esetben nem tudom miért teszel fel kérdéseket itt. Célszerű ebben az esetben megkérdezned mondjuk szüleidet. Vagy ha van bátyád, nővéred, akkor őket. Esetleg az értelmesebb osztálytársaidat. Ha tanulsz fizikát, akkor a fizika tanárodat, ha nem, akkor bármelyik tanárt, mondjuk az osztályfőnöködet. Még értékelni is fogja, hogy ennyire érdeklődő vagy, és valamit nem azért akarsz megérteni, mert kötelező, hanem mert valóban kíváncsi vagy rá. Készséggel fog válaszolni. Nota bene ugyanazt, amit mi.
Az meg ugye mégsem lehet, hogy mi mind szövetkeztünk a hátad mögött, mint ahogy az sem, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
További info: Az ember szeme alapvetően három színt képes érzékelni, mindegyiket a másiktól függetlenül. Lásd: [link]
Pont ez használható ki, ezért vagyunk képesek három színből az összes látható színt kikeverni. Fény esetén ezt hívjuk additív színkeverésnek: [link]
Idézem: „A színek hiánya tökéletesen fekete színt eredményez.”
Valamint: „Ilyen módszert alkalmaz pl.: a színes TV, a színes monitor, a projektor.”
További infók:
(Itt az R, G és B (Red, Green, Blue, azaz piros, zöld, kék) csúszkákkal tudod állítani az egyes alapszínek fényerejét. Ebből kikeverhető az összes szín. A fekete úgy, hogy mindegyik fényerejét 0-ra állítod.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!